На море в Гърция 2017 - II

  • 131 924
  • 834
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 110
bisunka,плажа на Elia Beach не мисля че е мечтания от теб...Но пък наблизо има приказни  плитки, пясъчни плажове, идеални за малки деца.

Благодаря sssani!
Набеляазала съм хубавите плажове наоколо за сутрешен плаж. Но тъй като изборът ми е между Elia Beach и плажа на Никити и на двете места хотелчетата са почти на плажа, та се чудя за лесно стигане без кола или за късните  следобеди, кой би бил по-удачен?
Какъв е проблемът с Elia Beach? Дълбок ли е? Всъщтност това най-много ме интересува за близкия плаж.
Благодаря

# 361
  • Софето
  • Мнения: 616
Благодаря ви, момичета. А може ли някой да препоръча плажове -плитки и пясъчни в района на Уранополи.  Потърсих в предишни теми и разбрах, че Какудя и Комица са хубави, но май са делечко?

Вулица
Ует Дриймс
+ Комица и плажовете на Амулиани.
За нас плажове на 10-15 мин с кола не са далеч.

# 362
  • Мнения: 1 427
Момичета, коя е темата за Закинтос, че на тази която намирам ми дава грешка. Искам да погледна всички забележителности, че да не изпусна някоя.

# 363
  • Мнения: 123
Благодаря Jul ⚘за изчерпателния отговор. В крайна сметка запазихме в Solymar в Луца-Врахос. Много ми се искаше да спрем в Мецово и да опитаме от храната там /разказвате толкова апетитно за това място  😎😎/, но всички бързат да пристигнем и май наведнъж ще изминем пътя Пловдив-Луца. Сега остава да планирам круизите. Дали трябва предварително да се запазят места или може два три дни предварително? Който има опит, моля да сподели 😆

# 364
  • София
  • Мнения: 216
Ние в момента сме на Паралия Врахос, гледам си от терасата плажа и морето и си пия кафето  Simple Smile Много спокойно е през седмицата и около нас има всичко необходимо като ресторантчета,барчета,нова пекарна-сладкарница (миналата година нямаше)
 2 минимаркета, 1-2 магазинчета за сувенири и плажни истории. Луца е на километър от нас и там не сме ходили.
Може би утре ще повторим круиза до Паксос, или ще отидем до Лефкада. Ходи ми се и до Саранда,Ксамил и Бутринт, но не знам в какво състояние е пътя през Сагиада и след това в Албания.Ако някой има инфо, да казва  Simple Smile
Миналата година за круиза до Паксос, билетите ги взехме предната вечер от пристанището в Парга.
Искам още нещо да питам, има ли къде да се паркира на пристанището в Нидри, евентуално за круиз оттам, или трябва да се паркира някъде далече?

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 10:20 от bibi_2

# 365
  • Пловдив
  • Мнения: 2 508
bibi_2, възтесничко е около т.нар. пристанище. Буквално тръгват от платформа на крайбрежната улица. Не знам как стои въпросът с паркирането, там само сме чакали ферибота за Кефалония. Ей, как хубаво звучи това с морето и кафето  Simple Smile
Аля_2012, може и на момента да купите билети, ако има места. Ние закъсняхме и се наложи да купим за следващия ден. Повече дни по-рано ми се вижда излишно. Мецово може да си предвидите на връщане за обяд/вечеря, до Врахос се стига бързо и наистина междинното спиране се явява излишно  Peace

# 366
  • Мнения: 771
Здравейте, момичета! PeaceПреди година ми бяхте безкрайно полезни със съветите си за Тасос. БЛАГОДАРЯ. Сега отново имам нужда от професионалните ви съвети .Този път -Паралия Катерини - Хотел Giannoulis .Като гледам на Мапса....красиво е, не е гъч...но на около няма нещо. От къде човек може да си купи вода..поне. Виждам някаква спирка?! Как е плажа там? Те такива неща.Ще съм ви благодарна....отново.

# 367
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте, момичета! PeaceПреди година ми бяхте безкрайно полезни със съветите си за Тасос. БЛАГОДАРЯ. Сега отново имам нужда от професионалните ви съвети .Този път -Паралия Катерини - Хотел Giannoulis .Като гледам на Мапса....красиво е, не е гъч...но на около няма нещо. От къде човек може да си купи вода..поне. Виждам някаква спирка?! Как е плажа там? Те такива неща.Ще съм ви благодарна....отново.

Хотел Giannoulis е съвсем близо до Olimpiaki Akti, а не до Паралия Катерини. Аз съм писала отдавна за него.
За 10 минути пеша сте в курорта където има изобилие от магазини. Не е нужен транспорт.

Карта...

По този тротоар..



Плажът...







Ако ти трябва повече информация пиши...




# 368
  • София
  • Мнения: 13 045
Искам още нещо да питам, има ли къде да се паркира на пристанището в Нидри, евентуално за круиз оттам, или трябва да се паркира някъде далече?

С колата се отива почти до кораба. Домочадието с багажа се стоварва там, а човек от екипажа с моторетка води шофьора до техен безплатен паркинг. После го връща на кораба с моторетката. Паркингът не е далече от пристанището и на връщане отидохме пеша до там за около 7-8 минути. Обаче уточнявам, че действието се развива през септември 2014 г. Може да има промени.

# 369
  • Бургас
  • Мнения: 258
Здравейте, момичета,
За първи път ще почиваме в Гърция - 5 възрастни и две деца на 7 и 11 год. Много ни похвалиха плажа Амолофи, но прочетох, че там няма подходящи места за настаняване, а трябва да отседнем в Неа Перамос, Търсим вила по възможност.
Другата алтернатива е Палио. Къде според вас е по - добре?
Започнах да чета темата от началото, но още се оплитам с места и плажове  Embarassed
Благодарности на авторката и всички, които споделяте  bouquet

# 370
  • София
  • Мнения: 14 512
На Амолофи няма никакво настаняване - само плаж и градини.  Laughing
Ако искате да не пътувате до плаж - Палио и Неа Ираклица.
По ФБ мяркам реклами на разни вили там - май Настаняване в Гърция беше  newsm78 нещо подобно.

# 371
  • Мнения: 771
БЛАГОДАРЯ ТИ, Bled. Знам ли. Изглежда добре. Аз съм била само на Тасос 2 години и там всичко си ми беше познато. Без кола сме с група младежи с увреждания. На Тасос беше доста удобно за пазар, сладолед и т.н.т. и беше сравнително евтино. Надявам се и тук да изкараме добре.

# 372
  • Бургас
  • Мнения: 258
Yovanka, благодаря  bouquet

# 373
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 145
Всичко е прекрасно по темата! Чета,чета и все повече се отчайвам какво да избера.За първи път ще ходим в Гърция в края на август с двете деца - на 5год. и на 3 и половина.
Наистина много се колебая и мисля и обмислям,причината за това е,че досега никога не сме почивали извън България и на хотел. Винаги си ходихме при баба на Варна.
Моля посъветвайте ме за близък курорт до България до около 150км защото сина ми не издържа дълго пътуване и му става много лошо.Не че пак няма да се спира за почивка. Искам плажа да е хубав,да няма камъни,да е подходящ за деца и да не е много дълбоко ,че каквато съм страхливка  Grinning Е няма да откажа и помощ за хотелче разбира се и скъп да е няма проблем.
Моля наистина за помощ. Като плаж прочетох,че в Керамоти бил страхотен ,дори със син флаг,но тук не чета хубави коментари. В момента съм направил резервация в тракия палас Александрупулис,но по снимките плажа нещо не ми допада. Гледам Фанари и честно не знам  какво да избера.
МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

# 374
  • Мнения: 10 965
Не е подходящо Тракия палас. Т.е. хотелът си е ОК, но наблизо за плаж изобщо не става.
Керамоти е добре за вашите нужди, заспало селце, но има достатъчна инфраструктура, плажът там е приоритет. Миродато (Авдира) - също достъпно място с чудесен плитък плаж. Трябва да се потърси настаняване в архивите на темата, защото там е оскъдно.
Другите най-близки до границата места, но с не чак толкова плитки плажове, са Паралио Офриниу, Аспровалта-Ставрос, Неа Ираклица-Неа Перамос (Амолофи е хубав е предпочитан от българите плаж, но на него се ходи с кола).

Общи условия

Активация на акаунт