Лято горещо настава, МАРТенче щедро усмивки раздава- тема 3

  • 39 613
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 538
Благодаря, момичета bouquet
Ние сложихме Ротарикса на 2-я м., втория прием на 3-я м. и приключихме с нея.
Бебелан и аз съм ползвала без преваряване, когато правех ам. Сега ползвам Девин изворна, за пиене и пак не преварявам. Скоро мисля и стерилизирането да махам. Гладенето го разкарах вече и сме супер Simple Smile

# 16
  • Мнения: 342
Електра, много ми харесва твоят подход  Laughing

# 17
  • Мнения: 251
Как ме подведоха в един магазин , че ни е рано за тази вода. Сега като чета , я изкарват по-полезна(то и не се знае каква е водата в чешмата, като гледам новините) , а и по-практична спестява време...

# 18
  • Мнения: 1 390
Здравейте, да се запиша и аз в темата с девойка, родена на 20ти март!

Малката е на адаптирано мляко и аз си преварявам чешмяна вода в кана и после само претоплям леко, когато трябва да правя млякото. За пиене слагам Девин изворна, защото няма нужда да се преварява. Зависи каква е водата от водопровода, но ние сме на софийска вода, която не е никак лоша, и аз си я пия. Съмнява ме изворната вода да е по-полезна.

# 19
  • Мнения: 6 538
Добре дошла на храстчето и да е жива и здрава девойката Simple Smile

Тиама, той не че я пие - ближе там някакви капки и по-скоро си чеше венците, защото дъвче бибата. Май трябва чесалка да му взема вече newsm78

# 20
  • Мнения: 1 390
Благодаря, Електра!

За водата за пиене - аз предлагам, а тя ако иска да пие. Обикновено смуква по малко. Е, половин час преди ядене не давам, и без това трудно го натъпквам това мляко Simple Smile Големият ми син изобщо не искаше да пие вода до второто си лято, на година и половина пропи. А на него също съм предлагала редовно, особено в жегите. Децата знаят какво получават и дали го искат.

# 21
  • Мнения: 251
Момичета от вчера съм влязла в нов филм. Споделих на приятелка , че малката мн се поти (предимно като пие мляко) и тя ми каза , че това е един от симптомите на рахит.Появява се често при деца , който наддават бързо(като нея) Четох , някой от признаците ги имаме -  по–неспокойна, стряска се от незначителен шум по време на сън,когато е будна, окапване на косата, но пък фонтанелата не е голяма. Нямам пропуснат ден без витамин Д х 2 капки.Но си мисля дали може да е резултат , че аз имам дефицит на витамин Д, въпреки , че вземах през Б. Утре сме на ДК и ще обърна особено внимание на педи .

# 22
  • София
  • Мнения: 244
Като ви чета, че всички слагате тази ротавирусната, се замислям дали не трябваше и ние да я сложим. На нас ни казаха, че имало много щамове на вируса и излизали все нови и нови, а ваксината покривала само някои от тях и малко се обезмисляло и ние се отказахме.
Аз не знаех, че обикновенната розова девин може да се дава без преваряване, това е чудесно. Много ми тежат всякакви стерилизации и преварявания. Та той си лапа ръцете, с които пипа всичко и тях ли да преварявам (това в кръгана шегата хахах).

Да ви питам, вашите бебоци оакват ли се чак до гърба. На моето дете от 1-2 седмици му е навик. Всяка дрешка е оаквана на гърба, а тази сутрин праните чаршафи. Какво е това чудо не знам. Памперс му умаляха рязко, мислех че е от това. Взех по-големи този път лидълските (доволна съм между другото) ама проблема си остана. Сега се чудя дали пък не ги слагам не както трябва тия пелени...

Моля някой, който е правил паспорт на детето си да ми каже колко време е валиден, че мислим септември да отскочим до Гърция и се чудя кога да го изкараме.

dididg пиши какво е казал педиатъра, защото и аз се чудя по този въпрос. Оказва се изключително важно. Майката на мм не е знаела и му е почти не му е давала вит. Д и с годините му се е получила една дупка на гърдите (забравих как се наричаше) и е опасно за сърцето, трябва да се реагира в детските години

Последна редакция: ср, 07 юни 2017, 10:24 от 162

# 23
  • Мнения: 6 538
Диди, не се филмирай. Ако прочетеш за още някоя болест със сигурност ще си намериш и за нея симптоми. Ако потърсиш трета и за нея и така Simple Smile
Моето момче също се стряска от незначителни шумове, например, веднъж мм кихна и той толкова се уплаши, че се разрева неутешимо. Поти му се косата там, където е полегнала главата на ръката ми и е нормално - горещо е. Косата също е нормално да опада - тази бебешката и ще порастне нова. А през бременността бебето си взима достатъчно количество от всичко, което му е необходимо. Дефицитът тогава е само за твоя сметка.

162, моето момче 2-3 пъти също се е оаквал до гърба. И аз мисля, че проблемът е в памперса - ако е малък или сложен не както трябва (хлабаво да кажем). Скоро сложих от лидълските 3-ки и точно до ръба го беше напълнил. Като по чудо не се беше качило по-нагоре, извън памперса hahaha

# 24
  • Мнения: 18 552
Диди, не приемай всичко, което ти казва приятелката за чиста монета! Ако се притесняваш, питай си докторката.
162, често ни се случва това, още повече, че ходи само по един път-два пъти на ден и доста. Grinning

Ще звъня да питам за ротавирусната, много се чудя. Не знам за обикновената, аз помислих, че питате за бебшката, тя е без преваряване със сигрност. Но аз така или иначе я затоплям на каната преди да я направя млякото. Витамина Д днес пак го забравих, и ще го дам след малко. Пак са питам-толкова ли е важно да е сутринта и да е преди ядене, че аз го давам след и не винаги сутринта,а пък майка ми само ми дудне, че от време оно се давало САМО сутрин!  #2gunfire

# 25
  • Мнения: 251
Ох , Електра дано си права Praynig Но майка ми също са я успокоявали за мен , а сега като ходя на док, ми казват , че съм прекарала рахит като бебе - имам деформирани ребра.
За памперсите -лидълските аз не съм ги ползвала, но казват , че пропускат. Аз ползвам Либеро 3 и съм доволна. Миналата седмица имаше промоция на памперс гащи , че взех един пакет да пробвам. Май още ние рано за тях -слагането малко е кофти , но пък махането (късането отстрани) тя мн се забавлява и се смее.
Мис витамина се дава на гладно , направо в устата за да може по-бързо да се усвои. Някой го слагат в шише, но това е грешно - мазен е и остава по стените.

# 26
  • София
  • Мнения: 855
162 прочетох ето този линк за паспорт за бебе, беше ми много полезен, защото и ние планираме септември гръцко моренце: Издаване на задграничен паспорт на бебе . За памперсите при мен специално беше от недобро слагане, но ако се изходи обилно винаги пуска лекичко около крачолите.

Храстче, добре дошла! Освен датата на раждане искаш ли да запишем бебо и с име?

Аз още стерилизирам и гладя. Залъгалки, шише за вода. Водата винаги я преварявам Embarassed само първата доза веднага след отваряне на бутилката не преварявам. Но аз рядко ползвам и имам отворена бутилка, която стои повече време, та затова Peace
Гладенето е приказка без край за мен... поне реших че отвътре ще гладя само бельо (бодита), всичко друго минавам само отвън.

Момичета, спят ли бебетата през деня? Моят сладур рядко заспива за повече от 40-50 минути и все иска разнообразие за игра. А чесалка вече използва от почти седмица Peace

dididg  не се филмирай излишно, и при нас има такива симптоми, но пък фонтанелата е малка. В петък сме на ДК, ще споделя с педиатърката и после ще пиша какво е казала. Аз имам дни в които се успиваме и съм пропускала, дано не е било фатално. А и в този момент всичко се коригира.

# 27
  • София
  • Мнения: 244
Зайче, мерси за линка, полезен ми е! За спането и при нас е така. Аз го кърмя на поискване горе долу яде на 2 часа, но няма никакъв режим, така че и за спането е същото. Ако заспи то е за кратко. Само иска внимание някой да му говори и той да се хили Simple Smile но пък сложа ли го в количката и излезем ли от входната врата, все едно го изключвам с копче. Мн е спешен на мама бялото зайче Heart

# 28
  • Мнения: 251
Зайче , вие пак мн спите - ние 20-30мин. И се върти като часовникова стрелка в леглото - все се събужда с крака в/у калъвката Joy

# 29
  • Мнения: 1 825
и моя има тези симптоми - стряска се, поти се, когато пие мляко, нервен е когато му се спи, но не мисля, че има рахит. Поне педиатъра на прегледа не спомена.

Общи условия

Активация на акаунт