Бързи здравословни въпроси и отговори – 7

  • 61 199
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 792
Добре дошли!

Заповядайте в седмата поред тема, в която споделяме личен опит, полезни непрофесионални съвети и практики от здравословно естество. doctor

Моля, имайте предвид, че обсъжданите в темата идеи и предложения следва да служат само за насока към подходящ специалист, който да назначи адекватно на заболяването или здравословния проблем лечение. Съветите в темата не бива да бъдат приемани като диагноза и не трябва в никакъв случай да са повод за самолечение!

Линкове към старите теми: #1, #2, #3, #4, #5 и #6.

Моля, вместо запис, отговорете на въпроса: "Имате ли понастоящем някакви здравословни оплаквания от неизяснено естество, за които се чудите към какъв тип специалист да се обърнете?", или просто копирайте въпроса си от миналата тема, ако е бил публикуван непосредствено преди отварянето на новата тема, и по тази причина е останал без отговор от останалите потребители.

Моля, нека спазваме благия тон и съблюдаваме добронамереността в изказа си. Благодаря! bouquet

# 1
  • Мнения: X
Работата ми е изцяло седяща....по 8 часа. Но не от сега. От години е така. Твърда храна също ям през целия си живот. Хроничен запек също винаги съм имала. От няколко месеца правя всичко възможно за да ходя по нужда всеки ден. Но и кръв никога не съм имала до сега....по скоро..точици кръв. И то рядко

# 2
  • Мнения: 6 241
И при мен понякога се случва същото.Според мен е от хемороиди.

# 3
  • Мнения: 4 871
Яж сушени смокини или сливи, те разказват и правят изхождането по-лесно. Пък сега е лято, възползвай се от свежите плодове и зеленчуци, които са в изобилие в момента и ти гарантирам, че няма да съжаляваш.

# 4
  • Мнения: X
Мислите ли че.....е спешно да се подложс на... колоноскопия..?

# 5
  • Мнения: 1 078
Светлата кръв, означава че е от края на червото, т..е. близо до ануса и да, почти сигурно е, че това са вътрешни хемороиди или дори не точно хемороиди, колкото раздразнени кръвоносни съдове в резултат на храна, лекарства и по други причини, но такива, които нямат нищо общо с рак.

# 6
  • Мнения: 1 078
Мислите ли че.....е спешно да се подложс на... колоноскопия..?
Спешно не е, но за твое спокойствие може да направиш такава.

# 7
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 759
niama_me, и аз по принцип съм със запек, но направи един ден само на череши и ще се изчистиш от всичко.  Peace Сега поне ги има.

# 8
  • Мнения: X
Питам дали е спешно защото е свързано не само с 300 км но и с финанси, които в момента грам нямам....
Иначе вярвайте ми на секундата бих отишла.

# 9
  • Мнения: X
Не се филмирай излишно. И на мен ми се е случвало. Колкото до изследването, не е спешно. Когато намериш време, средства и възможност за пътуване го направи.

# 10
  • София
  • Мнения: 11 923
само запис

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
И при мен понякога се случва същото.Според мен е от хемороиди.

И на мен ми се е случвало. И аз смятам, че е от хемороиди  Peace

# 12
  • Мнения: 53 918
Питам дали е спешно защото е свързано не само с 300 км но и с финанси, които в момента грам нямам....
Иначе вярвайте ми на секундата бих отишла.

Изобщо не се шашкай.
Нито е спешно, нито пък е нужно.
Отделно, че минава по касата и пари не ти трябват.

# 13
  • Мнения: 47 821
Аз имам парене, гинекологично окей. Ще си пускам урина, какво да пусна, че ще си я само назначавам, няма време да се разправям с доктор

# 14
  • Мнения: X
Поуспокоихте ме...
Януари месец започна доста силна болка ...под пъпа, но леко в ляво. От тогава уролог, гастроентеролог, два пъти гинеколог, хирург и 3 пъти стерилна урина плюс ДКК. Отделно два независими ехографа на коремни органи. Никъде нищо. Освен вероятно раздразнено дебело черво. На няколко места предположиха неврологична болка,тъй като зимата ми се засегна цялата лява половина на тялото заради скулиозата ми,и изкривяването притискало нерви на врата и кръста...
Постепенно отшумя и се превърна в спазъм. Секунден. Сега вече няма болка, само по някога при натиск, и когато ми дойде цикъла първия ден я усещам. Тъкмо реших че всичко е минало защото ми писна да обикалям лекари и останах без доходи и се появи това и.....
Както и да е. Съжалявам темата не е за оплакване...
Благодаря на всички.

Последна редакция: вт, 13 юни 2017, 23:27 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт