Отговори
# 30
  • Мнения: 1 101
След всички страхотии, които бях чувала за нашата болница, не очаквах страхотното отношение от всички акушерки, педиатърки и лекарката, която ме изроди. Страхотни бяха (е, имаше и 1-2 изключения Wink)

Не очаквах и че клизмата всъщност не е чак толкова страшна. И за нея бях чела много и ме притесняваше, а останах искрено изненадана че това всъщност не е нищо особено и толкова впечатляващо Laughing

Очаквах раждането ми да е леко, без проблеми , така че това не ме изненада. Очаквах и вълшебството в тази нощ, така че и това не ме изненада. Болката от контракциите също беше според очакванията ми. Малкото ми бебе също.

Ами...това е Sunglasses

# 31
  • Мнения: 4 406
не очаквах да има стажанти, които да правят тълпа пред ... нали знаете кое, когато лекарката проверяваше разкритието ми, а по- късно им показваше как се бродира епизиотомия...

# 32
  • Монреал
  • Мнения: 631
Очаквах, ужасни болки при контракция, бързо раждане и много шевове...А болките се оказаха не дотам силни, самото раждане /напъването/ продължи близо 2 часа и имах един "козметичен" шев Laughing

# 33
  • Мнения: 445
Напъните при нормалното ми раждане се оказаха прекалено болезнени при мен.

# 34
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
На първо място болката- мислех, че много ще боли, а почти не ме боля. После продължителноста- от това което бях чела и чувала очаквах поне 8 часа, а те едва ми се събират 3, мислех и, че контракциите ще са първо през 30 мин и тн., а имах само постоянна лека болка като при цикъл и накрая смятах че бебето излиза за 20 мин, а аз 10 мин. след като влязох в Шейново бях родила. Бе въобще от много мислене замалко да си родя в къщи.

# 35
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
С първото раждане и аз като много от писалите преди мен - докато чаках да настанат тез ужасните болки, бях родила и забравила Laughing Спах си вкъщи цялата нощ, отидох с 6см разкритие и след 3ч бях родила. Изненадах се, че не болеше пукането на мехура, изненадващо ми беше обаче колко болезнени са проверките за разкритие - и това, че с първото раждане така и нямах напъни, натиснаха ме 2х по корема и сина ми се появи Grinning Затова пък с второто баш от напъните се навиках като за 2 раждания, макар че траяха по-малко от 5 мин - все си мисля, че ако не ме бяха карали да легна на гръб (което ми беше непоносимо като усещане), нямаше да са ми толкова неприятни. Изненадата с второто раждане беше колко бързо стана - от момента, в който заподозрях, че имам някакви контракции, до изплакването на дребната бяха точно 2ч (никакви намеси за ускоряване нямаше, едва успях да стигна от къщи до болницата). Изненада ме и дребната - сина ми беше много мургав и се роди тъмносин и космат и неволно съм очаквала нещо подобно, а тя се роди една Снежанка - беличка-беличка, чернокоса (сега е руса Laughing) и с червени изписани устнички Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 1 478
Много приятна темичка  Simple Smile
Скоро и аз ще мога да се отчета с опит...

# 37
  • Мнения: 11 505
Хм,при мен пък беше обратното.Знаех,че болките са ужасни,но някакси бях спокойна и все си мислех,че не мога да бъда изненадана.Оказа се,че изобщо не съм знаела за какво става въпрос ShockedДругата ми заблуда беше,че второ дете се ражда по-лесно.Нищо подобно-раждането си е раждане.По-бързо-да,но по-лесно-не.Поне при мен беше така.

# 38
  • Мнения: 1 427
Раждах секцио,очаквах , че ще ме боли повече след операцията, че възтановяването ще е трудно.Нищо подобно Simple Smile

# 39
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Най-разочарована бях от шкембето, незнам защо съм си мислела, че няма да го има.  Laughing
Иначе, другото си е божа работа, кой както.

# 40
  • Мнения: 1 181
явно питаш за нормалното раждане, но пък се сещам това, което аз не бях очаквала и ме учуди при секциото - че след него имах болезнени контракции - т.е. при нормалното раждане болките са преди, а при секциото - след Simple Smile
и че всъщност не ми се разминаха контракциите Simple Smile


и аз това не го очаквах. В смисъл знаех, че ще има такива контракции, но не знаех колко силни са.

# 41
  • Мнения: 695
Преди първото раждане мислех, че ще са нечовешки болки - това от филмите, дето се бях нагледала. И като ме почнаха контракциите, си траех, защото очаквах, че ще стане много по-страшно. Един вид си пазех викането за тогава. Ама докато чаках да дойде ужасът, взех, че родих.
и при мен горе-доло беше така.очаквах да не мога да изтърпя болките,но се оказа,че мога Peace

# 42
  • Мнения: 124
Аз имах контракции цяло денонощие (и много малко разкритие), преди да ме сложат на система с окситоцин. Та, първото неочаквано нещо - всички казват, че болката при контракциите прилича на менструална болка (много по-силна, разбира се). Е, за мен няма такава прилика, при контракции боли неописуемо и несравнимо с нищо, вече забравих как точно ме болеше, но това си усещане - че не прилича на нищо друго помня ясно. И второ, дърпането от шевовете след това не отстъпваше на болките преди раждането. Трето, запекът през първата седмица след раждането, съчетан с дърпането от шевовете - при мен той беше по-страшен от самото раждане. това е.

# 43
  • Мнения: 5 103
Ми аз раждах секцио, но ще ти кажа, че очаквах БОЛКИ, много силни след операцията.
Така ме бяха наплашили,че само питах кога ще ме заболи, а истината беше доста далече, такива болки, адски не се и появиха Hug
После очахвах, че едва ще се движа да ама не, станах си и повече не седнах.
И доста други неща от този сорт.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Тръгнах да раждам нормално, със всичките му там контракций, разкрития, болки и така докато не започна да излиза...не очаквах операция, но така стана, че се наложи да ме оперират заради едър плод и то в последната минута Crazy

Общи условия

Активация на акаунт