Кървене между циклите!

  • 1 489
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Кое бихте ми препоръчали да пия-дуфастон или противозачатъчни! Имам кървене между циклите и гинеколожката ми каза че причината е хормонална и трябва да пия дуфастон или противозачатъчни!

# 1
  • Мнения: 46 508
Лекарят не каза ли за твоето състояние кое е по-добре?
С какви изследвания доказа хормоналните проблеми?

Лично за себе си избрах Дуфастона, когато имах подобен проблем, но то беше, защото се вслушах в препоръките на лекаря, не на своя глава.

Като цяло съм негативно настроена към противозачатъчните.

# 2
  • Мнения: 92
Това ми е странно,че без да ми прави никакви хормонални изследвания(а изрично я попитах за това) ми каза да си избера едно от двете и да го пия 3 месеца,за да се нормализира!Ако някой има такъв проблем и е ходил на гинеколог моля да сподели какво му е казал! Аз съм пила дуфастон,но защото нямах цикъл 4 месеца! Защо сте негативно настроена към противозачатъчните(аз никога не съм пила),могат ли да ми навредят?!

# 3
  • София
  • Мнения: 23 164
избери си друг лекар по-добре.
как разбра че е хормонален проблема и защо точно реши че дуфастон е лечението.
може да имаш полип например, подобни са симптомите и един камион с дуфастон да изпиеш пак няма да помогне  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 573
Препоръчката ми е друг лекар. Как така изписва хормонални препарати на сляпо тая...нямам думи. В кристална топка ли гледа. Проблемът може да е съвсем другаде и да изисква различно, адекватно решение. При всички случаи едни пълни хормонални изследвания няма да навредят, всеки адекватен лекар би ви пуснал такива, ако не може да намерите такъв, пуснете на своя глава. Между другото, на мен ми се появи кървне между циклите след прием на противозачатъчни. Няколко доктори ми твърдяха, че нямало как да е от тях. Накрая ги спрях и кървенето м/у цикли изчезна още на втория месец и не се е появявало вече 6 години, а и моето психическо състояние и стомах са много по-добро, откакто не ги пия. Не бих се върнала към нещо подобно, особено без изследвания, както направих на 18 години, взех първите, изписани ми от някаква гинеколожка, разбира се без изследвания. Но във вашия случай проблемът е съвсем друг и явно настоящата ви гинеколожка не може да го идентифицира и лекува.

# 5
  • Мнения: 92
Ох сега вече съм в голяма чуденка(първия път когато нямах цикъл 4 месеца и ми изписаха дуфастон пак не са ми правили изследвания)!😞 Можете ли да ми препоръчате добър гинеколог!

# 6
  • Мнения: 46 508
Уточни за кое населено място става дума, за да ти препоръчат в района.

Защо сте негативно настроена към противозачатъчните(аз никога не съм пила),могат ли да ми навредят?!
Защото са хормони и нищо добро не излиза от това тъпчене с месеци/години.

избери си друг лекар по-добре.
как разбра че е хормонален проблема и защо точно реши че дуфастон е лечението.
може да имаш полип например, подобни са симптомите и един камион с дуфастон да изпиеш пак няма да помогне  Rolling Eyes
Peace

# 7
  • Мнения: 92
За София става дума Simple Smile Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт