Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 6

  • 184 045
  • 728
  •   1
Отговори
# 120
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 497
 Пълнени тиквички с млечен сос.

Последна редакция: пт, 23 юни 2017, 23:11 от иланг-иланг

# 121
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Само да се запиша при вас, после ще снимам, че в момента се прави.

# 122
  • Мнения: 1 232
От последната брощура на Била , стр. 21. Може да увеличите зеленчука 2 пъти или да намалите кюфтетата.

# 123
  • София
  • Мнения: 11 697
Пълнени тиквички с млечен сос.

иланг-иланг, много трудно излизат снимките ти винаги. Понякога изобщо не се виждат, както е сега, дали е само при мен така...Никога не мога да ги видя. Жалко.
Също и от ябълка, нищо не е излязла...нищо.

# 124
  • Мнения: 14 067
И на мен снимките на Иланг трудно се отварят или бавно се зареждат. На Ябълка също не я виждам. И от компютъра в работата, и сега от телефона.

# 125
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 497
 Идея нямам,защо не се виждат при всички.Използвам руски сървъри.
 

# 126
  • София
  • Мнения: 10 825
И при мен снимките на Иланг иланг се зареждат изключително бавно и често не успяват да се отворят целите. Мислех си, че само при мен е така

# 127
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 497
 Кои сайтове използвате,за да кача едни мекици без проблем?

Последна редакция: сб, 24 юни 2017, 13:07 от иланг-иланг

# 128
  • София
  • Мнения: 11 697
Кои сайтове използвате,за да кача едни мекици без проблем?

Тук се вижда.
Ползвам Postimage и съм доволна. Помогна ми , преди доста време labrex, тя ми го показа и оттогава съм все с него. Всичко съм качила там.

Днес показвам какво беше през седмицата.
"Френски ябълков сладкиш с глазура",  много хубав. Маслен сладкиш с ронлива структура, едновременно влажна и много ароматна, а и най-важното е лесен и бърз. Точно за кафе с приятелка. Свърши ми прекрасна работа.



Днес вече трябваше да сготвя нещо и е  "Перфектен телешки стек с масло шалот и за гарнитура картофен гратин"



и някой от домашните имаше някакъв празник, и спретнах една уникална торта, "Шоколадова целувка"





успях да врътна и едно "Сладко от вишни с ром" за разкош, то само си се направи, аз само го насипах в бурканчетата








# 129
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
Кои сайтове използвате,за да кача едни мекици без проблем?



 Mr. Green Спииди и Еконт  Whistling

# 130
  • София
  • Мнения: 11 697
................................


 Mr. Green Спииди и Еконт  Whistling

Нещо не ми е ясно... хм ...какво е пък това , шега или.. newsm78

# 131
  • Мнения: 22 867
................................
Mr. Green Спииди и Еконт  Whistling
Нещо не ми е ясно... хм ...какво е пък това , шега или.. newsm78

marchеva14, никаква шега, и аз давам адрес за мекичките и чакам без значение Спиди или Еконт! Много изкусителни са! Heart Eyes bouquet Само дето едва ли ни чакат....... Simple Smile

# 132
  • Мнения: 105
Ayradyss, красота!! Как ги правиш тези рози, страшно ми е трудно, то през шприц, та се омазвам, а и омазвам кухнята. накрая са едни никакви. Не става.

@Марчева, благодаря много! Изпробвала съм много различни глазури (предимно маслени или комбинация от масло и крема сирене), но тази за сега най ми харесва, защото има най-малко пудра захар - 200 грама сравнено с половин килограм или повече си е прекрасно  Laughing Най-важното е глазурата е да правилната консистенция, което ще рече, че формата не трябва да й се разваля, ами да си остава такава, каквато е. Ако още е сравнително мекичка, може да се пъхне в хладилника за 10-15 минути, за да стегне (от маслото). И аз преди ползвах шприцове, но според мен с пош е по-лесно (триъгълните пликове) - само им се рязва върха и се слага накрайник. С едната ръка се държи близо до накрайника и направлява движението, с другата ръка равномерно се стиска, за да излиза глазурата. А розичките са като малка спирала - почва се с кръгче и после се завърта и отгоре се прави по-малко кръгче и се завършва. Може да пробваш първо върху чинийка да изтренираш няколко розички, докато свикнеш и си доволна, и после да върнеш крема в плика и да почнеш да украсяваш.

Ето и един Крем Брюле и от мен.

# 133
  • София
  • Мнения: 11 697
.........................

marchеva14, никаква шега, и аз давам адрес за мекичките и чакам без значение Спиди или Еконт! Много изкусителни са! Heart Eyes bouquet Само дето едва ли ни чакат....... Simple Smile
Аааааааа, ясно ми е, стоплих най-накрая... да давам  и аз адрес.

Ayradyss, благодаря за насоките, ама в тази жега надали ще се захвана. Ще те питам чак на есен и ти ще ми даваш насоки.  Simple Smile

# 134
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
 Blush Blush извинявайте  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт