«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ƒеца с увреждани€ и хронични забол€вани€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-10 от 10 отговора

ћнени€: 481
Ќезнаех къде точно да пусна темата тук или в «дравни€ форум ако е необходимо нека модераторите да € премест€т.
»скам да попитам всички онези майки който децата им имат сходни€ проблем да сподел€т възможно ли е стерилната урина да е чиста да н€ма помен от бактерий и да сме с такава диагноза.ѕитането ми е породено от факта ,че наскоро б€хме в болница постъпихме защото малката беше с много висока “ над 39,5 и тъй като споменах на лекарите че се лекуваме от ≈.коли те веднага ни определиха и диагнозата добре ама всичките и изследвани€ са добре и хемокултурата и урината ,ехографа показа леко смущение на едини€ дренаж 1-ва степен .“ за да два дена отшум€ но  не се разминахме с антибиотика –уцефин (мисл€ ,че така се пише )ћол€ за вс€какви подробности , мисл€ си дали да не € заведа на друг лекар ами ако има и нещо друго  ooooh!
÷итирай

ћнени€: 4 548
ўе ти отговор€ как бесе при нас. ƒащер€ ми преди две година направи остар цистит с усложнени€(докторката каза пиелонефрит),възпаление на бъбреците.“ри дена беше с висока температура ко€то не можехме да свалим и пишкаше на 15 минути.Ќа ехографа веднага се вид€ увеличен пикочем мехур, задържане на урина в десни€ бъбрек.ќт тогава до сега  все още през определени периоди в десни€ бабрек се вижда задърйане на урина.¬инаги стерилната ни урина до сега е била чиста.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 430
ј къде са ви изолирали ≈.колите?  азваш, че урините са стерилни?? » да, възможно е да има възпаление на бъбреците без да се изолират бактерии в урината, но поне нещо в общо-химическото изследване на урината (белтък, захар, уробилиноген....) и кръвната картина ще бъде с отклонение.
—амо леко уточнение:
уретрит - възпаление на уретрата (уретрални€ канал)
цистит - възпаление на (лигавицата на) пикочни€ мехур
пиелонефрит - възпаление на бъбреците
÷итирай

ј къде са ви изолирали ≈.колите?  азваш, че урините са стерилни?? » да, възможно е да има възпаление на бъбреците без да се изолират бактерии в урината, но поне нещо в общо-химическото изследване на урината (белтък, захар, уробилиноген....) и кръвната картина ще бъде с отклонение.
—амо леко уточнение:
уретрит - възпаление на уретрата (уретрални€ канал)
цистит - възпаление на (лигавицата на) пикочни€ мехур
пиелонефрит - възпаление на бъбреците
¬ началото при изследвани€та който се прав€т на 6 месеца откриха бактери€та и съответно почнахме да € лекуваме и след поредните стерилни урини най -после изл€зоха чистите , кръвната картина също излезе чиста .
Ѕлагодар€ ви момичета за отговорите  Peace както и на майката ко€то ми писа на лични мисл€ ,че имам н€каква €снота по въпроса колкото и малка да е т€.явно е възможно да н€ма бактерий и да го има забол€ването.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 431
»мам доста личен опит с тази диагноза, давайте на децата да иадат много тикжа под всиакаква форма и течност , но не студени. Ќа жеки 3-6 мес. стерилна урина!
”ростим много помага ама незнам при деца дали се изписва.
”спех на всички!
÷итирай

гр. —офи€

ћнени€: 128
» ние направихме остър пиелонефрит, но урината ни беше доста тъмна и мътна, имаше висока температура и болки. —лед изследването на урината откриха бактерии. —ега сме добре, но правим профилактика с ”ростим - има и детски вариант с по-малък грамаж.
÷итирай

» ние направихме остър пиелонефрит, но урината ни беше доста тъмна и мътна, имаше висока температура и болки. —лед изследването на урината откриха бактерии. —ега сме добре, но правим профилактика с ”ростим - има и детски вариант с по-малък грамаж.
 олко дълго подържахте висока “ и колко висока беше ? олко е гол€мо детето ?
÷итирай
 az sam Antoniq i sam na 21g.
Minalata godina legah v bolnica s diagnoza''OSATAR PIELONEFRIT''.
KAZAHA MI 4E SAM IZLEKUVANA I ME IZPISAHA NA 10-Q DEN!
IMAH 7 DNI PODRED 40C temperatura!No q svaliha!A sega otnovo se poqvqvat bolkite kakto parviqt pat!i me  e strah mnogo!
÷итирай

ћнени€: 914
Soffia   имаш напредвид зелени тиквички или жълта тиква Ќ€къде б€х чела че зелените тиквички са полезни за забол€вани€та на бъбреците

јнтони€ правиха ли ти ултразвук ,кръвна картина
÷итирай

—офи€ и там където не се пуши

ћнени€: 11 737
 √решка
÷итирай

ћнени€: 683
»скам да ви разкажа мо€ случай.
Ѕ€х на 20 г.,когато вл€зох в болница и поставиха диагнозата остър пиелонефрит.ѕреди това в продължение на 2,3 год страдах от цистит,редовно ходех при специалисти,които ми назначаваха лечение,но се оправ€х само за месец,два и после пак.ƒокато една вечер не вдигнах 40 гр. темп.»мам адски болки,едва дишах.«аведохаме в болница,където ми пуснаха вс€какви кръвни и на урината изследвани€.”рината ми беше мътна и премесена с кръв.ƒори лаборантката ,ко€то € изследва мислеше,че съм неразположена.–езултатите от изследвани€та б€х€ много лоши.«апочнаха ми лечението с два антибиотика.Ќа втри€ ден след преглед на ехограф вид€ха ,че имам гноен абцес в десни€ бъбрек и той е с много намалени функций. азали са на майка ми ,че ако не се повли€€ от лечението ще се наложи операци€.Ћежах един месец в болницата,за което време усп€ха напълно да ме излекуват.
 ќт тогава вече 10г. ,ни помен от това.—помн€м си че след болницата ,майка ми ходи при н€каква знахарка,ко€то и беше казала да смеси н€колоко вида билки и в продължение на месец ги пиех вместо вода на чай.
 » нещо което никога н€ма да забрав€:6 мес. след като ме изписаха от болницата б€х бременна.ќтидох на гинеколог доста притеснена,защото б€х предупредена ,че една бременност в близката една год. може да доведе отново до усложнени€.√инеколога след като погледна епикризата ми ми каза:(цитирам)јбе момиче ти къде си тръгнала да раждаш ,че ти си половин развалина...
 «а мое щастие износих и родих детето си безпроблемнно,след две години второто си дете и след още три- третото.
 »звин€вам се ,че така дълго стана ,но дана съм ви вдъхнала надежда че всичко може напълно да се изликува.
”спех.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-10 от 10 отговора