Къде оставяте мръсните чинии след вечеря?

  • 8 781
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Аз приготвям вечерята, вдигането на масата след вечеря и измиването на съдовете е грижа на партньора ми.
Не понасям мръсни чинии да престоят до сутринта и да ми вмирисват кухнята. Ако е изморен, ги мия аз, но не мога да си легна с мисълта, че са натрупани някъде.
Имам и миялна, по същата причина не я зареждам, ако са малко чиниите и трябва да изчакам, за да я заредя на следващо хранене.

# 46
  • Мнения: 5 820
   Ако не са измити чиниите вечерта - имам все една мисъл, че ще ги лазят хлебарките и също така ще засъхнат и това е среда за развитие на бактерии в такива мръсни чинии.

# 47
  • София
  • Мнения: 38 475
Хлебарки нямам, бактериите ще умеат в миялната, мивката я минавам с препарат. А пък и ММ вечеря много късно, след всички, така че сутрин събирам всичко.

# 48
  • Мнения: X
Аз ги мия на другия ден. Вечерта съм твърде изморена след работа и приготвяне на вечерята и да мия. Хич не ме дразнят като седят в мивката даже. Предпочитам да съм отпочинала, отколкото изморена и намръщена в перфектно чиста къща. Както се вика - имам си приоритети: https://www.facebook.com/KristinaKuzmic/videos/750423821833659/

# 49
  • София
  • Мнения: 12 006
   Ако не са измити чиниите вечерта - имам все една мисъл, че ще ги лазят хлебарките и също така ще засъхнат и това е среда за развитие на бактерии в такива мръсни чинии.
Joy Joy Joy
Явно не си била толкова изморена вечер /или мъжа ти/, че да не мислиш за бактерии и глупости Mr. Green

# 50
  • Мнения: 46 508
Мен повече биха ме притеснили хлебарките... Изтребете ги, със сигурност са по-опасни от няколко неизмити чинии.

# 51
  • Мнения: 5 820
   Слагаме прахчета там, където се предполага, че се появяват хлебарките. Никой от входа не искат да напръскат входа и домовете си за хлебарки. Щом във входа има хлебарки, то каквото и да се прави, не може да се води борба с хлебарките. Съседите ни отричат да имат хлебарки и ни обвиняват, че само у нас имаме хлебарки. Като изляза във входа, виждам колко умрели или живи хлебарки има. Нашите съседи никога не искат да дават пари за абсолютно нищо. Ако трябва да се прави нещо, те какво ли не оправдание ще измислят само и само този проект да не се осъществи. Ако някой друг даде пари вместо тях, са съгласни на 100 %.

# 52
  • Мнения: 46 508
В такъв случай бих купила препарат и сама ще напръскам от мазето, през общите части, и в апартамента ми + каналите. Не мирише на нищо, безцветно е, никой няма да разбере. Безопасно е и за кучета и котки.
Би трябвало да ги изтреби, дори да не се пръска във всеки апартамент.
При нас от години обезпаразитяват само в мазето и няма никакви.

# 53
  • Мнения: 5 820
В такъв случай бих купила препарат и сама ще напръскам от мазето, през общите части, и в апартамента ми + каналите. Не мирише на нищо, безцветно е, никой няма да разбере. Безопасно е и за кучета и котки.
Би трябвало да ги изтреби, дори да не се пръска във всеки апартамент.
При нас от години обезпаразитяват само в мазето и няма никакви.

   Какъв препарат използвате за хлебарки и къде може да се купи?

# 54
  • Мнения: 46 508
С Регент изтребихме нашите, но вече го няма. Фронтлайн е със същата активна съставка  Peace

# 55
  • Мнения: 34
Ползвай Фронтлайн. Магия е. Същият случай беше и у нас, пълчища гнусни хлебарки, никой не иска общо пръскане, всеки вика "у нас няма" (как пък само у нас може да има милиарди хлебарки сред този идеално чист вход), а те си ходят по стълбището и по рамките на вратите им. След сума ти други препарати Райд, Килтокс, какво ли не, разбрах за Фронтлайн. Не знам какво му слагат, но е вълшебенв. еднъж напръсках преди 4 години и още не съм видяла хлебарка вкъщи Peace А дни преди пръскането положенито беше толкова адско че се боях вечер да вляза в кухнята и да светна лампата... просто адско беше.
А бактерии по порецелан и стъкло не се развиват, ти като ги измиеш и изсушиш чиниите, пък дори на другия ден да е, каква пък ще е тази бактерия дето ще заживее в порцелана?

# 56
  • Варна
  • Мнения: 737
Преди да си купим съдомиялната слагахме съдовете в мивката за да се накиснат в гореща вода и после ги мием.Никога не сме оставяли съдовете неизмити,освен някоя чаша,защото хлебарки само това дебнат. bowuu Sick

# 57
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Чиниите в мивката,чашите отстрани.Само че при мен това става сутринта и на обяд,а вечер ги мия-това е един от начините да си почина след дългия ден.Ако има някоя упорито загоряла тенджера или тиган ги пълня с вода и слагам препарат да се киснат до сутринта. За съжаление нямам  място за миялна.А за хлебарките виках фирма да ми наръсят и вече повече от 4 години не са се появявали.

Общи условия

Активация на акаунт