Освободени ли сте по отношение на секса

  • 16 656
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 24 839
Няма как морални, обществени норми, среда и семейство да не ни затварят в някакви рамки, които ние сами си слагаме/възприемаме/. Така че, всички можем по един или друг начин да се освободим пред себе си, гаджето, семейството.

Прав си, но пропусна цивилизационните норми, които всъщност ръководят всички останали и са придобивка само на нашия вид.
Мисълта ми е, че ако не си достатъчно цивилизован и хамалския речник ти е тръпка,например, не бива да се заблуждаваш, че е от границите които обществото и семейството ти налагат, а просто ти не си дорасъл да счупиш своите, за да достигнеш обществено постигнатите Peace .

# 46
  • София
  • Мнения: 24 839
Хора без образование обсъждат Фройд... ето това е пълна смешка.

О, извинете, силно образований Нике, че осквернихме погледа Ви извисен! Mr. Green

# 47
  • София
  • Мнения: 17 591
Няма как морални, обществени норми, среда и семейство да не ни затварят в някакви рамки, които ние сами си слагаме/възприемаме/. Така че, всички можем по един или друг начин да се освободим пред себе си, гаджето, семейството.


Бих ти препоръчала да избягваш да правиш секс с цялото общество - и тогава няма да ти се налага да ставаш не-свободен. И няма да имаш нужда да се освобождаваш после. Че то... революции, възстания, лъвовете от зоологическата задигнаха прайдове да си правят...  Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 1 301
Хора без образование обсъждат Фройд... ето това е пълна смешка.
Мда,за жалост голяма част от издадените книги на Фройд са станали популярни и термините в тях са получили гражданственост. Може би ,като цитира Фройд,човекът се усеща по-уверен в приказките си .😃
По темата:какво трябва да разбираме под освободени в секса?

# 49
  • Мнения: X
Освободени в секса го разбирам така:
Партньорът възприема и опитва идеите на другия, не го съди и лепи етикети "извратен, гнусен, луд", не се налага да му казваш "вземи мръдни малко" в леглото, не ревнува, чувал е за повече от една поза, експерементира без задръжки Simple Smile

# 50
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много зависи от идеите.

# 51
  • Мнения: 1 301
Аз пък освободен в секса го схванах като да правя секс редовно с различни партньори.: нещо като секс освободен от чувства Laughing



Освободени в секса го разбирам така:
Партньорът възприема и опитва идеите на другия, не го съди и лепи етикети "извратен, гнусен, луд", не се налага да му казваш "вземи мръдни малко" в леглото, не ревнува, чувал е за повече от една поза, експерементира без задръжки Simple Smile

А това поведение  не покзава закостенялост в секса,, а неуважение към партньора по - скоро .

 
 

# 52
  • София
  • Мнения: 24 839
Освободени в секса го разбирам така:
Партньорът възприема и опитва идеите на другия, не го съди и лепи етикети "извратен, гнусен, луд", не се налага да му казваш "вземи мръдни малко" в леглото, не ревнува, чувал е за повече от една поза, експерементира без задръжки Simple Smile

Ами, не го разбираш точно така, явно.

Партньорът, според гъвкавостта си, едва ли ще откаже да пробва позата и да експериментира, с надеждата да не си травмира трайно някой чарк.
Но, освободеността не означава примиряване с простащината и цинизмите, и избиването на комплекси.

# 53
  • София
  • Мнения: 17 591

 newsm78
Нормалните хора не ревнуват без повод, мисля.
"Освободен в/от? секса" = "не ревнува" ми звучи малко като "освободен от моногамията" - което пък едва ли е често срещано, нормалният подход е човек да е млад, да има много партньори, кои за кратко, кои за по-дълго, после да... улегне, да речем, да си избере един постоянен партньор, на когото да е верен - и който да му е верен (ревността е доста излишна тук). Т.е. от полигамия да премине към моногамия, не обратното. И в такъв смисъл "освободен от полигамията" би била по-често срещаната ситуация.

# 54
  • Мнения: 2 320

По темата:какво трябва да разбираме под освободени в секса?

И аз това бих попитала.
Първосигнално възприемам освободеността като желание и нужда от експерименти в чисто технически аспект.
Но от съседната тема ми стана ясно, че освободеност може да има и на ментално ниво, сексът като похват и т.н.
Освободеност е и да не приписваш емоционална/смислова натовареност на определения действия и думи в леглото.

Като цяло не съм фен на понятието, защото е празно. Не бих подпитвала Потенциалния "извинявай, но ти освободен ли си", точно както не бих попитала "извинявай, ти егоист/интересен/с чувство за хумор ли си". Твърде субективно е, отговорът не би ми дал никаква информация, назависимо дали на пръв поглед ми харесва да го чуя. И в края на краищата, няма особено значение. Секс се прави от двама и е важно да си пасват, т.е. важно е каква е сумата, а не какви са събирателните поотделно.
Скучният за мен може да проима поле за развитие с друга партньорка.
Скучната за един мъж жена може да бъде доста по-добре предразположена от друг мъж.
Добрият стар тиймуърк  Grinning

Освободеността варира. Не само от партньора, но и от житейския етап. Някой по-нагоре постна цитат с "как да съм освободена, ако ставам в 6...". Много вярно. Битовият стрес действа като тотален инхибитор и ако нямаш времето да се пренастроиш, твърде вероятно е и освободеността да липсва.

# 55
  • Мнения: 6 230
Фройд е казал  : 'Всичко освен пълната липса на Секс е аномалия и отклонение
Съжалявам ако на форума му звучат кощунственно Фройдистките  цитати ,но не аз съм ги писал и измислял .

Извинявай, но наистина ти си го измисли и написа по този начин, понеже истинският цитат е с точно противоположен смисъл:
„За сексуално отклонение може да се счита само пълното отсъствие на секс, всичко останало е въпрос на вкус“

# 56
  • Мнения: 6 122
Ами случки, като да се изненадате от желания/реакция на партньора, след като сте си мислели, че го познавате добре. И как реагирате в такива ситуации, възприемате идеята и експериментирате ли, удряте го с тигана или просто подминавате?
В този смисъл, да, смятам се за отворена за нови изживявания, ако ми допадат.
Ако противоречат на усещанията ми/нагласата ми, нямам проблем да съм откровена.

Апропо, никога не съм живяла с идеята, че познавам мъжа си на 100%.След почти 30 години заедно все още ме изненадва....не само в секса.    Laughing
Аз също, между впрочем...скоро ми каза, че изобщо не е очаквал дадено действие от мен.Не става дума за секс.    Grinning



Е, и аз като теб, само дето брачният ми стаж е точно на половина на твоят.

Винаги казвам ако нещо не ми допада и никога не съм симулирала оргазми.

# 57
  • Мнения: 422
Съпругът ми ми помага да се отпусна в секса и да се освободя от всички задръжки. Когато ме възбуди достатъчно ми падат задръжките и се чувствам свободна да правиме каквото ни се иска.

# 58
  • Мнения: 6 122
Освободени в секса го разбирам така:
Партньорът възприема и опитва идеите на другия, не го съди и лепи етикети "извратен, гнусен, луд", не се налага да му казваш "вземи мръдни малко" в леглото, не ревнува, чувал е за повече от една поза, експерементира без задръжки Simple Smile

И аз така го разбирам. Значи съм освободена в секса.

# 59
  • Мнения: X
Коментра от мой познат, който ми каза "Ако една жена може да се самозадоволява пред теб, да знаеш, доверява ти се и е много освободена в секс" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт