.:: Оставане в САЩ след студентска бригада ::.

  • 8 930
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте , някой знае ли как мога да остана след студентската ми бригада в САЩ легално? Rolling Eyes

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 4 003
Здравейте , някой знае ли как мога да остана след студентската ми бригада в САЩ легално? Rolling Eyes
никак, визите за тези бригади са срочни и с еднократно влизане
иначе легално - по каналния ред, с работна или имигрантска виза, брак с американец и т.н

# 2
  • Мнения: 1
Здравейте , някой знае ли как мога да остана след студентската ми бригада в САЩ легално? Rolling Eyes


Здравейте , дъщерята на моя приятелка замина с някаква Пловдивска фирма, до колкото разбрах не е на студентска бригада а по някаква друга програма. Ще я попитам и ще ти изпратя инфо на лична.

# 3
  • Мнения: 34
Да ,знам .След като ти свърши бригадата /предполага се ,че дотогава си изкарал SSN .заминаваш в голям град където можеш лесно да откриеш общност българска,полска,каквато там и работа.
Предполага се ,че си открил и банкова сметка до този момент в Сащ

Трябва да намериш задължително адвокат за да ти смени визата от J1 на друга.
H2B или Туристическа каквато ,но да е друга за да не те търси никой .
Пускаш за удължение и чакаш. Обикновенно дават по 6м или година и струва 500$
Дава ти право легално за престой за срока ,..но разбира се ,че ще работиш и нелегално.

Легалното право на престой и на работа се придобива и имат само право притежателите на Зелени карти и гражданите. както и Високотехнологични H2B визи -строчни .Успех .

# 4
  • Down south
  • Мнения: 7 617
Здравейте , някой знае ли как мога да остана след студентската ми бригада в САЩ легално? Rolling Eyes
Студенстка виза, брак.
В никакъв случай нелегално.

Обмислях как сестра ми може да дойде по този начин и след това легално да остане.
Греда.

# 5
  • Мнения: 34
Студентската виза не е толкова лесна колкото смятате .
В САЩ има правило или си там дългосрочно и си решил да градиш семейство и НЕ правиш пари или си там за кратко за да направиш пари и да се върнеш в добрата и стара България,  където живота е на светлини години от базата на Орките.

Студентска виза изисква майка си и баща си документално!
Реално трябва колеж и учене ..загуба на време, има и ползи но за мен негативите натежават.
Бракът пък това който го вярва като опция наистина се е смахнал.
Това да не ти е отиваш в магазина и взимаш вафли от рафта .
 Един брак по сметка струва по източното крайбрежие м/у 25- 40 000 $.
Може по любов ама успех ..

'Обмислям как сестра ми може да дойде по този начин и след това легално да остане.
Греда.'

1-редовна студентка.
2-Уверено на интервюто да създаде впечатление .че ще се върне у нас.
3-Идва със J1 студентска. получава SSN
4-Работи до последният ден на бригадата за да изкара кешче и отвори банкови сметки поне в 2 банки.
5-Идва при теб и веднага пускате при адвокат за промяна на статуса от J1 на  туристическа виза или друга поради ...болест най лесно /за 500$ получава година напълно легално право за престой /ако я хванат показва визата и си стои В абсолютен статус.

6-Разбира се няма позволително за работа ,но започва работа някъде..както останалите 10млн хора.

7-взима сич чека и си поддържа статуса на легално пребивашащ без право на работа Simple Smile

Знаете как е имащ ли  SSN имаш и  банкова сметка и имаш и всичко така.
Трудно е знам , но е най бързият и безболезнен и лесен вариант.успех

Последна редакция: вт, 13 юни 2017, 10:58 от Джаро

# 6
  • Мнения: 2 980
5-Идва при теб и веднага пускате при адвокат за промяна на статуса от J1 на  туристическа виза или друга поради ...болест най лесно /за 500$ получава година напълно легално право за престой /
Няма неимигрантска виза, освен студентската, която да ти дава право на повече от 6 месеца престой в страната. Може да се кандидатства за удължаване, да, но то не е гарантирано в никакъв случай. Няма понятие туристическа виза по болест.

4-Работи до последният ден на бригадата за да изкара кешче и отвори банкови сметки поне в 2 банки.

Знаете как е имащ ли  SSN имаш и  банкова сметка и имаш и всичко така.
За банкова сметка освен ССН ти трябва и доказуем адрес в страната, обикновено сметка за режийни. Това за бригадирите най-често е проблем, главно защото за два-трите месеца, в които си тук, нямаш време да се регистрираш да плащаш нещо на адрес.

6-Разбира се няма позволително за работа ,но започва работа някъде..както останалите 10млн хора.
Да те хванат някъде, че работиш с неимигрантска виза, е също толкова имиграционно нарушение, колкото и да си просрочил статута си.

Като живеем тук с легален статут и искаме да си вземем роднините при нас, можеш да си сигурен, че сме проверили всички легални начини да го направим. Никой от нас не се е смахнал да рискува член от семейството му да бъде депортиран и баннат за десет години.

# 7
  • Мнения: 34
Приятелю , изглеждаш ми подозрителен и като човек ,който няма абсолютно никаква представа за имигрантският живот във Сащ на нелегалните имигранти там , кактро и за начините им за справяне с живота на място.Бори вятърни мелници там повече информация от мен няма да получиш !!!

# 8
  • Мнения: 2 980
Аз съм тук от точно 14 години, сменила съм четири легални статута, така че не, представа си нямам как нелегалните емигранти се справят с живота тук на място, но знам много добре какво се прави, за да се справяш като легален емигрант. Момичето пусна тема да пита как да остане легално. Ако следва твоите съвети, ще е напълно нелегална.

Z. Topalova, от известно време има специални програми към армията, които наемат чужденци с неимигрантски  и неработни визи, но има много специфични изисквания, както и очевидната опасност да те пратят някъде на фронта. Осигурява ти скорострелно гражданство, обаче, ако си в армията тук можеш да кандидатстваш директно за гражданство, без да минаваш през зелена карта. Ето официална информация: https://www.goarmy.com/benefits/additional-incentives/mavni.html Това означава, че ако можеш след бригадата си да останеш тук със студентска виза и да я поддържаш три семестъра, би могла да кандидатстваш по тази програма. Ако те влече, естествено.

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 02:46 от ianajar

# 9
  • Мнения: 14 476
Доколкото знам образованието е мн.скъпо.Трябва да има сериозна сума.После ако я влече армията,може да се пробва,но на място ги избират дали са подходящи и ако са определят в кои войски ще се обучават.Може  да не става за военен.
Джаро кажи за тази виза/причина по болест,че не съм чувала за нея.

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте приятелка е тук в америка с студенска бригада въпроса ми е някой запознат ли е ако се ожени за човек с зелена карта има как да остане тук легално???

# 11
  • Down south
  • Мнения: 7 617
Не може.
Трабва да си американски гражданин.
Ако сключите брак, тя трябва да се върне в България или да смените визата на друга, даваща и право да стои тук легално.

# 12
  • Мнения: 3
Благодаря много на всички за инфото !

# 13
  • Мнения: 3
След дълго търсене в интернет и благодарение на г-жа Коева , намерих въпросната Пловдивска фирма и там ми казаха следното. Могат да ми сменят визата от J1  на F1 като с тази виза мога да остана над 5 години легално в САЩ. Цената която ми казаха ми се струва много приемлива спрямо това което вие споменавате тук. Дали някой друг е чувал за тях , защото разбрах че са отскоро с офис и в България.
Фирмата се казва Вагрант. Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 2 980
А, така кажете, че темата е реклама на "Вагрант".

Ако някой сериозно се е замислил да ползва подобни услуги, моля да си използва главата по предназначение:
Виза Ф1 е студентска виза. За да я получиш, трябва:
1. да си приет в реално, акредитирано учебно заведение (разходи по кандидатстване, тестове, преводи и легализация).
2. да имаш, доказуемо, достатъчно средства да плащащ и за обучението в САЩ, и за издръжката си, минимум за цялата първа година.

След като я получиш:
1. Визата не дава право на работа в страната - имаш право на максимум 10 часа седмично работа само на кампуса на университета си (огромната част от тези позиции е запазена за местни студенти и стипендианти).
2. Длъжен си да си примерен студент - за отсъствия или двойки над определен брой си губиш визата.
3. Визата автоматично става невалидна един месец след завършването ти, без значение какъв срок на валидност е записан на самата виза.

Ако нямаш парите, нивото на английски или академичната подготовка, за да те приемат в американско учебно заведение, никаква фирма не може да ти "извади" такава виза. Ако ги имаш тези неща - никаква фирма-посредник не ти трябва, можеш всичко да си направиш абсолютно сам. Процесът е елементарен и е описан на страниците на всеки университет.

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 19:37 от ianajar

Общи условия

Активация на акаунт