Глиган или кифла - Summer edition 2017

  • 454 027
  • 6 005
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Мнения: 22 412
Моите родители не са на по 60+, справят се идеално. А и голямото дете няма нужда от "гледане", а само наблюдаване. Макар и малкото да е доста самостоятелно.

Имат достатъчно "нерви", а и с тях децата се държат по различен начин, както и обратното.
Имат време и правят неща, за които аз нямам нито време, нито нерви да се занимавам примерно.

# 1 336
  • Мнения: 2 016
Сирен,  нещо изнервана ми звучиш от това постоянно майчинство.
То не може  хем трижди да продължиш хубавите си гени, хем душата в рая.
Може, но ако имаш постояна 24h помощ.
Ходете на хотели с АИ и янимация, така Няма да мислиш за храна,  а децата ще имат своето време други деца в мероприятия организирани от аниматори.
В хубавите хотели има и специални детски менюта, съобразена храна за деца, и въобще концепцията за деца е застъпена основно, така наречените kids friendly хотели.

# 1 337
  • Мнения: 22 036
Това за внуците и майка ми ми го е казвала, ама не мога да го повярвам. Стрес си е според мен.

# 1 338
  • Мнения: 14 654
Въпрос на вкус, Ша. На мен хотел, ориентиран към семейства с деца, с хранене на блок-маса, басейн и детска анимация ми звучи като съдба, по-ужасна от смъртта. Честно си признавам, че предпочитам да прекарам седмица в Курило, отколкото в хотелски комплекс като описания от теб.

# 1 339
  • Мнения: 2 016
А пробвала ли си?
Може да не ти се стори толкова ужасно.  Wink

# 1 340
  • София
  • Мнения: 12 050
Въпрос на вкус, Ша. На мен хотел, ориентиран към семейства с деца, с хранене на блок-маса, басейн и детска анимация ми звучи като съдба, по-ужасна от смъртта. Честно си признавам, че предпочитам да прекарам седмица в Курило, отколкото в хотелски комплекс като описания от теб.

Да си призная и аз не предпочитам компанията на други деца освен моето, но варианти има и без ол инклузив "Мальчики, сюда, сюда!!!"

Идеалното е почивка с баба или друг човек, който обича да чете и да става рано, за да поеме луфтовете нощем и рано сутрин.

# 1 341
  • Мнения: 22 036
За мен такава почивка с дете между 2 и 5 е добър вариант, макар че и аз не си падам по ол инклузив. Ходихме на такива, докато детето навърши прилична възраст, за да се мъкнем, където ни е кеф. Една година ходихме и на къмпинг (на 3 беше) и също ни хареса.

# 1 342
  • Мнения: 14 654
Така е, Бояна, аз оплаквания от почивки с деца нямам, винаги сме си изкарвали чудесно, като разбира се съм се съобразявала с това, че съм с деца и затова няма как да се държим като двойка без деца.
Точно чуждите деца и още повече родителите им не мога да понасям, затова избягвам настаняваме в кидс-френдли хотели. Пред компанията на летуващи семейства, предпочитам тази на диагностицирани луди и техните психиатри, затова и споменах Курило. Още ми държи влага една почивка в прехвален комплекс,където по случайност се озовахме с мм, повече ни-ко-га.

# 1 343
  • София
  • Мнения: 12 050
За мен такава почивка с дете между 2 и 5 е добър вариант, макар че и аз не си падам по ол инклузив. Ходихме на такива, докато детето навърши прилична възраст, за да се мъкнем, където ни е кеф. Една година ходихме и на къмпинг (на 3 беше) и също ни хареса.
С дете до 5, а и до 10 изобщо хотел ми се струва слабо като вариант. Затова – каквото и да е с кухня и пералня. Изключвам хотелите 5 звезди, защото в повечето им заведения не можеш да си без сако, да не говорим с дете под 12 години. Освен ако не наемеш етаж. Mr. Green (да видим кой ще се похвали пръв, че за почивката наема етаж от Четири сезона или Шангри Ла)

# 1 344
  • Мнения: X
Не си причиняваме ол инклузив хотели,  анимации избягваме. Можем сами да осигурим на децата си в пъти по-качествено изхранване и не чак толкова малоумен тип забавления.

# 1 345
  • Мнения: 22 036
На нас ни беше екстра. Пералня не ми е трябвала, а и не си спомням да е имало някакви анимации, ако е имало, не сме ги ползвали. удобно ми беше близостта до плажа и наличието на басейн. Храната беше ок.
След това сме се забавлявали по други места, защото ходенето на море стана безмислено.

# 1 346
  • Мнения: 2 016
О, не, не, няма начин да готвя или пера на почивка. Съвсем сериозно.
Ние нямаме голяма група роднини деца, нито опция, баби, майка ми не живее в Бг, а на мъжа ми майка му  я няма.
Детето се забавлява чудесно с децата в хотела, общителна е, за два дена вече е сформирала поне тричленна  групичка от приятелки. Първи са на сутрешната гимнастика, както и на вечерната дискотека и всякакви представления, които аниматори организират.
С родителите им не общуваме, никой не ни досажда,  пием си  и хапваме спокойно, децата да на сигурно и не ги мислим.

# 1 347
  • София
  • Мнения: 12 050
На нас ни беше екстра. Пералня не ми е трябвала, а и не си спомням да е имало някакви анимации, ако е имало, не сме ги ползвали. удобно ми беше близостта до плажа и наличието на басейн. Храната беше ок.
След това сме се забавлявали по други места, защото ходенето на море стана безмислено.
За 7-10 дни с малко дете ако не переш не знам колко дрехи трябва да носиш. А и изобщо с дете. Хайде дрехи за възрастни в добрите хотели ще ти изперат или поне почистят на химическо, ама 100 ританки или 20 чифта къси панталони...Пък е и хубаво да имаш поне микровълнова, за да стоплиш едно мляко. Де да знам, вероятно аз съм с други навици.

# 1 348
  • Мнения: 30 802
Ами стресово е, вече описах защо, заради постоянната бдителност. След това- заради мрънкането поради различните изисквания. Колкото и ноу-хау да се вкарва, а аз го имам, пак няма да имам минута без 1. бдителност 2. планиране каква ще е следващата стъпка. А това не е почивка, активна работа си е.

Да не говорим, че едва ли с лекота бих си оставила децата при аниматори и да си гледам кефа цял ден. Особено пък тригодишно дете. Хайде на 8-9 може, но за по-малки си е риск. Но то децата ако са вече всички на 8+ е друго.

Но пак си е странно жени с едно дете, особено момиче, особено на 8-9 да ми обясняват за ноу-хау при микс от три различни възрасти, 1.5, 3 и 8. Винаги ще има някой ощетен- или преуморено бебе, или някой ще мрънка, че още му се плува и не му се прибира.

# 1 349
  • Мнения: 14 654
Затова и казвам, че е въпрос на вкус, приятното за едни, е кошмар за други и точно Сирен никак не ми звучи като човек, който с кеф ще се забие в хотел с блок-маса и детска анимация, предвид непоносимостта й към детските площадки. Тези хотели са си своебразна детска площадка - и бутане за пейки има, и дърпане на лопатки, и ядене от обща копанка.

Общи условия

Активация на акаунт