Книгите, които сте прочели на един дъх

  • 34 364
  • 97
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 302
Не прочетох горните мнения,за да не се повлияя. После ще сверя за повттарящи се  Laughing

'То'- остава ми една от най-любимите книги


Хари Потър-всичките книги буквално за ден -два . Направо ме омагьосваха

'Черният обелиск' -не съм я чела чак на един дъх,според мен изисква малко потапяне в атмосферата ,ала ми е от фаворитите ,
'Нощ в Лисабон'-Ремарк

'Ад','Цифрова крепост'и 'Шестото клеймо' на Дан Браун

Под игото'







# 31
  • Мнения: 1
   "Миниатюристът" на Джеси Бъртън и "Последната кралица" на Кристофър Гортнър

   Наистина са завладяващи!

# 32
  • Мнения: 19 473
 От мен "Ребека, господарката на Мандърлей" на Дафни дю Морие. Има и други, но тази изникна като прочетох темата. Записвам си вашите фаворити, ще ги търся.

# 33
  • Мнения: 2 755
Хиляда сияйни слънца и Ловецът на хвърчила  не са ли твърде тежки? Все чета, че много ги хвалят, но от както гледах "Убийството на Сорая М" не  смея да пипна нещо за тези ислямски страни.
Под най-голямо напрежение мен ме е държала "Пеперудата".

# 34
  • Nice
  • Мнения: 946
Тежки са, със сигурност. Но авторът толкова хубаво разказва, че все искаш да прочетеш и следващата страница, и докато се усетиш станало посред нощ  Grinning . При мен така беше с "Хиляда сияйни слънца".
"Ловецът на хвърчила по-не ми хареса", в началото много ме грабна, но в даден момент стана като турски сериял и ме разочарова.
Наистина ако ти се чете нещо лекоза разпускане по-добре да не се спираш на Хосейни.

# 35
  • Мнения: 19 473
Книгите на Хосейни са тежки, но като започнеш да ги четеш, не можеш да ги оставиш, така че са точно по темата според мен.

# 36
  • Мнения: 2 755
Благодаря за мнението Simple Smile, но ще ги пропусна. Не ми се четат "ревливи"книги.

# 37
  • Germany
  • Мнения: 919
Сред книгите, които прочетох на един дъх, са точно "Хиляда сияйни слънца" и "Ловецът на хвърчила", невероятни са и наистина тежки, но аз обичам този тип книги, които ме разтърсват дълбоко.

Освен тях в тази категория бих сложила и следните:

"Изгубената дъщеря"
'Не без дъщеря ми"
"Птиците умират сами"
"Изгорена жива"
"Момичето, което бях"
"Последното писмо от любимия"
"Преди да заспя"

# 38
  • Мнения: 21
Привет на всички!

Ще бъда благодарна, ако в тази тема споделите книгите, които сте прочели на един дъх - тоест не сте имали търпение да разберете как ще се развие действието или са разкривали много интересни факти, или са ви повлияли емоционално и сте искали да четете още и още, докато стигнете до последната страница!

Жанрът няма значение за мен - дали ще е трилър или криминален роман, или любовна история, или книга, посветена на психологията. Единствено фентъзито не ме привлича като жанр, но пък съм отворена за предложения и в този стил.

Предварително благодаря!

На П. Г. Удхаус  книгите са интересни, забавни, с неочакван край, горещо ги препоръчвам заедно с горещ чай от ройбос Simple Smile Както казваще навремето професор Звезданов, няма нищо по-хубнаво, човек да чете "Война и мир" и да пие чай.

# 39
  • Мнения: 3 609
чудесна тема!!!  Hug

"Отнесени  от вихъра"  прочетох на един дъх, буквално. Прекрасна книга, която дълго време отбягвах, вярвайки, че се свежда само да любовна история. А книгата е много повече..

В момента чета "География на блаженството", което също е доста приятна.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 36 586
"Севера и Юга" на Джон Джейкс, с двете продължения - "Любов и война" и "Рая и ада". Захир, ако проявиш интерес /понеже са ти харесали Отнесени от вихъра/ мога да ти ги дам назаем в книжен вариант. За съжаление, така и не успях да ги открия в дигитален, а периодично проверявам в Читанката и рових къде ли не. Само на английски ги намерих.

# 41
  • Мнения: 3 609
Да! С удоволствие!!!  Hug

Скрит текст:
Ще си направим една моторна среща, някаде!!  Heart Eyes

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
"Едно", "Мост през вечността", "Илюзии", "Джонатан Ливингстън Чайката" - Ричард Бах
"Стопанката на Господ" - Розмари Де Мео
"Селестинското пророчество" и цялата поредица - Джеймс Редфийлд
"Мъжете са от Марс, жените - от Венера" и цялата поредица - Джон Грей
"Дар", "Няма по-голяма любов", "Съдбовен калейдоскоп" - Даниел Стийл
"Истинските мигове" - Барбара Де Анджелис
"Без дом" - Хектор Мало
"Клетниците" - Виктор Юго
"Чичо Томовата колиба" - Хариет Бичър Стоу
"На учителя с любов" - Брейтуейт
Разказите и цялото творчество на Елин Пелин
Романите на Димитър Талев и Димитър Димов
И много, много други заглавия и автори  Heart Eyes

# 43
  • София
  • Мнения: 574
На един дъх съм прочела всичките романите на Джоан Харис и Исабел Алиенде, а любимите ми книги са " Среднощни деца" на Салман Рушди, "Майстора и Маргарита на М. Булгаков, "Мостът на Дрина" на Иво Андрич, "Селяни"на Вл. Реймонт. Харесвам и романите на Никос Казандзакис. Към цялата руска класика съм пристрастна, но все пак " Идиот" на Достоевски ми е фаворит. От българските автори Димитър  Димов, Д. Талев също съм ги чела на един дъх, но в ученическа възраст.
Сега се замислих, че любимите ми книги не съм прочела на един дъх, а по-скоро помня реплики и сентенции от тях, помня имената на героите. От тези "излапаните " наведнъж освен споменът, че е било много интересно и добре написано, нищо не ми е останало в главата Joy

Последна редакция: нд, 18 юни 2017, 08:53 от letas

# 44
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
"Кръстникът" ;
"Птиците умират сами".

Общи условия

Активация на акаунт