Помощ срещу комари, мухи и други насекоми

  • 3 548
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте. Наскоро се нанесох в нов апартамент, където няма комарници и през деня като отворя прозореца, влизат всякакви насекоми, вечер влизат и комари. Трябва ми съвет как да ги гоня да не влизат в стаята, поне докато намеря мрежи, които да сложа по прозорците.

Знам, че има устройства на ток, които излъчват ултразвук, това помага ли за друго освен комари?
Райд също имат адаптерчета, ама те са много видове (таблетки, течност, някакви триъгълни "ден и нощ"
Има и спрейове...

Кое според вас е оптималния вариант?

Последна редакция: чт, 15 юни 2017, 10:01 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 46 508
За комарите - течност Райд.
Таблетките миришат и ми е неприятно.
Освен това е много икономична.
Иначе и двете са ефективни.

# 2
  • Мнения: 20
А за през деня? На мен ми трябва по-скоро някакво генерално решение, което да покрива всичко

# 3
  • Мнения: 46 508
Течност "Ден и нощ" се води и за през деня, но не мога да кажа със сигурност действа ли. Нямаме мрежи, но у нас не влизат много мухи денем затова не мога да кажа колко е ефективно.

Лепкавите ленти са ефективни с/у мухи, но висят по средата на стаята, ако не ти пречи, добри са  Peace

# 4
  • Мнения: 2 299
Ние ползваме за единия апартамент течност на Райд Ден и нощ, намаме комарници там, слагаме в контактите близо до врата или прозорец...
Не мога да гарантирам дали на 100% всичко гонят и не допускат да влезе, но има голяма разлика преди да си купим машинките и след...

# 5
  • Мнения: 5 820
   Включвам се да следя темата, тъй като се интересувам от различни уреди със течност, таблетки в тях и прочие, които да предпазват от различни насекоми нощно време, включително и от хлебарки.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
А тези лампи против комари вършат ли работа?

Скрит текст:

Преди време бяхме купили уред против хлебарки, който изобщо не служи за нищо, затова питам за лампите.

# 7
  • Мнения: 2 299
А тези лампи против комари вършат ли работа?

Скрит текст:

Преди време бяхме купили уред против хлебарки, който изобщо не служи за нищо, затова питам за лампите.
Нашите бяха купили една такава лампа преди години.
Не бяхме очаровани от действието ѝ.
Не беше като тези големите печки, който се чуват и изгарят, като кацне нещо на тях...
Нашата просто си светеше да ги привлече...по лампата се виждаше някой умрял комар, ама и в стаята имаше летящи.
За мухи нямам спомен, ама не мисля че ги гонеше по някакъв начин...

Общи условия

Активация на акаунт