Течение в началото на бременноста

  • 479
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Здравейте,
Аз съм в края на 2-ия месец и имам доста обилно течение, та ме интересува това нормално ли е или е нещо тревожно?
Когато разбрах, че съм бременна в 6 г.с.също имах течение и докторката ми предписа свещички, след което на 8 г.с. отидох самоче при друг доктор, с които споделих за течението, но той каза, че замомента немога да го лекувам поне до 12 г.с.Даже каза че не е трябвало да си слагам и тези свещички:(. А сега съм леко притеснена защото течението не спира а ми се стува, че се увеличава #Crazy и се чудя какво да направя да хукнали по доктори или да изчакам да ми дойде времето за преглед след седмица две??????

# 1
  • Мнения: 2 479
Аз и през двете бременности "се радвах" на обилно течение.Според лекаря ми било нормално,не съм се лекувала с нищо и не ми е създавало други проблеми.Децата се родиха нормално - не съм им предала ни инфекция ни нищо.Обаче всеки случай си е различен.Най-добре да си те види лекар,но не смятам,че е толкова спешно - можеш и да си изчакаш редовния преглед,освен ако нямаш други симптоми като парене,щипене или сърбеж.

# 2
  • Мнения: 2 309
По принцип по време на бременността секрецията се увеличава. и аз бях така, на два пъти си слагах свещички /Макмирор и Полижинакс/ ефекта беше нулев. Може и това да е причината, но за всеки случай що не си пуснеш една микробиология.

# 3
  • Мнения: 3 447
Увеличената секреция е нормална през цялата бременност. Все пак е добре да ти изследват влагалищен секрет, защото гъбите също са редовен спътник на бременността. Особено ако имаш сърбеж, неприятна миризма и други симптоми, различни от обичайното. Лекуват се лесно, със свещички, които не са опасни за бебето. Преди раждане - около 2 седмици - също е хубаво да те изследват и ако има нещо, да се лекува, за да не се предаде на бебето.

# 4
  • Мнения: 22 373
Увеличената секреция е нормална през цялата бременност. Все пак е добре да ти изследват влагалищен секрет, защото гъбите също са редовен спътник на бременността. Особено ако имаш сърбеж, неприятна миризма и други симптоми, различни от обичайното. Лекуват се лесно, със свещички, които не са опасни за бебето. Преди раждане - около 2 седмици - също е хубаво да те изследват и ако има нещо, да се лекува, за да не се предаде на бебето.
Peace

# 5
  • Мнения: 5 103
Имах почти през цялото време, каквото и да ми предписваха пак се появяваше.

# 6
  • Мнения: 522
На мен ми се появи в 9-тия месец,но свещичките не помогнаха особенно и преди раждането се наложи да ме обтриват с нещо за да не се принесе на бебето.

# 7
  • Мнения: 922
Всъщност няма такова нещо като нормално течение Thinking
Възможно е да се увеличи секрецията, но трябва да се изследва, за да не се окаже инфекция.
А резултатите от микробиологията може да ги коментира само лекар, по възможност АГ Peace
Успех и леко бременеене Grinning

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
 Желателно е да се лекуват тъй като има гъбички които заразяват плацентата. Освен това в някои родилни домове при постъпване искат микробиологичен анализ ... естествено отрицателен за гъбички

# 9
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
Аз също имах течение през цялата бременност  Simple Smile. Лекувах го някъде към 5-ти месец по препоръка на гинеколога ми  Simple Smile. Но имам познат гинеколог, който смята, че през бременността не трябва да се провежда такова лечение  Rolling Eyes. От друга страна не е хубаво да има инфекция там, опасно е и може да причини проблеми.

# 10
  • Мнения: 388
И аз имах и при двете бременности обилно течение,като с предната нищо не си слагах и си родих нормално без никакви инфекции и проблеми,но със сегашната към 20 седмица си слагах Гино-дактарин,в началото намаля секрецията,но сега гледам,че пак се засилва,явно е нормално това обилно течение.Въпросът е да нямаш парене,сърбежи,мириз и цвят на течението,но за всеки случай е хубаво да се консултираш с доктора си и при един вагинален преглед или изследване на секрета,той ще ти каже какъв е проблема.

Общи условия

Активация на акаунт