За пластмасовите опаковки на храните и БДС

  • 2 639
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 290
Гледам сега репортаж за кофичките за кисело мляко и БДС. Оказва се, че по БДС само кофички с пластмаса номер 6 била разрешена и ни обясняват как  при наливане на горещото кисело мляко тя била най-безопасна за здравето на човек. Та видиш ли други опаковки като пластмаса номер 5 не били в стандарта и били вредни според БДС.
То вярно, че безопасни пластмаси надали има, но все пак има едни, които са по-малко вредни и други, които са откровено канцерогенни. Та именно номер 6 е от канцерогенните, а номер 5 е от уж безопасните, от които се правят и бебешките шишета.
И какво се оказва? По БДС тровят ли ни? Умишлено ли е? Защо забраняват уж по-безвредното, а налагат като стандарт доказано канцерогенното?

# 1
  • София
  • Мнения: 27 988
Млякото при каква температура се налива?

# 2
  • Мнения: 25 398
Да връщат стъклените буркани, БДС отпреди 1989 г. и да се свършва тази мъка.
Ама пак ще ревете...

# 3
  • Мнения: 14 469
Млякото при каква температура се налива?

50-60 градуса сигурно, поне при такава се кваси в домашни условия, надали е по-различно при промишленото производство.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Да връщат стъклените буркани, БДС отпреди 1989 г. и да се свършва тази мъка.
Ама пак ще ревете...
В София и преди 89-та киселото мляко беше в пластмасови кофички.
А прясното мляко беше в гадните найлонови пликове, които вечно бяха пробити и капеха  Sick

Какво е това "горещо" кисело мляко, което наливат в кофичките? Нали уж се кваси на 40-44 градуса?

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 569
 Shocked
Кваси се при 40-45 градуса, но се налива със стайна температура. Нали му трябват все пак няколко часа, за да се задействат бактериите...

# 6
  • Мнения: 290
И аз го квася на около 40 и малко градуса.
Тук не става въпрос дали да е стъкло или не. Ясно е, че трудно всичко ще е стъклено, а дори и на стъкленото сигурно ще му се открие нещо вредно. Въпросът е, че по БДС налагат стандарт за нещо, което наистина е вредно за здравето, а отричат другото, което уж е по-безопасно. Залъгват хората, че нещо е качествено, по стандарт, като от едно време, в името на какво и аз не знам. Сигурно пак да се облагодетелства някой производител на нещо си...в случая пластмаси.
Обикновено хората не се интересуват от тези неща и не са наясно, но веднъж на човек като му дойде нещо на главата и малко повечко започва да внимава и да обръща внимание на тези неща.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 825
Позачетох се малко и виждам, че баш ги брига за здравето на потребителите Tired
Просто полипропиленът е по-евтин от полистерена. Ей за това искат промяна на стандарта. А и освен това искат хем да им е по-евтинко и да имат по-голяма печалба, хем да могат да участват в обществени поръчки за снабдяване на детски градини, училища, столове в държавни предприятия...
https://offnews.bg/obshtestvo/ne-pipajte-bds-i-kiseloto-mliako-658344.html

# 8
  • Мнения: 25 398
Предпочитам истинско кисело мляко в "неправилна" опаковка, отколкото "правилна" (за момента, докато не е излязло някакво ново изследване на Магаданския институт или според „Дейли мейл“), но в нея – някаква имитация, нямаща нищо общо с българското кисело мляко.
Ще ме накарате и аз да си квася млякото вкъщи, по бабешки в буркани „Омния“, както е тръгнало...  Stop

Позачетох се малкои виждам, че баш ги брига за здравето на потребителите Tired
Просто полипропиленът е по-евтин от полистерена. Ей за това искат промяна на стандарта

Аз пък друго четох – че искат промяна на стандарта, за да пробутат гръцки йогурт на нашия пазар. И проблемът не е в кофичките, ами в бактериите.

# 9
  • Мнения: 290
Ами и двата варианта не са ОК за здравето.
Интересно как се разбира кое е истинско кисело мляко.  newsm78 Аз лично вече не знам на кого да вярвам. На тези със стандарта дето сертифицират вредната опаковка как мога да вярвам, че млякото им е истинско като лъжат за опаковката?
За момента съм се спряла на няколко био млека, хич и не знам колко са био, но поне някаква надежда да имам, че ям нещо поне малко по-качествено. Техните опаковки поне не са от канцерогенните и се развалят  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 25 398
Интересно как се разбира кое е истинско кисело мляко.  newsm78

Кисело мляко
Правят го бактериите, не опаковките. Бабите ни едно време го квасеха в тенджери.

Цитат
Българското кисело мляко и щамовете от Lactobacillus bulgaricus са продукти, патентовани в Патентното ведомство на Република България. Производството му се осъществява по БДС 12:2010 Българско кисело мляко. Общи изисквания.

Този национален стандарт се отнася за кисело мляко, произведено от краве, овче, биволско, козе мляко или смесено мляко чрез заквасване със симбиотични култури на Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus и Streptococcus thermophilus, изолирани в България и неподлагани на генетична модификация, предназначено за консумация.

Всичко останало е „млечни продукти“.

# 11
  • Мнения: 290
Тези тук не целят печалба от киселото мляко: http://www.babygreenthumb.com/p-122-safe-plastic-numbers-guide.aspx
И всъщност май точно полистирена е по-евтин:
https://www.m2scientifics.com/blog/polypropylene-vs-polystyrene

# 12
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Да връщат стъклените буркани, БДС отпреди 1989 г. и да се свършва тази мъка.
Ама пак ще ревете...
Няма да рева, няма.  Praynig Някога като дете се тръшках защо при нас киселото мляко е в стъклени буркани, пък в София имаше в пластмасови кофички.  Banghead Да съм знаела тогава, каквото знам сега, хич нямаше и да ми мине през ума да негодувам.
Иначе не се учудвам на стремежа да "стандартизират" киселото мляко, следвайки принципа "парицата е царица". То вече нищо запазено и непипнато не остана, като всичко се променя към по-вредно и по-лошо. Здравето на хората е последна дупка на кавала.

Общи условия

Активация на акаунт