За какво ме разприятелиха във Фейсбук

  • 62 147
  • 618
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 14 631
Много насериозно го взимате този ФБ, това се чудех и при Радева онзи ден - напира ви нещо да си изприкажете, приятели нямате ли си наживо да коментирате?
200-300 човека листа, държите всички от тях да ви прочетат ли?
И аз съм скрила всички постващи котенца, икони и детелини, че ме докарват до лудост. Разгледам със скрола някоя снимка и толкова. Не се впрягайте толкова.

# 16
  • MI
  • Мнения: 11 803
Хората откачиха откако всеки се научи да ползва ФБ. Мен никой не ме е разприятелявал заради постове, но аз и почти нищо не публикувам там, участвам в няколко групи които ме интересуват и нямам особено желание да споделям всичко с всички. И съм оставила само 100на човека приятели, тях не бих ги изтрила за подобно нешо. А ако на някой толкова му е акъла, не ми и трябва честно казано. С луди хора не ми се разправя. Rolling Eyes

Ако не искаш да виждаш постовете на някой, просто и скриваш от стената си. А ако някой ти е неприятен, какво прави сред приятелите ти? Това с домакинята не е било никак тактично, но и по-нетактични хора познавам, но не ги блокирам защото ги познавам по-добре от това което казва 1 пост, написан в момент на афект.

# 17
  • Мнения: 31 542
Скрит текст:
Здравейте!

Вече няколко пъти ми се случва мои стари, дългогодишни приятелки да ме разприятелят във Фейсбук след моя публикация. По някакъв начин се припознават в думите ми, обиждат се смъртно и ме изхвърлят от живота си просто така.

Първият път беше по времето на последните президентски избори, когато една дружка, застъпничка на голяма политическа партия, чийто кандидат за президент беше обект на критики и присмех, беше побесняла, че опонентът спечели първия тур и нарече всички негови симпатизанти "идиоти" в публичен пост. Аз се опитах да й обясня, че не може, при това от името на партията си, да обижда така грозно инакомислещите, между които се причислявах и аз. След 3 минути бях блокирана.

При втория случай написах пост, в който споделих МОЕТО мнение за жените, избрали доброволно да НЕ работят, да домакинстват вкъщи и да не проявяват никаква амбиция по отношение собственото си професионално развитие. Които за всяка стотинка трябва да разчитат на някой друг. По-късно разбрах, че моя мноооого стара дружка, семейни приятели сме от поне 18 години, ме е разприятелила. Припознала се в думите ми считайки, че съм го писала специално за нея. Не пожела да говори с мен, блокира ме, а след това писа простащини на мъжа ми по Вайбър. Не можех да се окопитя дни наред.

Третият случай е от вчера и с това вече ми преля чашата. Изразих мнението си, че нямам нищо против гейовете по принцип, но ме дразни и не одобрявам масовата демонстрация на дъгички във ФБ чрез профилните снимки, лайковете с многобагреничета, че ме дразни постоянното навиране в носа ми на тези неща и т.н. Последва разприятеляване от трета приятелка, за която никога не съм подозирала, че е толкова чувствителна на тази тема. Нарече ме хомофоб, и децата си съм възпитавала в хомофобия и тя не искала да има такива хора в обкръжението си и искала да предпази детето си от хора като мен. Баси звярът се оказах, братче!  Close

Не знам вече какво да правя! Не мога да цъкам котенца в социалната мрежа, хора! Имам нужда да споделям мнението си за много неща, но явно така рискувам да загубя доста от приятелите си.

Ще ми бъде интересно да споделите вие поради каква причина сте били разприятелявани. Някак ми накипя и имам нужда да изкоментирам с повече хора. Аз ли не съм у ред, що ли?!!!  ooooh!

P. S. Темата ми е по-конкретно за приятели от години, с които имаме история и ни свързват много неща. Не за мимолетни прихождащи и непознати образи от снимки, за които ми е все тая дали са ми в листата или не. И най-вече - в живота ми!

Да не ти пука. Това са дребни душици нетърпящи чуждо мнение.
И на мен ми се е случвало това което и на теб. Но не ми пука.
Имах много близка приятелка с която бяхме колежки дълго време и си имахме фейсовете години. И писах в стената и под нейна публикация. Изразих мнението си, а то беше противоположно на нейното. Но не съм я обидила. За което тя се разфуча като дива селянка и ме блокира. След време пак ме добави, но не и приех поканата. Вместо да се извини за обидното си поведение тя ми фуча ми  на ЛС защо не и приемам отново поканата и казах, че няма смисъл. Казах и че всички я знаем каква мишка е на живо как се чуди на кое мнение да угоди, а във фейса се прави на много смела. След време пак смятам да кажа нещо, което не според нейните разбирания и просто и спестявам усилието да ме блокира пак. Laughing
Хора всякакви. Някои търпят чуждо мнение, други не. Имам приятелка веганка, която редовно я бъзикам на стената и. Ама не ме е блокирала.
Случвало се е във фейса да водя доста ожесточени спорове с приятелите си. Не съжалявам за тези, които ме блокират само защото имам различно мнение. А тези, които продължват да са ми приятели им се радвам и се "биеме" когато ни дойде музата.
Абе малко са хората, които могат да спорят по даден въпрос без да се обиждат като ощипани госпожички.

И това, че има хора, които ме разприятеляват не ме вълнува особено. В листа имам за приятели много хора с които не се виждам и не ме вълнуват особено. Пука ми за тези в реала.

# 18
  • Мнения: 22 036
Приемам фейс бук сериозно, защото не допускам всеки там, а когато допусна, очаквам да се разбирам с човека. Много трудно бих се разбрала с отявлен расист, хомофоб, човек, който не приема жени, избрали да са домакини, жени, избрали да правят кариера, привърженици на редица партии.
такива хора, не могат да са ми приятели.

Ако не го демонстрират, най-вероятно ще си говорим на други теми, но ако ме заливат с това, няма как да не ги огранича.

# 19
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
А може тези хора просто да си правят " чистка" на списъка с приятелите .
При мен се намират много бивши колеги и колежки  с много от които вече нямаме допирни точки. Е, вземах и почистих един -двама , с който наистина няма да комуникираме  в бъдеще.

Аз веднъж бях изтрила шефа си , защото много ме ядоса на работа, а и не беше прав и го знаеше . Е,  в изблик на емоцията вземах и му "ударих кепенците".
След това се извиняваше и многократно ми пращаше покани за приятелство . " Намерих сили " да го ад-на чак след половин година  Mr. Green  

# 20
  • Мнения: 22 036
Имам колеги в листата си, но са само такива, с които поддържам връзка и извън работата.

# 21
  • MI
  • Мнения: 11 803
Понякога образът във ФБ е доста различен от реалния, въпреки че няма много смисъл в това. Вярвам много повече на това, което знам за тези хора от първа ръка, отколкото на това което публикуват. Затова като ме дразнят постовете на някой, просто ги скривам. А и отявлени простаци никога не съм включвала сред приятелите ми, за да се налага да ги ограничавам. Сега, че някой си изпуснал нервите защото имал лоша седмица - случва се.

Хер, то и аз правя периодично чистка, ама на Бенисима са й казали директно защо я блокират доколкото разбирам. Т.е. разделили са се със скандал.  Crazy

# 22
  • BG
  • Мнения: 2 458
Следя ви. Ще се включа с коментар по-късно!  Peace

# 23
  • Мнения: 31 542
Тези, които блокират хора, защото са изразили мнение, ако знаеха още колко от приятелите им мислят неща, които са различни от тяхното мнение, без приятели щяха да седят.
И впрочем имам една позната, която накрая наистина остана с много малко приятели. От 200 на 20-на. Ама тия останалите са и роднини, та не смее.  Joy
Сега е тръгнала да добавя хора, че да има аудитория за стената си  Laughing

# 24
  • Мнения: 5 819
   Нямам Фейсбук от 4-5 години. Същото правиха и моите дългогодишни познати - изтриваха ме и\или ме блокираха. Като напиша някакъв пост или готов пост на стената си и даденият мой познат смяташе, че тези думи бяха отправени точно и специално към него. Дразни ме Фейсбук много. Никога не бих си направила профил, ако някой не ме задължи от професионална гледна точка да имам профил във Фейсбук. Всички там публикуват толкова много лични снимки, лични неща за себе си и показват колко им е прекрасен и перфектен живота им. Тези хора живеят в някаква измислена тяхна реалност във виртуалността. Когато имах профил във Фейсбук, се разстройвах наистина.

   Също споделям и изразявам открито моето мнение. Като е някой се обижда, негов проблем си е. Явно, истината се отнася за него и съм засегнала достойнството му, защото знае, че съм права.
  
   Тези социални мрежи станаха и стават причина на разпадане на доста отношения между приятели, роднини и познати.

   Към авторката - въобще да не ви пука какво казват и правят вашите познати. Имайте си вашето мнение и го изразявайте свободно!

  

    

# 25
  • Мнения: 22 036
Тези, които блокират хора, защото са изразили мнение, ако знаеха още колко от приятелите им мислят неща, които са различни от тяхното мнение, без приятели щяха да седят.
И впрочем имам една позната, която накрая наистина остана с много малко приятели. От 200 на 20-на. Ама тия останалите са и роднини, та не смее.  Joy
Сега е тръгнала да добавя хора, че да има аудитория за стената си  Laughing

И това е смешно? Аз до преди две години имах точно около 20 приятели. Наброиха се повече, покрай хора от форума, с които имам някаква връзка. Имам дори доста близки връзки с някои от момичетата. Профилът ми е затворен за приятели и ми е лесно почистването, ако някой не ми допада.

Не държа и да е активна стената ми, аз така или иначе не поствм много.

# 26
  • Мнения: 3 595
Не са ме трили, аз си изтрих Фейсбук акаунта преди време, защото точно само такива постове и клюки горе-долу се разнасят из него.

Но искам да ти кажа, че е напълно нормално, че са те изтрили. За домакинята-  какво като не си визирала нея точно, като визираш всички като нея (включвайки и самата нея). Аз мисля мнението за крайно и аз бих те изтрила да си кажа честно, макар че даже не смятам да съм домакиня след като родя. Хомофобията - ако имаш приятел гей ще знаеш защо публично изразяват мнението си. И какво ти пречи най-вече кой каква снимка си слага с дъгички или друго? Ако ти можеш свободно да изразяваш мнението си във Фейсбук, което определено е крайно, защо да не могат други? Не намирам нищо учудващо като цяло в това, че са те изтрили.

Иначе чрез такива постове често научаваме неща за приятелите си, които не сме знаели. Едва ли ако седнете на маса ще си толкова крайна. Ето, никога няма да кажеш на приятелката си домакиня в очите, че не одобряваш избора и. Научава го във Фейсбук. Съответно и там прекратява отношения. В Интернет често сме много по-смели (или нетактични), отколкото в реалния живот и от там идват тези неща.

# 27
  • Мнения: 8 890
Радвам се, че бях достатъчно голямо момиче, когато се появи ФБ и така и не се привързах особено към него. Не публикувам на ничии стени, не харесвам новини, снимки, коментари. Чета някои неща от познати, радвам се на снимки на децата им, следя няколко групи, които са ми важни към момента и толкова.
От друга страна, ако се почувствам лично засегната от коментар на познат, вероятно ще разкарам човека.

# 28
  • Мнения: 5 819
   Не написах в първия си коментар, че не си изразявам мнението по груб начин, когато искам да кажа на някого какво аз мисля. Търся по тактичен начин да кажа на някого какво мисля. А когато ме ядоса някога, вече ставам груба, защото този човек е заслужил моите думи. Старая се да не бъда крайна. Всеки е свободен да живее своя живот, както той смята за добре. Всеки е израснал в различна социална среда, с различно възпитание, с различни привички и т.н.

# 29
  • Мнения: 9 567
Политическите възгласи от рода на: “Кой не скача е червен" и мен ме дразнят. Изобщо крайните обобщения и натрапването на някакви идеи маниакално, за мен са вид агресия и са ми противни. Нямам против, ако си поддръжник на нещо си да го заявиш публично в социалната мрежа, но да обиждаш всички останали, които не симпатизират на идеята си е голям тъпизъм. Whistling А хора, които биха ме блокирали само защото имам по-различно мнение от тяхното- прав им път, все тая Laughing Даже мисля, че такива чистки са много полезни. Нямам нито желание, нито нерви да губя време с излишни хора.

Общи условия

Активация на акаунт