Блендиране/пасиране на нахут

  • 3 051
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, един бърз въпрос за тези които си правят кюфтета от нахут и подобни рецепти - с какво смилате/блендирате/пасирате нахута? Аз тъкмо си купих пасатор с чопър, но не знам дали този чопър е подходящ за да се смели суров нахут (както пише в няколко рецепти).
https://s5emagst.akamaized.net/products/3453/3452394/images/res_ … _450x450_29pa.jpg- ето това е нещото, с което разполагам (Пасатор, чопър и миксер 3в1 ZEPHYR ZP 1112 U, 800W, 3 скорости), ако някой може да изкаже мнение ще съм благодарна! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 8 890
Обичам нахут, въпреки че не съм експериментирала с кюфтета. Правя хумус или пък го слагам в салати и ястия.

Никога не съм ползвала суров. Знам, че трябва много време да се кисне и вари.
Кому е нужно това?!

Нахутът от консерва е чудесен. Аз лично бих ползвала точно такъв за кюфтета.

# 2
  • Мнения: 46 403
За суров бих избрала блендера, но не съм пробвала.
Вкъщи правим кюфтенца, но с накиснат, пасираме с пасатор.

# 3
  • MI
  • Мнения: 11 772
Предполагам че в рецептите става дума за накиснат суров нахут. Не съм виждала рецепта с ненакиснат досега, а и щесчупиш пасатора. Да не говорим че и стомахът ти не би бил много щастлив. Simple Smile Като го накисенш една нощ във вода (като боба), после няма да имаш проблем с този пасатор да го смелиш.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 861
Никога досега не съм ползвала суров нахут. Кисна го за поне една нощ, може и цяло денонощие, после го слагам в кукъра под налягане за поне 30 минути, и след това го смилам с пасатора и малко от водата, в която се е готвил, и така го влагам в различни ястия.

# 5
  • MI
  • Мнения: 11 772
Проблемът е, че дори да успееш да го смелиш, резултатът за стомаха ще бъде като да ядеш готвен ненакиснат боб. Че и по-зле. Бобовите почти всички задължително се киснат във вода (без повечето сортове леща) за да се храносмелят по-лесно после и за да излязат някои недотам ползени вещества в някои случаи. Иначе накиснат няма проблем в чопъра да се смели.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 298
Суров нахут може да се смели само с мелничка - евентуално мощна за кафе или мелничка за зърно. И става на брашно или ако е по-едро ще е като начукан. Обаче кюфтета от така обработен нахут не се правят. Трябва поне да е накиснат. А на мене ми е най-лесно да ползвам нахут от консерва, пасира се с всичко - блендер, пасатор, чопър, мели се и с машинка за месо ...

# 7
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
има разлика в консистенция на кюфтетата, ако са правени с варен нахут или със суров, накиснат и смесен  Peace

аз предпочитам суров и накиснат, после ги пържа на слаб огън, за да може вътре да не останат сурови, че ме боли стомаха.
чопър нямам, с пасатора действам.

брашно не виждам смисъл да си правя, след като продават готово. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 19 094
Фалафелите се правят със суров, иначе вкусът не е точно същия. След киснене цяла нощ и претриване, за да паднат част от люспите - става с пасатор/блендер.
Чела съм, че има различни видове нахут, може би трябва да е по-едър и мек, за да се смеле.

Общи условия

Активация на акаунт