Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 45
  • München, Deutschland
Рорик, съжалявам.  Cry

Добри, ама ти с тези домати рота можеш да нахраниш. Аз мислех, че съм прекалила с цели 3 коренчета.  Embarassed

# 46
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
8 са само на балкона  Blush и 7-8 чушки Blush и сандъче лук за гарнитура  Mr. Green

# 47
  • Перник
Рорик, моите съболезнования!  Cry Hug

Добри, каква е тази китка? Много красива!  Heart Eyes

И при нас вали. Вчера умряхме от студ - беше 12 градуса. Добре, че правих сладко от череши, та да се стопля  Simple Smile

В моята градина засега тиквичките изглеждат най-добре (пу-пу). Ако не броим лука на мъжа ми - при нас глави на лук никога не са се получавали, затова си го садим с идеята да има зелен за салатка. Тази година обаче имаме глави - и чесън, и кромид  Shocked
Босилекът, който садих заедно с доматите го НЯМА - целите коренчета липсват - явно червеите и охлювите са си похапнали  Sad

# 48
Добри, какво е това, цъфнало така прекрасно  Heart Eyes
Как разбирате, че чесънът е готов вече за вадене? В моя е плъзнала кукувича прежда, нямам търпение да го махам и него, и нея.

# 49
  • русе
Много хубави снимки Hug
Днес, въпреки вчерашния обилен дъжд, извадихме първия корен картофии..еми екологично , без Б58 или Скъпър, има бая наядени...да питам нали мога да махна наяденото и другото да метна в тенджерата newsm78

# 50
 Blush забравила съм да напиша името  Blush
Еремурус (Eremurus) Peace аз имам само жълто, но има и други и сега като цъфна, след 2-3 години кумене, вече ми се искат и другите  Blush

има много смешна луковица
ooooh! коренче  изглежда най-точно, но официално си е луковица  Hug

# 51
 Blush пак аз

забравила съм да кача тиквите цигулки. както се вижда - редът е прав като Енишката бара  Whistling

# 52
  • на пъпа на Златията
Как разбирате  кога да прибирате граха?
Чушката ми е жълта а вътре зърната зелени.Не се разлупват , като ги стисна.. 
Дали не ги е хванала някаква  каква мана чушките?
Есенният ми чесън май започва да гние.
Добри ,
А телове на доматите няма ли да слагаш?Какви ти са коловете? Метални?

Урки им викаме на тия китки.

cvete7575  попови прасета са това по картофите , изрязвай. . На тънко нарязани  и тиквички сол и копър, олио ,малко вода ,  разбъркай . Без нищо друго  и хвърляй в тавата. .

# 53
# 54
 Blush много ми харесва кка са избуяли и краставици и пипер....
Blushкъде съм тръгнала аз с моята градина.

# 55
Как разбирате, че чесънът е готов вече за вадене? В моя е плъзнала кукувича прежда, нямам търпение да го махам и него, и нея.
Питам съседите, когато сеят/садят и ние сеем/садим когато берат и ние, така се учим. Извадих го преди седмица, мустаците му по 4-5 см са станали.По това в познавал обясниха .Ако не забравя днес ще го снимам.В неделя цял ден плитки плетох, съседката е смя че като нямам момиче на чесън плитки плета.
st. Dobri много добре изглежда градината.

# 56
  • РЕЗЕРВАТ СЕВЕРОЗАПАД нема такова место
Blush много ми харесва кка са избуяли и краставици и пипер....
Blushкъде съм тръгнала аз с моята градина.

Триж повече тревата е избуяла, но ме беше срам да снимам...  Embarassed

# 57
  • София и не само :)))
Добри, ако снимам моята градина, ще видиш, че има и по-малки зеленчуци. Simple Smile Климатът е различен (и уменията, разбира се  Embarassed). При мене има огромна разлика между градината и оранжерията.
Есенния чесън прибирам в края на юни. Куркума е писал - започват да съхнат листата, но не се чака докрай. Тази година имам и пролетен. За него пише, че се вади към 10 юли, но ще наблюдавам. Есенният ми чесън е с онова твърдо стъбло и като тръгнат да се отварят скилидките във вид на розетка, вадя. Предпочитам да са свити на главичка, да не се разпиляват. Пролетният вече е полегнал, но още зеленеят листата.
Рорик, грахът е готов, когато зрънцата изпълнят хубаво шушулката. Тя става цилиндрична, вместо плоска. Ако се чака много, се втвърдява. Ако оставиш да изсъхне и тогава береш, става за семе вече. Ако шушулката си е сменила цвета към жълто, вече започва да зрее, тоест се втвърдяват зрънцата.

# 58
 Blush ние сме на ново място. миналата година ни беше за първи път и опитвахме, но на по-малко площ.
тази година си направих градинка и много и се радвам.
 Blush голяма гордост ни бяха краставичките (насяти направо в лехата), докато не видях вашите.  Blush
и с домата така  Blush
намерих снимки от миналата година - залени доматчета съм снимала първата десетдневка на юли, значи сега съм с две-три седмици напред  Sunglasses

съгласна съм и за климата и за почвата  Hug
в събота и неделя видяхме, че акацията до двора цъфти,  Blush в Резервата е прецъфтяла отдавна ... Blush

# 59
  • русе
rorik, благодаря..мисията е изпълнена, картофките са изядени chef
Сега ще започна активно да вадяи останалите, как ще ги съхранявам все още не знам  newsm78

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт