Продължително истерично крещене

  • 4 099
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,

Бих искал да ви помоля за съвет. Става въпрос най-вероятно за бебе около 1 годинка. Живея точно до един парк и от няколко месеца насам АБСОЛЮТНО ВСЕКИ ДЕН това бебе истерично крещи почти без прекъсване по 5-6 часа. В този случай просто не знам какво да направя. От една страна изпитвам жал към него, от друга обаче, вие може би знаете, този психически тормоз просто не се издържа. Ако крещеше 1 час ок, но 5-6 всеки ден е ужасно. Не знам какви родители има, след като това крещене продължава всеки ден вече толкова много време. Най-вероятно няма и да мога да се разбера с тях, тъй като съм само на 23 и ако отида да им кажа "Хей, бебето ви може би има нужда от лекар", предполагам, че изобщо няма да ме приемат насериозно. Благодаря предварително!

Поздрави,

Борис

# 1
  • Мнения: 46 403
Освен жалба при кварталния като обясниш, че това е тормоз от много време.
Можеш да опиташ и на 112, с обяснението, че дете крещи силно от, примерно 3 часа, но не знаеш какво му се случва, да проверят.
Директен контакт не ти препоръчвам в никакъв случай.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 115
Точно откъде идва крещенето? От парка или от блока, където живееш?

# 3
  • Мнения: 11 656
Здравейте,

Бих искал да ви помоля за съвет. Става въпрос най-вероятно за бебе около 1 годинка. Живея точно до един парк и от няколко месеца насам АБСОЛЮТНО ВСЕКИ ДЕН това бебе истерично крещи почти без прекъсване по 5-6 часа. В този случай просто не знам какво да направя. От една страна изпитвам жал към него, от друга обаче, вие може би знаете, този психически тормоз просто не се издържа. Ако крещеше 1 час ок, но 5-6 всеки ден е ужасно. Не знам какви родители има, след като това крещене продължава всеки ден вече толкова много време. Най-вероятно няма и да мога да се разбера с тях, тъй като съм само на 23 и ако отида да им кажа "Хей, бебето ви може би има нужда от лекар", предполагам, че изобщо няма да ме приемат насериозно. Благодаря предварително!

Поздрави,

Борис

Сигурен ли си, че става въпрос за бебе? Разгонените котки вдигат продължителен шум, който често може да се приеме за плачещо бебе.
Ако е бебе, трудно мога да си представя, че родител или съсед ще изтърпят 5-6 часа крещене/ рев непрекъснат, то би трябвало да каталяса от такъв рев, да прегракне, да се захласне.
Според мен първо е добре да си сигурен в източника на шума. След това прецени какво да направиш. Да не се окаже например детенце със сериозен здравословен проблем, или психично болен възрастен. Ако се касае за дете в риск, неглижирано дете можеш да подадеш сигнал и в Закрила на детето. Ако се обадиш в полицията или ОЗД ще искат да посочиш адрес на детето, можеш ли да насочиш полицаите къде точно живее?

# 4
  • София
  • Мнения: 38 115
 Joy
Верно може да е котка! Сега им е сезона.

# 5
  • Мнения: 46 403
Той май има зрителен контакт щом е определил приблизителна възраст...
Адрес няма да му искат щом е на обществено място, само трябва да посочи къде там.

# 6
  • Мнения: 7 325
Кой държи бебето си 5-6 часа в парка  ooooh!? Кога и какво яде това дете?
Най-добре автора да разбере какво точно става, детето защо крещи, ако изобщо е дете и тогава да сигнализира. Директен контакт и аз не препоръчвам, само наблюдение.

# 7
  • Мнения: 28 704
Какви са тези крясъци! Рев или пищене? В парка ли се случва това? Виждате ли детето и родителите?

Според мен са дадени адекватни съвети за сигнал на 112, че нещо се случва.

# 8
  • Мнения: 46 403
Кой държи бебето си 5-6 часа в парка  ooooh!? Кога и какво яде това дете?
Аз и още много майки, които си гледахме заедно децата, в нашия случай беше по градинки, не точно парк. Носехме им храна с хладилни чанти. Доста са така в хубавото време Peace

# 9
  • Мнения: 6
Здравейте отново!

Съжалявам, че не писах известно време.

Детето е на 1 годинка. Седят с майка му в парка до нас от 10:00 до към 14:00 и след това от 17:00 до 21:00 като се е случвало детето да крещи и в 1:00. През това време не спира да плаче и да крещи. Не е като само да крещи.

За съжаление трябва сам да направя нещо, тъй като няма кой да ми помогне. Не ми се ще да се занимавам с милиционери, първо защото МВР е свръх корумпирана и неефективна институция и второ, защото става въпрос за малко детенце. Ще се запозная малко по-добре с агенцията за Закрила на детето. Просто нямам избор, тъй като ще започна работа на нощна смяна.

Поздрави,

Борис

# 10
  • Мнения: 11 656
Здравей Борис,

Не знам защо детенцето плаче толкова много, може нещо да го боли, може зъбки да го мъчат... А майката какво прави през това време? Опитва ли се да го успокои? Дава ли му храна и вода? Сменя ли му памперса? За да сигнализираш в ОЗД трябва да посочиш, че  детето е в риск, малтретирано, неглижирано. В парка е, а паркът е обществено място. Къде, ако не навън да играят, викат, плачат децата? А това, че ще започваш работа на смени, не означава, че някой е длъжен да се съобразява и да пази тишина извън установените часове. Моя позната казваше, че нейни комшии викали полиция, понеже едногодишното й дете вдигало шум/ падало, докато се учи да ходи/ след 14ч. Полицаите още като видели детенцето и казали, че няма проблем, тъй като се касае за малко дете, неговият режим е друг.
Сложи си хубава дограма, а може да си купиш и тапи за уши. Още месец-два детето ще е навън, след това времето ще се развали. Дограмата и тапите ще помогнат срещу всякакви шумове - улични, ремонти и т.н.

# 11
  • Мнения: 1 565
И моето дете напоследък много пищи за това ,че му къпя косата ,за това ,че в10 и 30 още не иска да легне да спи нощем сън и под пищи имам предвид ,че сигурно не само в нашия апартамент се чува ,ама нищо не мога да направя за да не го прави това .Така че това че едно дете е много ревливо и  пищящо не е признак ,че нещо с детето се случва .

# 12
  • Мнения: 6
Истината е, че се чувствах зле, когато си мислех какво да предприема. Някак си вътрешно нещо ме спираше през това време да се занимавам с милиционери или държавни служби. И то не заради друго, ами защото става въпрос за малко дете.

Да, то крещи ужасно силно, но трябва да се съобразя. Все си мислех, че майка му не е на нивото, което се изисква от нея или че някой може да го научи да спре да прави това, но май не съм прав. Струва ми се, че това е първата и последна година, в която детето крещи по този начин... Simple Smile

Благодаря на всички за съветите!

# 13
  • Мнения: 1 565
Бебе да се съобразява с хората живеещи в блок вие сериозно ли казвате това ?

# 14
  • Мнения: 6
Имах предвид, че се налага аз да се съобразявам....

Общи условия

Активация на акаунт