Защо да е лошо, че много искам да уча?

  • 14 677
  • 131
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 13
Бабите са много завиждащи. На село ме спират по улиците и ме питат: "Ти още ли го учиш това право?", "Ти го учеше в УНСС, нали? (или НБУ)", "То няма работа, има пренасищане".
А когато им отговоря:
 - че уча в СУ, а не в УНСС или НБУ, те отмятат гневно глава и тръгват в друга посока;
 -че съм си взела всички изпити - гневно отмятат глава;
 -че съм била на стаж във ВСС - гневно отмятат глава
 и т.н., и т.н....
Бабите се дразнят на успехите на чуждите внучета. Нали знаеш вица за кравата на съседа... Grinning

Последна редакция: нд, 18 юни 2017, 21:02 от Belona

# 121
  • Мнения: 193
Момиче явно наистина ти липсва социален живот и не е зле да поработиш в тази посока. Много хора се дипломират и са имали изпити и т.н., но като те чета май или само учиш или си бъбриш с бабите пред бкола. Не мога да си представя, че младо момиче студентка е седнала и е написала цяла тема във форума, за бабите пред блока. Ти приятелки нямаш ли с които да излезеш и да се забавляваш, та си уплътняваш времето само с бабите пред вас?

И от какво точно заключи, че авторката е асоциална и си няма приятели? Аз пък харесвам сериозните студенти, които знаят за какво са отишли в големия град да учат, имат ясни цели, които гонят, а не тези, които са постоянно по нощния живот, дискотеките и компаниите. Все пак се отива в университет, за да се учи, а не да се поддържа активен нощен живот. За социалните контакти си има време - може момичето да си има приятелки, но просто да не излизат и скитат по улиците ежедневно. Когато аз бях студентка, си имах две-три момичета, с които излизах на по кафе - бъбрихме си, приказвахме си, забавлявахме се, но само това. Не съм ходила по барове, дискотеки, казина и прочие. Смятах, че е най-важно да се фокусирам върху университета, изпитите, лекциите и години по-късно не съжалявам за това. В момента съм щастливо омъжена, с дете на 16 години. Имам доста приятелки, с които редовно се виждаме, излизаме и се забавляваме. Не мога да се определя като провалил се човек, или пък асоциален тип. Може и по нечии други критерии да съм се провалила в живота, но това не ме касае въобще - аз се чувствам добре в кожата си, и съм щастлива. Simple Smile

# 122
  • Австрия
  • Мнения: 2 296
Моля темата да бъде заключена.

 Peace

Аз въобще се зачудих какъв е смисълът от създаването й.

пп. Колко ли взети изпити биха ти били потребни, за да успееш да излезеш 'на глава' с две възрастни съседки  Wink

# 123
  • София
  • Мнения: 17 639
Блокът, в който живея, е доста голям и като събереш обитателите, си става едно малко село като бройка.
Имаше една баба, която знаеше кирливите ризи на всички за всичко,а като бяхме 4ти 5ти клас, стоеше отпред и на края на учебната година, искаше да гледа бележниците, за да види кой с колко е завършил.
Имаше дечица, които ѝ позволяваха. Laughing Аз и като малко човече хубаво ѝ ги казах нещата, но и до сега големи хора на по 20+ ѝ се обясняват за разни неща. Голяма напаст, ама има и кой да ѝ гълта жабите.

# 124
  • Мнения: 2 620
Моят блок е същият. По едно време живеех сама в жилището си и ако зачезнех, бабите най-редовно ме подпитваха къде съм, тук ли съм, пътувам ли нанякъде и прочее. От едносричните ми отговори ли, от това, че изобщо не съм се спирала при тях ли, не знам, но се научиха да не ме разпитват  Mr. Green

# 125
  • Мнения: 251
Виж, мацка, не знам на колко си, аз съм на 23. Честно да ти кажа не ми остава време от работа, ангажименти и  учене да се заревям, че някви бабички са ме обсъждали. О, да  споменах учене - редовно + 5 години трудов стаж на пълен работен ден.  Сега искам да ми се кланяте до земята, много Ви моля! Grinning Grinning Grinning
Искрено се надявам да търсиш внимание или да се шегуваш, иначе е жалко.
Подреди си приоритети и се стегни! Успех!

# 126
  • Мнения: 1 293
Ама, браво на теб! Сериозно! А на девойката наистина ѝ хареса вниманието. Е, то си е пристрастяващо 🙂

# 127
  • София
  • Мнения: 12 006
Виж, мацка, не знам на колко си, аз съм на 23. Честно да ти кажа не ми остава време от работа, ангажименти и  учене да се заревям, че някви бабички са ме обсъждали. О, да  споменах учене - редовно + 5 години трудов стаж на пълен работен ден.  Сега искам да ми се кланяте до земята, много Ви моля! Grinning Grinning Grinning
Искрено се надявам да търсиш внимание или да се шегуваш, иначе е жалко.
Подреди си приоритети и се стегни! Успех!
Ей туй кат' го чуя и ме избива на смях Joy!

# 128
  • София
  • Мнения: 19 094
Едното не е като хората - или работата "на пълен работен ден" или редовното учене. Освен - след лекции да е на работа, което вече идва множко.

# 129
  • София
  • Мнения: 17 639
Виж, мацка, не знам на колко си, аз съм на 23. Честно да ти кажа не ми остава време от работа, ангажименти и  учене да се заревям, че някви бабички са ме обсъждали. О, да  споменах учене - редовно + 5 години трудов стаж на пълен работен ден.  Сега искам да ми се кланяте до земята, много Ви моля! Grinning Grinning Grinning
Искрено се надявам да търсиш внимание или да се шегуваш, иначе е жалко.
Подреди си приоритети и се стегни! Успех!

О, нима неграмотната пифиела с големите амбиции за жорналисткъ се е преместила от тийна в бгмама. Joy
Тук ще ти се кланят през крив макарон, девойче. Особено при положение, че дрънкаш все същите глупости.

Последна редакция: нд, 02 юли 2017, 04:01 от The Catcher in the Rye

# 130
  • Мнения: 136
Без да съм чела всичките коментари, ще ти кажа, че и в моя блок е същото.И мен така искат да ме разпитват, а и въобще, когото срещнат.Просто не им обръщай внимание.Аз лично не им давам обяснения и не се спирам пред блока да говоря с тях.,,Добър ден'' и това е.Винаги бързам и имам по-важна работа Laughing Е, има и няколко съседки, с които можеш да си поговориш, но повечето следят клюките...Къде ходя и какъв живот водя си е моя работа.Въобще това са ,,бели кахъри'' , ако могат да се нарекат ,,кахъри'' изобщо. В живота има много по-важни неща и много по-сериозни проблеми от това дали някакви баби са те питали или са ти казали нещо. Laughing Стига глупости! Stop

# 131
  • Мнения: 76
Виждам, че темата ми се коментира.Явно трябва да се запозная по-обстойно с правилата на форума, за да знам как се заключва. Laughing
За последната ми реакция, да беше пресилена и наистина се ,,врътнах''. Вероятно стресът ми беше дошъл в повече и изпуших. Laughing Относно смисъла на темата, вероятно поради същата причина я пуснах. Погледнато отстрани, някакви си коментари, било то от бабите пред блока или който и да е друг, са наистина незначителни битовизми, както много от вас са ми писали. Ако някой се е почувствал обиден или засегнат, да ме извини.Нищо лично нямам към никого. Peace

Steffany , и аз съм така в момента. Има две-три момичета, с които си излизаме да се поразходим, да пием по нещо и да си побъбрим.Обаче това не се случва всеки ден, даже понякога минават и седмици, защото и те са същите птици като мен, които учат ли, учат.  Laughing

 
Бабите са много завиждащи. На село ме спират по улиците и ме питат: "Ти още ли го учиш това право?", "Ти го учеше в УНСС, нали? (или НБУ)", "То няма работа, има пренасищане".
А когато им отговоря:
 - че уча в СУ, а не в УНСС или НБУ, те отмятат гневно глава и тръгват в друга посока;
 -че съм си взела всички изпити - гневно отмятат глава;
 -че съм била на стаж във ВСС - гневно отмятат глава
 и т.н., и т.н....
Бабите се дразнят на успехите на чуждите внучета. Нали знаеш вица за кравата на съседа... Grinning



 Joy  hahaha Мисля, че за завистта няма значение възрастта.Другия път, като те питат нещо и ти гневно отметни глава  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт