Как се справяте с даването на лекарства ?

  • 5 441
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Оказа се че сме с бронхит и трябва да пием сироп за кашлица и антиботик ,но детето не иска да ги пие .Започва се едно повръщане и докато не изкара и малкото което е яла от стомаха не спира и чак тогава ако ги изпие .Ако не става по този начин до неделя сме в болница .Отделно че не желае и с дни да яде нищо .От понеделник почна кашлицата и то много малко ,но тази нощ не можах почти да смъкна температурата ,само свещички и пак нищо .,38 си седи през повечето време .И Нурофен много трудно давам .Направо съм отчаяна ,а никак не ми се влиза в болница .На 2 г и 3 м . От бебе си страда от гърло някой път леко минава но повечето пъти се проточва по две седмици докато мине напълно ,още от както бяхме на два месеца сме по болници ,уж я пазя да не се разболява ,давах имуностимоланти и за 6 м се беше задържала тази зима не е боледувала .Почти винаги е болна когато почне смяната на времето от студено на много топло .Всякак жегите не й понасят или си въобразявам

Последна редакция: ср, 07 юни 2017, 13:40 от Ани Иванова_429091

# 1
  • Мнения: 8 890
Е, как така не иска?
Вярно, че антибиотичните сиропи са с доста горчив вкус, но пък са едва няколко милилитра на доза. Пригответе сладка напитка /сок/ за оправяне на вкуса след преглъщане.
На мен ми се е случвало и да смесвам антибиотик в лъжичка плодово кисело мляко за по-лесно приемане. Не казвайте на детето, че сте сложили антибиотика в млякото.

Не се отказвайте така лесно!

Сиропа за кашлица също ли не се приема? Какъв е? Обикновено не са лоши на вкус.

Съобразете дали лекарствата трябва да се дадат след хранене или преди. /Как е предписано./ За да не се получи дразнене на стомахчето.

# 2
  • Мнения: 1 565

И това съм пробвала да го сложа в нещо но пак не става изпива го и дерекно повръща всичко в продължение на 3-4 Мин.и после пак на ново се мъча да го дам .Сиропа е стодал и с  него никакъв ефект .Възможно ли е да има някаква непоносимост към лекарства или просто е на психическа уснова всичко това .До толкова ме изнерви всичко това че сутринта се накарах че е за нейно добро и трябва да неповръща всичко и в плеснах по дупето ,което не беше нарочно ,но едва ли престоя в болница на системи ще е по приятен.И преди да е яла се опитвам да ги дам и пак резултата е същия повръща всичко от снощното хранене и трябва да се мъча по два пъти нямам как го натикам в устата

# 3
  • Мнения: 46 403
Добре де, опитай с добро.
Обещай награда, нещо любимо, ако си изпие лекарството.
Или отклони вниманието по друг начин - филмче, разходка, животинка някаква.
Стимулирай с "вече си голяма, покажи колко си смела и силна".
И т.н.

Можеш да й кажеш и да си запуши нослето, така няма да усеща аромата, ако той я дразни, след това нещо друго ароматно, за да изтрие предното.

Със сила няма да постигнеш нищо, най-много да създадеш съвсем голям страх у детето.

# 4
  • Мнения: 706
Охххх, извинявам се, ама много се изнервих на въпроса "е как така не иска". Ами ей така. Синът ми се разболя за първи път на 1г. и 6м. Хванахме го навреме и не се стигна до антибиотик, но трябваше да пие хомеопатични хапченца, разтворени във вода и един сироп, от чиято миризма чак на мен ми се догади. Та...разтворени в мляко, сок или вода, ги надушваше и отказваше дори да близне. В съответните пипети също не ги искаше, стигнах дотам, че изрових една биба, отрязах върха, пъхнах сиропа вътре и му я дадох, веднага изплю и сиропът се разля. Пробвах със спринцовка, рев и ужас. Накрая направихме така, сипах сиропа в една лъжичка без да види, че е сироп и му казах, че може да пипне и да си близне пръстчето да види какво е това. Докато се чудеше какво има на пръстчето, му бутнах лъжицата в устата. И после пак така с всички хапченца. Не знам как точно, но проработи, само така му даваме каквото и да било лекарство.
Аз като малка дъвчех аналгина, не можех да го преглътна, а антибиотик ми изсипваха прахчето в лъжичка и с много сок го изпивах.

# 5
  • Мнения: 8 890
Охххх, извинявам се, ама много се изнервих на въпроса "е как така не иска".

Ами извинявам се и аз, но става въпрос за детенце на  над 2 години и както е видно не се касае за някаква ужасна смрад или гнус относно лекарствата, които трябва да приеме. 

Стодала е с много приятен и сладък вкус.

Антибиотиците, макар че са подсладени, накрая след преглъщането много горчат и това може да е вероятната причина детето да повръща. Затова и предложих след преглъщане - сок, компот, плодово мляко и т.н., за да се замаскира веднага вкуса.

Ани Иванова_429091, много е изнервяща една такава ситуация, но определено няма да се получи с мъчения, заплахи или нещо подобно. Трябва по-скоро да проявиш някаква хитрост.  Thinking

Между другото много внимавай с това повръщане и даване на повторна доза от антибиотика. Това може и да  е опасно. Особено, ако все пак антибиотика се е задължал за някоя минута в стомаха, а не е бил повърнат незабавно.

В краен случай се консултирай с лекуващия лекар какво да правиш!

# 6
  • Мнения: 1 565
Добре де, опитай с добро.
Обещай награда, нещо любимо, ако си изпие лекарството.
Или отклони вниманието по друг начин - филмче, разходка, животинка някаква.
Стимулирай с "вече си голяма, покажи колко си смела и силна".
И т.н.

Можеш да й кажеш и да си запуши нослето, така няма да усеща аромата, ако той я дразни, след това нещо друго ароматно, за да изтрие предното.

Със сила няма да постигнеш нищо, най-много да създадеш съвсем голям страх у детето.
Не съм някакъв садист все пак опитах и с добро и пак и пак не става ,ако не беше толкова порвъщала лекарствата поне за температура и кашлица нямаше да стане бронхит .Опитвала съм и с добро и пак си изпразва стомаха насила ето снощи дадох 4 капки дианалгин с малко вода и се почна едно повръщане че няма спиране .Как да смъкна температурата като свещичките не помагат .Мокря я със студено парцалче само и само да смъква температура .Вече съм толкова отчая че като почне да духа температура си мисля че само хладък  душ ще помогне

# 7
  • Мнения: 8 890
Давай горчивите капки, разтворени в глътка сок. При нас това винаги е действало.



# 8
  • Варна
  • Мнения: 230
Опитайс  добро. Детето ти едва ли иска да повръща и определено не го прави нарочно, за да те ядоса.. Просто явно й се повдига от вкуса/миризмата или самия акт на приемане на нещо, което тя не иска да приеме.
Пробвай:
1/ с награда - обещай нещо любимо и вкусно за ядене/пиене, игра или каквото и да е, но нещо, което можеш да дадеш на детето веднага, а не примерно "ще идем еди къде си другата седмица".
2/ залисай - пускаш филмче или каквото най-добре зомбира детето ти и буташ лекарството, докато гледа.

След приеама веднага предложи водичка, сокче - нещо за оправяне на вкуса. Може да пробваш да дадеш със спринцовка (от Панадол, Нурофен) - малко по-лесно е и имаш контрол над количеството, но не бързай да набуташ всичко веднага щом детето си отвори устата, подавай постепенно, за да може да преглъща.
И не обръщай толкова внимание на приема на лекарството - първо колкото повече се закучваш, толкова повече се закучва и детето обикновено; и после, ако не го правиш на голяма работа (нищо, че отвътре искаш да крещиш) имаш по-голям шанс и детето да не го приеме за голяма работа.

Успех! Знам какво е да ти е болно детенцето... Успокой се и опитай да подходиш положително - имаш повече шанс и определено е за предпочитане пред болница..

# 9
  • Мнения: 1 565
Охххх, извинявам се, ама много се изнервих на въпроса "е как така не иска".

Ами извинявам се и аз, но става въпрос за детенце на  над 2 години и както е видно не се касае за някаква ужасна смрад или гнус относно лекарствата, които трябва да приеме. 

Стодала е с много приятен и сладък вкус.

Антибиотиците, макар че са подсладени, накрая след преглъщането много горчат и това може да е вероятната причина детето да повръща. Затова и предложих след преглъщане - сок, компот, плодово мляко и т.н., за да се замаскира веднага вкуса.

Ани Иванова_429091, много е изнервяща една такава ситуация, но определено няма да се получи с мъчения, заплахи или нещо подобно. Трябва по-скоро да проявиш някаква хитрост.  Thinking

Между другото много внимавай с това повръщане и даване на повторна доза от антибиотика. Това може и да  е опасно. Особено, ако все пак антибиотика се е задължал за някоя минута в стомаха, а не е бил повърнат незабавно.

В краен случай се консултирай с лекуващия лекар какво да правиш!
Лекуващата ни казва само че няма друг начин и с добро не става видимо разбира всичко ,но е голяма драма ,като по малка е повръщала и храна ,ако не й хареса нещо каквото остава за лекарство ,не знам каква хитрина да измисля нямам никаква идея в повечето случай наградите помагат но не и този път

# 10
  • Мнения: 4 408
Първо ти трябва да се успокоиш. Няма как да мотивираш детето да пие лекарства, ако си нервна и притеснена.
За гадния вкус след антибиотика в устата дъщеря ми ползва хляб. Сока не й помагал. Пие дозата и една хапка хляб, та след това сок евентуално. Иначе не й минавало. Пробвай с нещо такова.
Стодала е сладък сироп, странно, че й се гади от него.
Температурата ако не е над 38,5 не е фатална, стига да не е повече от 3-4 дни. Ако при прием на АБ след 4 дни не спре да вдига, значи АБ не действа. Аз не бих давала нищо за такава Т, особено ако детето е жизнено.

# 11
  • Мнения: 46 403
Как да смъкна температурата като свещичките не помагат...
Панадол, Нурофен? Те са сладки и приятни.

# 12
  • Мнения: 266
Аз не мисля, че детето повръща нарочно. Може би не му понасят на стомаха или пък наистина са му много противни. Посъветвай се с лекар за някакви други лекарства. С бой няма да стане.

# 13
  • Мнения: 1 565
И с принцовка по малко пак е същото и вода давам веднага или нещо друго само и само да не върне и не става благодаря ви все пак ще се постарая да съм спокойна знам че така е правилно ,но колкото и да е търпелив човек се случва да изпуши след 4-5 -6 пъти на порвъщане .По принцип съм много добра към нещата ,но напоследък съм доста уморена

# 14
  • Варна
  • Мнения: 230
Не съм някакъв садист все пак опитах и с добро и пак и пак не става ,ако не беше толкова порвъщала лекарствата поне за температура и кашлица нямаше да стане бронхит .Опитвала съм и с добро и пак си изпразва стомаха насила ето снощи дадох 4 капки дианалгин с малко вода и се почна едно повръщане че няма спиране .Как да смъкна температурата като свещичките не помагат .Мокря я със студено парцалче само и само да смъква температура .Вече съм толкова отчая че като почне да духа температура си мисля че само хладък  душ ще помогне

Между другото, освен ако не прави гърчове, 38 градуса температура не е чак такава драма, но това е лично мое мнение. А лекарството за температура по никакъв начин не повлиява бронхита. И да го беше приемала без да повръща, пак щеше да е същото.
За хладкия душ - не бива да е твърде хладък, нормална температура на водата - 36-37 градуса е съвсем ОК и върши работа. А тогава и детето е по-склонно да стои и да го обливаш с вода.

Общи условия

Активация на акаунт