Отговори
# 105
  • Мнения: 5 391

Не очаквах колко радостна ще се почувствам, когато ми изтекоха водите
Не очаквах, че има значение как дишаш
Не очаквах, че появата на детенцето е толкова приятно вълнуващо.
Не очаквах, че пет минути след раждането, цялата болка се забравя.

...
Не очаквах, че раждането ... е толкова прекрасно нещо.
Peaceподкрепям с две ръце, точно така се чувствах и аз Hug
искам пак да го изживея...

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Аз първо не очаквах да родя,защото се случи почти месец по-рано и от кафето направо в болницата.Не бях подготвена по никакъв начин,най-малко пък за секцио и то по спешност.Всичко стана много бързо и даже нямах време да се страхувам.Но и не очаквах че толкова много и дълго време ще ме боли след операцията...

# 107
  • Мнения: 1 858
Най-малко очаквах да продължи толкова дълго. Не очаквах, и че ще завърши всичко с секцио. Не очаквах и толкова голяма част от акушерките и снитарките да са такива к**ки. И други неща не очаквам ама айде стига толкоз.

# 108
  • Мнения: 1 040
Не очкавах, че ще стане толкова неочаквано Mr. Green - както нямаше никакви признаци - изведнъж силни контракции на 2-3 мин Shocked Стана сравнително бързо за първо раждане - 5 часа от първата контракция до излизането на бебчо. Друго, което не очаквах - мислех, че като започнат напъните и болката ще спре или поне ще намалее, ама не - боля си ме до последно Mr. Green

# 109
  • Мнения: 4 621
Очаквах да бъде по-страшно и да боли повече след операцията (раждах секцио), а то мино много леко и бързо за мое щастие Grinning

# 110
  • Мнения: 102
Не очаквах, че мога да бъда чак толкова издържлива! Бях се настроила, че каквото и да става, няма да се държа като лигла! Почти се получи  Mr. Green !
 Не съм си представяла, че с 5 см. разкритие ще обикаляме "Западния парк" с мъжа ми, за да стане по-голямо!
 Че на входа на болницата, с багажче в ръка, ще му кажа - "Айде ти сега отивай на работа, аз като родя ще ти звънна!"
 Не очаквах, че от всички гадости, за които бях чела и се бях подготвила психически, ми се случи нещо, което не бях и чувала - травма на опашката!
 Не съм си и помисляла, че мога да понеса толкова болка и въпреки нея ще ходя до детското, за да кърмя бебо!
 Не съм очаквала, че няма да мога да се изправя 1 мес. и ще имаме нужда от жена да ми помага!
 И не на последно място - не очаквах бебето ни да е като по филмите - бяло, добре оформено, прекрасно!!
 

# 111
  • София
  • Мнения: 897
Честно казано, че очаквах, че мога да съм толкова гласовита.  Laughingвинаги си мислех, че така крещят само по филмите и чак ми беше смешно, че това пъшкане е все едно от секс и постепенно се усилва до крещене- толкова изкуствено ми се стуваше това ...а то се оказа едно към едно. не очаквах, че може да съществува такава болка, въпреки че много търпя на такава. Не съм си помислила, че толкова ще ми се пие вода след раждането, и ще стоя часове всмуквайки от един напоен тапмон... никога не съм си представяла пъпната връв толкова гнусна и странна... и никога не съм си представяла, че съществува такова прекрасно чувство когато видш бебчо! Hug

# 112
  • Мнения: 1 107
Не очаквах, че първото ми чувство веднага след раждането ще бъде чувство на облекчение Embarassed Представях си вълни от любов към бебчето, но това се случи по-късно.
Всичко останало не ме изненада особено  Simple Smile

# 113
  • Мнения: 528
Не очаквах че когато раждам  ще се смея с глас,но защо незнам newsm78Е виках малко но карай.Даже по едно време съм си поискала кафенце на пордния напън за да си свърша работата с напъна де.Не очаквах че ще родя за 15 минути както и че ще са ми не много силни контракцийте.

# 114
  • Мнения: 2 116
Определено беше продължителността.......... Cry Беше много хубаво но само за 28г.с.

# 115
Мислех че всеки получава контракции като му наближи термина, да ама не! На 6 ден ми ги предизвикаха. При 7 см. разкритие ми спукаха плацентата изтекоха ми водите и ме вкараха в родилна зала.До тук добре,ама на бебчо никак не му се излизаше навън.Един доктор такт ми скачаше върху ребрата,че имах чуството ,че ще ги пробие и отвътре ще избута бебчо.След поредния напан изкрещях "цепете ме". Доктора ми доиде в повече, а за шиенето думи нямам.Тия дето казват,че всичко ти е изтръпнало и нищо не се чуства сигоно са мазохисти.

# 116
  • Мнения: 354
  Не очаквах , че ще наруша обещанието , да родя без да издам нито звук , за да не помислят за глезла.От системите с окситоцин имах безкрайни и болезнени контракции на 30 секудни в продължение на часове , а разкритие не се получаваше. Това не го очаквах и смятах , че не е  възможно.  Не очаквах , че изгонването на бебето няма да е болезнено. Не очаквх , че ще родя момиченце. Бяха ми казали да чакам момче.

# 117
  • Мнения: 953
Преди първото раждане мислех, че ще са нечовешки болки - това от филмите, дето се бях нагледала. И като ме почнаха контракциите, си траех, защото очаквах, че ще стане много по-страшно. Един вид си пазех викането за тогава. Ама докато чаках да дойде ужасът, взех, че родих.
и аз така, имам бъбречни проблеми и мога да кажа, че те болят много повече и много по дълго и никакви обезболяващи не помагат.

# 118
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Явно се бях настроила, че ще боли - родих със секцио - и това, което ме изненада бе нетърпението, с което чаках да ми разрешат да стана след операцията и да ме свалят от интензивно отделение в родилно. Почти два дни ме държаха в интензивно на легло и час по час ме бодяха с разни антибиотици, свиващи матката, обезболяващи, витаминозни и прочие инжекции. Ръцете ми бяха сини от търсене на вени.
Почувствах се много по-добре като станах.  Crossing Arms

# 119
  • Мнения: 352
Болките от шевовете след това и невъзможността да отида нормално до тоалетната...много бавно се раздвижих - за епизиотомията говоря.

Общи условия

Активация на акаунт