Какво ви е мнението за Прайда?

  • 112 537
  • 2 313
  •   1
Отговори
# 1 485
  • Мнения: 21 445
Не мога да разбера защо емигрирате в такива гадни  страни.

# 1 486
  • MI
  • Мнения: 11 803
Е, не, JP, нали ти си единствената интелигентна тук, докажи ти че не е вреден.   Sunglasses Аз като проста знам че има показатели, които не са количествено измерими и ти дасох косвени доказателства. Ама не, явно е много просто да доказваш липса на напредък и лоши обществени нагласи, затова ти докажи обратното.  Mr. Green

Косвени доказателства?  Laughing Мислите, които се щурат из главата ти не са никакви доказателства - даже косвени.

Ще се потретя: Прайдът събира все повече участници, обществото реагира все по-спокойно и инцидентите са все по-малко. Не ми е известен нито един показател по отношение на хомосексуалните, който да се е влошил, откакто прайдът съществува.

Ако не можеш да докажеш нещо, е редно да обмислиш възможността, че просто не си прав и да спреш да го твърдиш.


И за теб това са доказателства?! Хайде по-Ентелегентно моля. Знаеш какво значи доказателство в науката, нали? Това са твои предположения, или казано от умен човек - мисли, които се щурат в главата ти. Хубав интелигентен израз, ще го запомня.  hahaha

# 1 487
  • Мнения: 4 758
И за теб това са доказателства?! Хайде по-Ентелегентно моля. Знаеш какво значи доказателство в науката, нали? Това са твои предположения, или казано от умен човек - мисли, които се щурат в главата ти. Хубав интелигентен израз, ще го запомня.  hahaha

Ако си говорим за доказателства в науката, аз въобще не трябва да доказвам, че вреда няма. Като не трябва да доказвам, че няма лилави бизони или че Луната не е от сирене. Трябва да го доказва, който го твърди. Ако ти твърдиш, че прайдът има вреда за каузата на гей общността, на теб се пада да доказваш, че е така.

Единственото, което се иска от мен, е да отбележа, че няма данни за вреда. Което и правя.

Та - къде е вредата, пак да попитам. С факти, ако ти е възможно.

Не мога да разбера защо емигрирате в такива гадни  страни.

За кинти. И стискат зъби. Те си го казаха. Като клети диви афганистанци, които се възползват от придобивките на либералните западни общества, но в къщи хейтят "толерастите" - които просто не се вместват в традиционните им родово-общинни представи за света.

# 1 488
  • MI
  • Мнения: 11 803
Не, не случи на човек този път. Ти имаш теза, и аз имам. Аз ти казвам че няма измерими данни за напредък, и отчети ти дадох, ти дори не знаеше че се правят изследвания. Дотук с твоята теза. И претенции за последна инстанция и висш интелект.  Wink Първо се запознай с всички входни данни, чак тогава може да спориш с мен. Съжалявам, но си го изпроси с приказките си по-горе и то след като поне три пъти те хванах, че не познаваш основни организации и  изследвания по темата за която се считаш за експерт. До тук съм аз, с хора за които аргумент е 'имаше 5 човека повече от миналата година, значи всички мислят като мен' не споря. Хубав ден.

# 1 489
  • Мнения: 4 758
Не, не случи на човек този път. Ти имаш теза, и аз имам. Аз ти казвам че няма измерими данни за напредък, и отчети ти дадох, ти дори не знаеше че се правят изследвания.

Чудесно, само дето аз не твърдя, че има напредък. Ти твърдиш, че прайдът не върши работа и е вреден за приемането на хомосексуалните в обществото ни. (И че тласкал умерените към хомофобия, ако помня правилно.)

Забрави ли вече или вече не вярваш в тезите си?  Laughing

Аз изследвания знам, че се правят - но конкретно ме интересуваше промяната в нагласите в последните години у нас. Каквито данни не срещнах в цитираните от теб ревюта. Последното, което цитира, е по темата за защита на правата - което е различно от общественото отношение.

Но ако съм пропуснала - ето, можеш да блеснеш като покажеш на всички как от година на година хомофобията в България расте заради прайда.

Или може би имаш проблеми да ни предоставиш подобни данни? А може би ги няма? А може даже горното твърдение да не е вярно?

# 1 490
  • MI
  • Мнения: 11 803

Скрит текст:

Чудесно, само дето аз не твърдя, че има напредък.
Ти твърдиш, че прайдът не върши работа и е вреден за приемането на хомосексуалните в обществото ни. (И че тласкал умерените към хомофобия, ако помня правилно.)

Забрави ли вече или вече не вярваш в тезите си?  Laughing

Аз изследвания знам, че се правят - но конкретно ме интересуваше промяната в нагласите в последните години у нас. Каквито данни не срещнах в цитираните от теб ревюта. Последното, което цитира, е по темата за защита на правата - което е различно от общественото отношение.

Но ако съм пропуснала - ето, можеш да блеснеш като покажеш на всички как от година на година хомофобията в България расте заради прайда.

Или може би имаш проблеми да ни предоставиш подобни данни? А може би ги няма? А може даже горното твърдение да не е вярно?

О, не аз не държа да блестя или да доказвам интелигентност точно в бг-мама, това е патент на други хора. Аз интелекта където трябва съм го доказала, нЕма нужда на теб.  Sunglasses Да разбирам че ако няма вреда, но няма и полза значи е полезно и има смисъл да се прави? Съвсем се оплете. Както казах, върни се, изчети всичко и тогава можеш да спориш с мен. На мен "баба Гинка ми каза" не ми е аргумент и няма да си губя времето. Достатъчно е да видиш какъв процент е хомофобията в България за да осъзнаеш че не си права, но не - корелация няма да може да се докаже. Предполагам че ти е трудно да работиш с неколичествени показатели, но не е мой проблем. Хайде, до тук съм със загубата на време. Напиши си домашното и в следващата тема за прайда може да си говорим, ако въобще я отразя де. Защото на мен не ми е интересно да слушам същите аргументи от същите хора до припадък. НЯмам какво да доказвам, за разлика от други.  bouquet

# 1 491
  • Мнения: 4 758
Достатъчно е да видиш какъв процент е хомофобията в България за да осъзнаеш че не си права, но не - корелация няма да може да се докаже.

Ще прескоча емоционалните брътвежи и ще се спра на същественото за този спор.

Така. Какъв "какъв процент е хомофобията" в България по-конкретно? Тази година, предната година, по-предната? За да видим, че става все по-зле и по-зле, нали така?

Внушаваш, че си видяла подобна статистика. Ще я споделиш ли за целите на тази тема? Всички да видят как прайдът е вреден. Много ще помогнеш на твоя лагер.  Peace

Или точно сега не можеш? Или данните са в суперсекретната италианска библиотека (отново  Laughing ), налични само срещу подпис? Никой не ги публикува онлайн?

Не ми се доказвай на мен, аз нужда от това нямам. Simple Smile Просто докажи тезите си. Обещавам да ги приема.

(Иначе да - смятам, че ако нещо не е вредно и някой иска да го прави, няма проблем.)

# 1 492
  • Мнения: 428
Не мога да разбера защо емигрирате в такива гадни  страни.

А де?  Whistling

# 1 493
  • MI
  • Мнения: 11 803
Скрит текст:
Достатъчно е да видиш какъв процент е хомофобията в България за да осъзнаеш че не си права, но не - корелация няма да може да се докаже.

Ще прескоча емоционалните брътвежи и ще се спра на същественото за този спор.

Така. Какъв "какъв процент е хомофобията" в България по-конкретно? Тази година, предната година, по-предната? За да видим, че става все по-зле и по-зле, нали така?

Внушаваш, че си видяла подобна статистика. Ще я споделиш ли за целите на тази тема? Всички да видят как прайдът е вреден. Много ще помогнеш на твоя лагер.  Peace

Или точно сега не можеш? Или данните са в суперсекретната италианска библиотека (отново  Laughing ), налични само срещу подпис? Никой не ги публикува онлайн?

Не ми се доказвай на мен, аз нужда от това нямам. Simple Smile Просто докажи тезите си. Обещавам да ги приема
.
Не, скъпа моя, не случи на опонент. Много съм спокойна, забавлявам се просто. Ти претендираш за висш интелект, докажи го. Аз до тук от теб една цифра не видях, един сериозен линк, нищо. И си от малкото, използващи думи като бъртвежи и т.н., но да кажем че по твои критерии това е признак за много изчетени книги.  Laughing Така че давам ти възможността да блеснеш - дай ПОНЕ един надежден източник в твоя защита. Блесни с прекрасния си ум.

# 1 494
  • Мнения: 4 758

Не, скъпа моя, не случи на опонент. Много съм спокойна, забавлявам се просто. Ти претендираш за висш интелект, докажи го. Аз до тук от теб една цифра не видях, един сериозен линк, нищо. И си от малкото, използващи думи като бъртвежи и т.н., но да кажем че по твои критерии това е признак за много изчетени книги.  Laughing Така че давам ти възможността да блеснеш - дай ПОНЕ един надежден източник в твоя защита. Блесни с прекрасния си ум.

Защо трябва да циклим?

Остави ме мен и моя интелект. Той не е тема на разговора. Нито ти и перченето ти са такава. Темата е прайдът.

Да преговорим бавно.

Моето разбиране е, че ти твърдиш, че той вреди на каузата на хомосексуалните, защото тласка обществото към все по-хомофобски настроения.

Може да не съм те разбрала правилно. Тогава и двете сме съгласни, че няма данни за това. Т.е. прайдът не вреди на каузата им. Предполагам, че можем да се разберем, че щом не вреди, но те имат нужда - да си го правят. Не ни е работа дали е ефективен, щото каузата не е наша.

А може и да съм те разбрала правилно. Тогава ще попитам за десети път - къде са данните за увеличаща се хомофобия в България? Има ли ги?

(Много е странно това плашене с "не случи на опонент", да знаеш. И е повтарящ се рефрен и в други теми. Не си страшна, само за протокола. Но ако имаш нужда да се чувстваш страшна, няма да ти преча. Само дето не съм много добра в преструването на уплашена.  Laughing )

# 1 495
  • Мнения: 107
Не мога да разбера защо емигрирате в такива гадни  страни.

А де?  Whistling

Това си е моя работа. Не ми се месете в личния живот! Темата е друга!

# 1 496
  • MI
  • Мнения: 11 803
Скрит текст:
Защо трябва да циклим?

Остави ме мен и моя интелект. Той не е тема на разговора. Нито ти и перченето ти са такава. Темата е прайдът.

Скрит текст:
Да преговорим бавно.

Моето разбиране е, че ти твърдиш, че той вреди на каузата на хомосексуалните, защото тласка обществото към все по-хомофобски настроения.

Може да не съм те разбрала правилно. Тогава и двете сме съгласни, че няма данни за това. Т.е. прайдът не вреди на каузата им. Предполагам, че можем да се разберем, че щом не вреди, но те имат нужда - да си го правят. Не ни е работа дали е ефективен, щото каузата не е наша.

А може и да съм те разбрала правилно. Тогава ще попитам за десети път - къде са данните за увеличаща се хомофобия в България? Има ли ги?

(Много е странно това плашене с "не случи на опонент", да знаеш. И е повтарящ се рефрен и в други теми. Не си страшна, само за протокола. Но ако имаш нужда да се чувстваш страшна, няма да ти преча. Само дето не съм много добра в преструването на уплашена.  Laughing )
Върни се и си изчети постовете от вчера и ще разбереш, че самата ти го постави в центъра на разговора. И не, не се опитвам да те плаша - забавна си ми как се опитваш да провокираш по най-елементарен начин, затова ти казвам че не си случила на човек, който ще ти се върже.  Laughing Вижда се отдалеч, повярвай ми. И аз от самото начало повтарям нещо, което явно не си разбрала - безполезен е прайда. Не толкова вреден, колкото безполезен. Имайки предвид, че спориш с мен, предположих че твоето мнение е че е полезен. Сега, честно казано и двете твърдения не могат да бъдат доказани със сигурност - и че е вреден, и че е полезен. Единственото сигурно е че след всичката дандания някакъв съществен напредък няма. Пряка връзка или липса на такава между хомофобските настроения и провеждането на прайда няма как да бъде доказана. Но за мен ако няма полза, няма и смисъл. Просто е. Да не говорим, че има хора които наистина за мен в България са много по-дискриминирани от тях, така че наистина ми се губи смисъла.

И тъй като наистина се уморих да въртя като грамофонна плоча и да чета как периодично някой се изцепва как всички останали са проЗти, а само той е напредничав, смятам да спра известията за тази тема. Не за друго, просто не вярвам някой да даде накакъв съществено нов, обективен и разумен аргумент.  Peace

Единпоследен въпрос - като живееш някъде трябва ли абсолютно всичко безапелационно да ти харесва? Задава го човек, който се чувства достатъчно добре на новото място, но определено имам и критики. Както и към България, въпреки че си я обичам. Или вече трябва да не мислим и всичко да е или черно, или бяло? Ето затова казах че ми омръзна от темата.

# 1 497
  • Мнения: X
Не мога да разбера защо емигрирате в такива гадни  страни.
А де?  Whistling
Това си е моя работа. Не ми се месете в личния живот! Темата е друга!
Тъй, тъй. Естествено, че ще мигрираш там, където има "еврогейци и толерасти" да те търпят. Щото в "нормалните" хетеросексуални страни животът не е нито толкова подреден, нито толкова сладък. Whistling

# 1 498
  • Мнения: 4 758
Единственото сигурно е че след всичката дандания някакъв съществен напредък няма. Пряка връзка или липса на такава между хомофобските настроения и провеждането на прайда няма как да бъде доказана. Но за мен ако няма полза, няма и смисъл. Просто е. Да не говорим, че има хора които наистина за мен в България са много по-дискриминирани от тях, така че наистина ми се губи смисъла.


Т.е. леко свиваме тезата ти до "няма полза" и игнорираме питането има ли влошаване на тенденциите по отношение на хомофобията в България (да кажем, че си объркала, че има такива данни, случва се). Ето, това вече е напредък.

Дали трябва да сме срещу нещо, от което няма вреда, но ние не виждаме полза или смисъл. Не знам - това ще означава доста загуба на енергия да сме срещу много неща през цялото време.

Примерно, аз ще съм против отглеждането на кучета. Както вероятно и против рисуването на картини - понеже този вид изкуство точно не ме вълнува и не намирам смисъл в него.

Дали да не пусна тема, в която да настоявам, че щом тези неща нямат смисъл за мен, не трябва да се практикуват...  newsm78

Схващаш ли, че някак тъпо изглежда цялата енергия, която влагаш тук само за настояваш, че щом ти лично не виждаш смисъл в него, някакви хора не трябва да правят нещо си?

# 1 499
  • Мнения: 107
Ама и аз това казвам.

Имаме много по-големи проблеми от това да се занимаваме с проблемите на обратните.

Те отдавна вече не са дискриминирани.

Общи условия

Активация на акаунт