Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-10 от 10 отговора
Незнаех къде точно да пусна темата тук или в Здравния форум ако е необходимо нека модераторите да я преместят.
Искам да попитам всички онези майки който децата им имат сходния проблем да споделят възможно ли е стерилната урина да е чиста да няма помен от бактерий и да сме с такава диагноза.Питането ми е породено от факта ,че наскоро бяхме в болница постъпихме защото малката беше с много висока Т над 39,5 и тъй като споменах на лекарите че се лекуваме от Е.коли те веднага ни определиха и диагнозата добре ама всичките и изследвания са добре и хемокултурата и урината ,ехографа показа леко смущение на единия дренаж 1-ва степен .Т за да два дена отшумя но  не се разминахме с антибиотика Руцефин (мисля ,че така се пише )Моля за всякакви подробности , мисля си дали да не я заведа на друг лекар ами ако има и нещо друго  ooooh!
Цитирай

Ще ти отговоря как бесе при нас. Дащеря ми преди две година направи остар цистит с усложнения(докторката каза пиелонефрит),възпаление на бъбреците.Три дена беше с висока температура която не можехме да свалим и пишкаше на 15 минути.На ехографа веднага се видя увеличен пикочем мехур, задържане на урина в десния бъбрек.От тогава до сега  все още през определени периоди в десния бабрек се вижда задърйане на урина.Винаги стерилната ни урина до сега е била чиста.
Цитирай

А къде са ви изолирали Е.колите? Казваш, че урините са стерилни?? И да, възможно е да има възпаление на бъбреците без да се изолират бактерии в урината, но поне нещо в общо-химическото изследване на урината (белтък, захар, уробилиноген....) и кръвната картина ще бъде с отклонение.
Само леко уточнение:
уретрит - възпаление на уретрата (уретралния канал)
цистит - възпаление на (лигавицата на) пикочния мехур
пиелонефрит - възпаление на бъбреците
Цитирай

А къде са ви изолирали Е.колите? Казваш, че урините са стерилни?? И да, възможно е да има възпаление на бъбреците без да се изолират бактерии в урината, но поне нещо в общо-химическото изследване на урината (белтък, захар, уробилиноген....) и кръвната картина ще бъде с отклонение.
Само леко уточнение:
уретрит - възпаление на уретрата (уретралния канал)
цистит - възпаление на (лигавицата на) пикочния мехур
пиелонефрит - възпаление на бъбреците
В началото при изследванията който се правят на 6 месеца откриха бактерията и съответно почнахме да я лекуваме и след поредните стерилни урини най -после излязоха чистите , кръвната картина също излезе чиста .
Благодаря ви момичета за отговорите  Peace както и на майката която ми писа на лични мисля ,че имам някаква яснота по въпроса колкото и малка да е тя.Явно е възможно да няма бактерий и да го има заболяването.
Цитирай

Имам доста личен опит с тази диагноза, давайте на децата да иадат много тикжа под всиакаква форма и течност , но не студени. На жеки 3-6 мес. стерилна урина!
Уростим много помага ама незнам при деца дали се изписва.
Успех на всички!
Цитирай

И ние направихме остър пиелонефрит, но урината ни беше доста тъмна и мътна, имаше висока температура и болки. След изследването на урината откриха бактерии. Сега сме добре, но правим профилактика с Уростим - има и детски вариант с по-малък грамаж.
Цитирай

И ние направихме остър пиелонефрит, но урината ни беше доста тъмна и мътна, имаше висока температура и болки. След изследването на урината откриха бактерии. Сега сме добре, но правим профилактика с Уростим - има и детски вариант с по-малък грамаж.
Колко дълго подържахте висока Т и колко висока беше ?Колко е голямо детето ?
Цитирай

az sam Antoniq i sam na 21g.
Minalata godina legah v bolnica s diagnoza''OSATAR PIELONEFRIT''.
KAZAHA MI 4E SAM IZLEKUVANA I ME IZPISAHA NA 10-Q DEN!
IMAH 7 DNI PODRED 40C temperatura!No q svaliha!A sega otnovo se poqvqvat bolkite kakto parviqt pat!i me  e strah mnogo!
Цитирай

Soffia   имаш напредвид зелени тиквички или жълта тиква Някъде бях чела че зелените тиквички са полезни за заболяванията на бъбреците

Антония правиха ли ти ултразвук ,кръвна картина
Цитирай

Грешка
Цитирай

Искам да ви разкажа моя случай.
Бях на 20 г.,когато влязох в болница и поставиха диагнозата остър пиелонефрит.Преди това в продължение на 2,3 год страдах от цистит,редовно ходех при специалисти,които ми назначаваха лечение,но се оправях само за месец,два и после пак.Докато една вечер не вдигнах 40 гр. темп.Имам адски болки,едва дишах.Заведохаме в болница,където ми пуснаха всякакви кръвни и на урината изследвания.Урината ми беше мътна и премесена с кръв.Дори лаборантката ,която я изследва мислеше,че съм неразположена.Резултатите от изследванията бяхя много лоши.Започнаха ми лечението с два антибиотика.На втрия ден след преглед на ехограф видяха ,че имам гноен абцес в десния бъбрек и той е с много намалени функций.Казали са на майка ми ,че ако не се повлияя от лечението ще се наложи операция.Лежах един месец в болницата,за което време успяха напълно да ме излекуват.
 От тогава вече 10г. ,ни помен от това.Спомням си че след болницата ,майка ми ходи при някаква знахарка,която и беше казала да смеси няколоко вида билки и в продължение на месец ги пиех вместо вода на чай.
 И нещо което никога няма да забравя:6 мес. след като ме изписаха от болницата бях бременна.Отидох на гинеколог доста притеснена,защото бях предупредена ,че една бременност в близката една год. може да доведе отново до усложнения.Гинеколога след като погледна епикризата ми ми каза:(цитирам)Абе момиче ти къде си тръгнала да раждаш ,че ти си половин развалина...
 За мое щастие износих и родих детето си безпроблемнно,след две години второто си дете и след още три- третото.
 Извинявам се ,че така дълго стана ,но дана съм ви вдъхнала надежда че всичко може напълно да се изликува.
Успех.
Цитирай

1-10 от 10 отговора