Проблем с евентуално анулиране на Декларацията за пътуване зад граница

  • 3 221
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте, мили дами!  Blush
Моя позната живее в чужбина с двете си непълнолетни деца от три години. Тя работи там, а децата посещават местните училища. Бащата е подписал Декларацията за пътуване на децата зад граница, но винаги може да я анулира, веднъж го е направил...Затова младата майка не смее да пътува с децата си до Родината, защото познава характера му.  Naughty
 Има ли някакъв закон, който може да защити жената, ако тя реши да пътува до България, а бащата анулира Декларацията, за да не им позволи да се върнат в страната, където живеят сега? Rolling Eyes
Нужно ли е тя да представи някакви документи, че са се установили в друга държава?
Основателни ли са нейните притеснения? ooooh!
 Ще ви бъда много благодарна, ако споделите своето мнение и опит!  bouquet Hug

# 1
  • Мнения: 46 504
По принцип е длъжна да минава с българските документи и тогава трябва да показва декларация. Но зълва ми минава с чуждите документи на децата си и никой досега не й е казал нищо, нито е поискал декларация (не е разведена, мъжът й е чужденец и си живеят в чужбина, просто не им се разправя с глупости).

# 2
  • Мнения: 27
Благодаря Ви за отговора! bouquet  Когато таткото е български гражданин, нещата са много усложнени!  #Crazy

# 3
  • Мнения: 7 325
Човече, с деца с двойно или чуждо гражданство нещата са много различни. Ние с деца с българско гражданство и кофти отношения между родителите сме за носа отвсякъде.
Ружа, познатата ти може да се свърже с адвокат и да обсъди въпроса. Мъжът може да анулира декларацията, но ако тя докаже документално, че децата живеят в чужбина, посещават училище, имат адрес, документи, .... не мисля, че ще има проблем съда да и даде разрешение. Тъпото е, че ако се стигне до там ще изгуби време и това със сигурност ще донесе негативи за всички.
И да, за жалост опасенията и са основателни. Родител, който гледа на децата си като на оръжие срещу другият е като луд с картечница.

# 4
  • Мнения: 46 504
Щом живее там, предполагам може да им направи двойно. Ако са само с български няма начин и рискът е голям, да...

# 5
  • Мнения: 7 325
Не знам къде живее жената, но при нас да постигнеш гражданство за малолетно дете с родители чужденци е процес, в който за мен лично, си е чиста лудост да се вкараш. За кауза като тук описаното си струва, но е сложно и дълго мотане и бумащина. Да не говорим, че те проучват като престъпник.

# 6
  • Мнения: 46 504
Ясно. Мислех, че всички кандидатстват за такова, когато живеят постоянно някъде. Но явно наистина са по-сложни нещата.

# 7
  • Мнения: 7 325
Скрит текст:
Ами някои мои познати промениха гражданството си. Казват - заради пенсионирането. Аз не съм убедена обаче, че има някаква разлика между мъжът ми и колегата му местен.
Синът ми обаче ( 18 год. ) в момента трябва да се ориентира да прави нещо защото приключи с училището. Тъй като е само с българско гражданство не може да иде във военна/полицейска академия, не може да стане пожарникар, до някои работни места в държавната администрация също няма достъп.

Извинявам се на авторката за отклонението.

# 8
  • Мнения: 3 480
По принцип е длъжна да минава с българските документи и тогава трябва да показва декларация. Но зълва ми минава с чуждите документи на децата си и никой досега не й е казал нищо, нито е поискал декларация (не е разведена, мъжът й е чужденец и си живеят в чужбина, просто не им се разправя с глупости).

Ние сме с двойно гражданство и когато предоставя английските паспорти често ми искат и българските, сигурно виждат в системата, че имаме и български.

Наистина те проучват като престъпник, когато летиш от България и единият родител го няма въпреки всички декларации и простотии. Освен това не всички държави разрешават двойно гражданство.

# 9
  • Мнения: 46 504
Може би имената им са изцяло български, не излиза иначе в системата, поне досега никога не са имали проблем.

# 10
  • Мнения: 3 480
Да, българчета сме всички с бг имена bowuu

# 11
  • Мнения: 27
Човече, с деца с двойно или чуждо гражданство нещата са много различни. Ние с деца с българско гражданство и кофти отношения между родителите сме за носа отвсякъде.
Ружа, познатата ти може да се свърже с адвокат и да обсъди въпроса. Мъжът може да анулира декларацията, но ако тя докаже документално, че децата живеят в чужбина, посещават училище, имат адрес, документи, .... не мисля, че ще има проблем съда да и даде разрешение. Тъпото е, че ако се стигне до там ще изгуби време и това със сигурност ще донесе негативи за всички.
И да, за жалост опасенията и са основателни. Родител, който гледа на децата си като на оръжие срещу другият е като луд с картечница.
Тя не е търсила адвокат по този въпрос, откакто в зад граница. Не е уверена, че съдът ще застане на нейна страна, ако заведе дело. Доколко съдът ще уважи тези документи, издадени зад граница? А каква ще е реакцията на таткото? Той е непредвидим! Всичко това ще 'и струва отново много притеснения и изхабени нерви.  ooooh!

# 12
  • Мнения: 7 325
Документите ще докажат, че децата имат нормален и подреден живот в чужбина. Живеят в режим и според системата, т.е за тях се полагат адекватни грижи и имат всички условия за правилно развитие. Когато аз заведох дело за разрешение приложих чуждите си документи, соц. номер, идент. номер, адресна регистрация, тр. договор, ... за да докажа, че имам условия, възможност и желание да отглеждам детето си, та документите са вжани. Приятелката ти има едно предимство - децата са с установен живот в чужбина и са интегрирани. Много е важно какъв съдия ще и се падне, но при тези условия лично аз не виждам мотив да откажат. Не че е невъзможно, но все пак.
За таткото - сложна работа, както писах по горе. Аз имах късмет БНД да не се интересува и да не ми прави проблеми. Платих му служебен адвокат и се отървах лесно.
Просто се посъветвайте с адвокат. Той ще ви каже какво точно може да се направи и вие ще изберете.

# 13
  • Мнения: 27
Документите ще докажат, че децата имат нормален и подреден живот в чужбина. Живеят в режим и според системата, т.е за тях се полагат адекватни грижи и имат всички условия за правилно развитие. Когато аз заведох дело за разрешение приложих чуждите си документи, соц. номер, идент. номер, адресна регистрация, тр. договор, ... за да докажа, че имам условия, възможност и желание да отглеждам детето си, та документите са важни. Приятелката ти има едно предимство - децата са с установен живот в чужбина и са интегрирани. Много е важно какъв съдия ще и се падне, но при тези условия лично аз не виждам мотив да откажат. Не че е невъзможно, но все пак.
За таткото - сложна работа, както писах по горе. Аз имах късмет БНД да не се интересува и да не ми прави проблеми. Платих му служебен адвокат и се отървах лесно.
Просто се посъветвайте с адвокат. Той ще ви каже какво точно може да се направи и вие ще изберете.
Благодаря сърдечно за съветите и съпричастността Ви! bouquet Ще 'и кажа. Важно е да намери добър адвокат и да попадне на свестен съдия! Убедена съм, че Всевисшият ни помага, когато му вярваме, когато правим всичко, което зависи от нас и сме човечни.  Praynig Peace Тогава нещата се случват по чуден път.  smile3525 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт