Отговори
  • Мнения: 1 393
Например неща като продължителност на раждането, контракции, болка при или без епидурал, продължителност на контракциите-

ей такива неща.
 
Или каквото и да е свързано със самото раждане ( и предродилните болки), кое въобще не се оказа да е това, което си бяхте

представяли предварително?

(Въпросът не е за болници, лекари, условия и т.н.)

# 1
  • Мнения: 9 892
явно питаш за нормалното раждане, но пък се сещам това, което аз не бях очаквала и ме учуди при секциото - че след него имах болезнени контракции - т.е. при нормалното раждане болките са преди, а при секциото - след Simple Smile
и че всъщност не ми се разминаха контракциите Simple Smile
за всичко останало бях подкована от форума и болницата ми.

# 2
  • Мнения: 3 740
Преди първото раждане мислех, че ще са нечовешки болки - това от филмите, дето се бях нагледала. И като ме почнаха контракциите, си траех, защото очаквах, че ще стане много по-страшно. Един вид си пазех викането за тогава. Ама докато чаках да дойде ужасът, взех, че родих.

# 3
  • Мнения: 1 393
явно питаш за нормалното раждане, но пък се сещам това, което аз не бях очаквала и ме учуди при секциото

Напротив, и за секцио питам също (ако не друго, аз съм в Америка и тук няма избор като в България- в последния момент в самата болница лекарят решава дали ще е вагинално или операционно раждане.)
Мерси за отговора!

# 4
  • Мнения: 2 587
Е,аз имах бързо раждане и може би за това ми беше чудно че най-гадното се оказаха шевовете.Контракциите докато ги усетя и те свършили,раждането и то мина за секунди,та още си се чудя заболя ли,но шевовете,който уж били нищо,за мен бяха гадост.Дърпане ли?Аз си ги усещах като болка.

# 5
  • Мнения: 3 367
аз бях изумена колко бързо, лесно и не-драмати1но(без рев,локви кръв,крясъци и пр) мина вси1ко

# 6
  • Мнения: 4 195
ооооо най вече пъпната връв - какво си мислех че е , каква гадост излезе - хич не си го представях толкова дебело това черво - даже ги помолих да я пипна, много изумена останах, но аз нали съм си любопитна - всичко гледах и попивах, те ми викат напъвай - аз се кокоря какво ми става между краката Crazy Crazy
и да - очкавах да е нещо страшно, непреодолимо, да скубя, викам, бия, дера - е охках ама не било толкова страшно, като се има в предвид че от всички показатели за трудно раждане аз ги имах всичките - спукани води, без разкритие, едро бебе, инфекция - абе квото си харесаш. другото което ме учуди е жаждата - това невероятно пресъхване на гърлото - бях готова на всичко за малко вода - но само ми мокреха устните, и до ден днешен не разбрах от какво се появи,
плацентата също ме изуми - много смешна торбичка ми се стори - и нея бая огледах Crazy

# 7
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Очаквах болка, но нямаше такава. И до сега незнам какво представляват контракциите.
Много ме учуди, че бебето беше синьо и като намазано с крем отгоре, доста подпухнало.

# 8
  • Мнения: 5 370
Точно за това си говорехме сега с една мама-тая тема ми иде малко телепатично.
Понеже при мене имаше изтекли води без каквито и да е контракции и болки-не му е било времето на дребен, май даже не съм била влезла и в 9 месец-се наложи да ми сложат система окситоцин. Е ,тук се бях начела за болезнени ражданета с индукция, ама възможно ли е след 3 часа близо вливане на окситоцин и засилена капка да не ме боли??? Или пък аз да съм носела толкова на болка?
Та това ми е несъответствието.

# 9
  • Мнения: 3 447
Ами аз бях с планово секцио и се бях подготвила за страшни болки... Представях си първата безсънна нощ, в която стискам със зъби възглавницата, за да не охкам, и моля докторите за болкоуспокояващо hahaha Нищо подобно, спах си като пън Joy

# 10
  • Canada
  • Мнения: 1 773
При първото раждане - не предполагах, че да те шият е в пъти по болезнено от раждането (шиха ме без упойка). Още по-изненадана останах, от болката при кърмене през първите 2 седмици.
При второто - болезнените контракции продължиха още 3-4 дни след раждането - при второ раждане събирането на матката е много болезнено.

# 11
  • Мнения: 1 559
Ако знаете само колко ми става приятно от отговорите ви,че такъв страх почна да ме гони.Продължавайте в сащия дух. Hug

# 12
  • Мнения: 9 892
а, да, подсетихте ме и още неща - и за мен първите дни на "тръгване" на кърмата бяха болезнени, не очаквах и така зверски да ме стискат акушерките.
Но пък и аз след раждането - шапка на тояга - малчо спи оттатък, аз гледам телевизия и като ми се доспа - заспах си. Нямаше ни болка, ни емоция, която да пстави началото на безсънните ми майчински нощи  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 4 195
Ако знаете само колко ми става приятно от отговорите ви,че такъв страх почна да ме гони.Продължавайте в сащия дух. Hug
споко, това е най важното нещо - да си супер супер спокойна, аз в нас ми изтекоха водите и се разтреперих цялата, но до болницата се успокоих, казах си - жена съм - за това съм дошла на този свят - да дам живот, слушах докторите и така сама си помогнах едно принципно трудно ряаждане , да мине много лесно и с поносима болка, така че споко и леко раждане
сори за оффа Embarassed

# 14
  • Мнения: 817
Очаквах като излиза накрая бебето да  са някакви адски болки,но нищо такова нямаше,болките бяха само при контракциите

Общи условия

Активация на акаунт