На море в Гърция 2017 - II

  • 131 996
  • 834
  •   1
Отговори
# 345
  • ново
  • Мнения: 5 960
Привет от Пелион 😀 Оцеляхме след Завоя  Crazy Водата е чай, студиото страхотно.

# 346
  • Мнения: 349
zvanche и ние имаме ЕЗОК но за мое спокойствие правим и застраховка. До сега не се е налагало да ползваме. Тази година в Армеец само те застраховали бебета под 6 месеца. Не са скъпи застраховките 24-5 лв.за 4-ма за 8 дни
Поздрави от Амуляни   Grinning
За пръв път сме тук.
Ферибота тръгва от Трипити, плаща се на борда. На палубата от едната страна стана задръстване, точно там е масичката, където плащаш. 10-15 мин.е до острова, докато платиш и си там.
Ние сме в студио Еротокритос харесва ни. Студиата са обширни с много удобен разтегателен диван. Има детска площадка и прекрасна гледка от терасата. Пътят до студиото е черен. Алики е на 500 метра. Чудесен плаж.
Водата е топла, времето прекрасно.
На острова НЯМА банкомат, но има аптека, магазин за риба, няколко малки супермаркета, пекарни и разбира се много таверни.

Здравейте,
планираме отидем за един ден до Амулияни (ще почиваме в Олимпиада). Ако имате впечатления, моля да препоръчате къде да хапнем на обяд?
На пристанището има таверна Гларус много ни допадна. Страхотна гледка.
Джанис също много ни хареса, но не мога да обесня къде е. В Трип адвайзър може да го потърсите и с джипиеса да отидете до там. Също е на брега и е много красиво.
По същата алея, която води до Гларус има джироси. Заведението е с тераса и гледката е супер.
За плаж препоръчвам Алики.
Ходихме вчера до Мегали Аммос и Св. Георги и не ни харесаха толкова колкото Алики. Освен това пътя до там е ужасен.

В Уранополи или някъде по пътя за бг има ли голям супермаркет от където може да се напазарува на по сносни цени?

Много благодаря

# 347
  • Мнения: 73
Благодаря за мненията за Амилиани. А сега да питам къде в петък може да намерим рибен пазар. Ще пътуваме от уранополи към атаврос и аспровалта. Мислим да направим един плаж на аспровалта преди да се качим на магистралата към бг. От там може ли да си вземем прясна риба???
Когато си тръгвате от Амулиани, стигайки до Йерисос, от лявата страна на пътя има изключително добре зареден магазин за риба, с много любезни собственици. Дано все още е там - информацията ми е от преди една година. Цените бяха много достъпни и на нас ни предложиха да ни пакетират рибата в лед, за да издържи до България.

# 348
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Имам една питанка за ходилите до Кефалония.

Тази година лятната ми отпуска се очертава да е само през август  Shocked  Знам, че ще е ужас навсякъде и с местата, и с тълпите. Кефалония ми се вижда една идея по-непосещавана, но никога не съм ходила. Знам, че има ходили на острова от вас (не помня кои  Embarassed), някой бил ли е през август и по-поносимо ли ще е от Халкидики и Тасос, да речем?

Една идея по-непосещавана от българи, но пък е пълно с англичани и италианци.
Миналото лято бяхме последната седмица на август, температурите бяха съвсем приемливи.

# 349
  • Мнения: 261
Мерси, jul  bouquet
От 20 август става въпрос, надявам се да не е голям гъч  Crazy

# 350
  • Мнения: 805
Привет от Пелион 😀 Оцеляхме след Завоя  Crazy Водата е чай, студиото страхотно.
В коя част на Пелион сте?

# 351
  • Мнения: 314
Благодаря за мненията за Амилиани. А сега да питам къде в петък може да намерим рибен пазар. Ще пътуваме от уранополи към атаврос и аспровалта. Мислим да направим един плаж на аспровалта преди да се качим на магистралата към бг. От там може ли да си вземем прясна риба???

ако не се лъжа
в петък има на никити пазар
понеделник аспровалта
за ставрос не помня кой ден беше

# 352
  • Мнения: 120
Здравейте, може ли някой да каже на какво разстояние от Уранополи са някои от хубавите плаживе в региона - Какудя, Комица и кои са другите хубави плажове в близост, които да потърсим? Също и ако отидем без коли до Амулиани ще можем ли да стигнем до някои от хубавите плажове?

# 353
  • Мнения: 514
Хубавите плажове на Амулиани се намират далеч от пристанището. Без кола не може.   Peace

# 354
  • Мнения: 120
Благодаря, naya_. Добре, че се сетих да потърся инфо , като нищо си се бях засилила към острова пешком търсейки плажове Embarassed

# 355
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Г&В, супер! Приятна почивка Hug

...Също и ако отидем без коли до Амулиани ще можем ли да стигнем до някои от хубавите плажове?
Ние не сме возили колата на ферибота и обиколихме част от острова пеша. Плажувахме за 1-2 часа на Аликес и после обиколихме от изток. Разстоянията не са кой знае какво. Пусни си google maps или навигация в режим за пешеходци и ще видиш колко е Peace

# 356
  • Мнения: 514
Не са големи разстоянията до плажовете, около 1-2 км от градчето, но аз не бих си го причинила в тая жега, ако тръгна пеша за тях...

# 357
  • Мнения: 47
От пристанището на Амулиани тръгват микробусчета до Аликес.Поне миналата година беше така /като градски автобус /.Не е чак толкова близо  и е по черен път.Наистина не бих си го причинила.

# 358
  • ново
  • Мнения: 5 960
Привет от Пелион 😀 Оцеляхме след Завоя  Crazy Водата е чай, студиото страхотно.
В коя част на Пелион сте?
Лефокастро

Ели, благодаря  Hug

# 359
  • Мнения: 120
Благодаря ви, момичета. А може ли някой да препоръча плажове -плитки и пясъчни в района на Уранополи.  Потърсих в предишни теми и разбрах, че Какудя и Комица са хубави, но май са делечко?

Общи условия

Активация на акаунт