Отговорите са в сърцето! Възможности анализираме, посоки си избираме!

  • 94 822
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 57
Здравейте,

Някой подавал ли е заявление онлайн в две различни РУО?

Поздрави

# 706
  • Мнения: 415
Здравейте,

Някой подавал ли е заявление онлайн в две различни РУО?

Поздрави

Да, аз.

Записвам се в групата на доволните от електронната система. Стана за 2 минути. После се визуализира и цялата диплома. Има си номер, дата, час, всичко се вижда.

+1
А не бях много ентусиазирана в началото.

# 707
  • Мнения: 10 486
Ще въведат и ще видите всичко по-нататък, предполагам.
Честит рожден ден на Мони на Вики, здраве и късмет!
Благодаря, и синът ми така каза  Simple Smile

# 708
  • Мнения: 185
Добро утро! Към майките на деца, които искат да бъдат приети в езикови гимназии (които всъщност май са мнозинството): Ако приемат детето ви в желаната ЕГ, имате ли намерения да го пращате на курсове през лятото по съотвения език или на някакъв езиков лагер в държава, където езикът е официален? Аз за момента нямам такива амбиции, но ми е интересно да видя вашата гледна точка, дали е правилно.

# 709
  • Мнения: 10 486
Ако синът ми бъде приет с профил немски задължително ще започне курс по немски език, но не сега лятото. На нас с езици различни от английски са ни резервните варианти. Немски учеше в училище, но не беше на нужното ниво и предполагам, че ще му е трудно, защото не харесва особено езика. Не знам дали е правилно обаче Simple Smile

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Езиков курс лятото?!??
И защо?  newsm78
Че в ЕГ в осми клас започват изучаването на езика от АБ...

# 711
  • София
  • Мнения: 9 557
Добро утро! Към майките на деца, които искат да бъдат приети в езикови гимназии (които всъщност май са мнозинството): Ако приемат детето ви в желаната ЕГ, имате ли намерения да го пращате на курсове през лятото по съотвения език или на някакъв езиков лагер в държава, където езикът е официален? Аз за момента нямам такива амбиции, но ми е интересно да видя вашата гледна точка, дали е правилно.

Независимо от училището, ЕГ или МГ, където ще учи детето, за нищо на света на бих я записала на езикови курсове, за да се готви за 8 клас. Целта на този клас е точно да учат език - от А, В. Да не говорим, че след напрегнатия и труден 7 клас, децата имат нужда от почивка, малко повече спорт и разходки навън.
Смятам да ограничим до прочитането на задължителната литература за 8 клас, както и четенето на интересни за детето книги.

# 712
  • София
  • Мнения: 17 987
Добро утро! Към майките на деца, които искат да бъдат приети в езикови гимназии (които всъщност май са мнозинството): Ако приемат детето ви в желаната ЕГ, имате ли намерения да го пращате на курсове през лятото по съотвения език или на някакъв езиков лагер в държава, където езикът е официален? Аз за момента нямам такива амбиции, но ми е интересно да видя вашата гледна точка, дали е правилно.
Скрит текст:
В гимназията, от която  доколкото помня се интересуваще детето Ви, предпочитат в 8 клас да работят с неучили езика деца. Чувала съм го поне от няколко преподаватели. Има си своя резон. Едно на ръка, че се почва от АВ и нужда от курса през лятото няма. Освен това се избягва моментът с неглижирането на това или онова от изучавания материал с оправданието, че се знае и че е учено преди. Няма я и скуката да се налага да учиш нещо, което вече знаеш.
И най-важният довод : децата цяла година са натискали педала, заслужават почивка. От септември, с многото часове по езика, няма да им избяга ученето. Лично мнение, базирано на троен опит.

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 9 702
Курсове за подготовка за сертификат - да, но на по- късен етап, когато има по-ясна визия какъв да е той и за какво ще се ползва.
В чужбина - ако ти е по джоба, е чудесен вариант. По възможност да няма много българи там.
Но не и сега. 8 клас с нов език също си е натоварващо. За тези, които са учили езика досега, по- леко е докъм зимната ваканция.

# 714
  • София
  • Мнения: 2 649
Добро утро! Към майките на деца, които искат да бъдат приети в езикови гимназии (които всъщност май са мнозинството): Ако приемат детето ви в желаната ЕГ, имате ли намерения да го пращате на курсове през лятото по съотвения език или на някакъв езиков лагер в държава, където езикът е официален? Аз за момента нямам такива амбиции, но ми е интересно да видя вашата гледна точка, дали е правилно.
За нищо на света не бих я изпратила през това лято на курс. Догодина според нивото на езика или ако остане в НПМГ ще преценим.
Това лято езиковият бонус е лагер от в Чехия, който е международен, стига и за среща с езиците.

# 715
  • Мнения: 7 821
Добро утро! Към майките на деца, които искат да бъдат приети в езикови гимназии (които всъщност май са мнозинството): Ако приемат детето ви в желаната ЕГ, имате ли намерения да го пращате на курсове през лятото по съотвения език или на някакъв езиков лагер в държава, където езикът е официален? Аз за момента нямам такива амбиции, но ми е интересно да видя вашата гледна точка, дали е правилно.

Преди две години, когато приеха големия в 1 Английска, от самото училище организираха курсове за тези деца, които изобщо не са учили езика. Доколкото помня, бяха 1 седмица (от 1 септември), в училището, 5-6 часа на ден и платени.
Сега за малкия, зависи къде ще го приемат (нов език или изучаван) и дали от самото училище ще препоръчат и организират нещо. Иначе - не.

Вярно е, че започват езика от А-Б, но ако класа в по-голямата си част има добро начално ниво бързо вървят напред. Вики е споделял, че за някои деца това води до трудности и пада бая учене в началото. Поне с английските гимназии е така, защото реално погледнато почти всички имат някакви знания, някои - не малки. А в гимназията не е като в началното или прогимназията - никой не чака никого, особено в добрите такива.

Последна редакция: сб, 17 юни 2017, 10:04 от .Ели.

# 716
  • Мнения: 14 133
Подадохме заявлението за 15 - на минути с ръчно писане.
Перфектна организация в училище " Иван Вазов " в Русе,
Всичко качват веднага в системата, проверих , вярно е.
Сега стискаме палци, палим свещи до 27.06.

# 717
  • Мнения: 9
Добро утро! Към майките на деца, които искат да бъдат приети в езикови гимназии (които всъщност май са мнозинството): Ако приемат детето ви в желаната ЕГ, имате ли намерения да го пращате на курсове през лятото по съотвения език или на някакъв езиков лагер в държава, където езикът е официален? Аз за момента нямам такива амбиции, но ми е интересно да видя вашата гледна точка, дали е правилно.

Когато голямата ми дъщеря влезе в езикова гимназия с нов /неучен/ до този момент чужд език,  започна 8 клас без да знае една дума на този език. Още в 8 клас, единствено в резултат на подготовката в училище, без допълнителни уроци, се класира на призово място в националната олимпиада по този език. Считам, че ако детето е мотивирано и се готви за училище, няма нужда да му се отнема времето за почивка преди 8 клас. И
Трябва да си починат добре, защото 8 клас с нов език е много сериозно предизвикателство.

# 718
  • Мнения: 7 201
Записвам се в групата на доволните от електронната система. Стана за 2 минути. После се визуализира и цялата диплома. Има си номер, дата, час, всичко се вижда.
Още едни доволни.
Сега се надяваме младежът да влезе в желаното ново училище. Късмет на всички набори! Flowers Four Leaf Clover

# 719
  • София
  • Мнения: 17 987
Не е едно и също дали става дума за английска гимназия или такава с френски, немски, испански... Да, винаги ще има учили езика дори  и в тези, но един учител на място никога няма да напасне  темпото на работа и напредъка на класа с  техните знания. Преобладаваща бройка си остават неучилите въобще езика и тези с някакви елементарни познания по него, които се губят като уж преднина за отрицателно време.

Общи условия

Активация на акаунт