Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте,при подстригване порязах бенката на сина ми.Кави могат да бъдат последствията от това?Чувала съм много страшни неща и сега съм притеснена.Предварително благодаря на всички!
Цитирай

ГОре на черешата...

Мисля си,че ще си зарасне,но не е лошо да я погледне лекар.
Цитирай

София

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НА ЛЕКАР!!!С бенките шега не бива.
Цитирай

София

От статия на д-р Мариян Ангелов:

Бенките могат да бъдат десетки, даже стотици, по кожата на един и същ човек. Повечето си кротуват. Нито растат, нито се променят. Други обаче, пускат косми, нарастват, променят цвета си.
    Кои са опасни:
Опасни са тъмнокафявите и черните плоски бенки. При разчопляне, удар, напичане на слънце, претриване от обувки, дрехи, верижки, гердани – те могат да се изродят и да се превърнат в най-жестокия тумор известен на медицината – меланомът (рак на кожата).
Ако някой притежава бенка от описания тип най-добре е да се консултира незабавно с дерматолог.
Препоръчва се "опасните" бенки, особено такива разположени на места свързани с хронично травмиране или излагане на слънце, да бъдат премахнати хирургично, заедно с ивица от заобикалящата ги кожа. Има специални хирургични техники, които гарантират възстановяване на кожния участък без белег. Това е най-сигурният начин да се предпазите, а иначе избягвайте чоплене, удар, триене, излагане на слънце на "заподозряната" бенка.
Как да познаем израждането …
Бенката започва да боли, разкървавява се, цветът на някои нейни участъци се променя, нараства. Ако това ви се случи веднага се обърнете към кожен лекар.

Цитирай

Задължително трябва да я види дерматолог. Най-вероятно няма проблем. Аз скоро така се бях притеснила и ходих на лекар. Не винаги има проблем, но за всеки случай го заведи на лекар.
Цитирай

in the boulevard of broken dreams

Ей, вие ме стреснахте!!! Но и аз съм чувала, че не е хубаво да се наранява бенка. Днес сина ми се убол точно на бенката на дланта, чак я разкървил. Тя беше мъничка, светлокафява. За сега няма раничка, но като гледам какво сте писали, ще го заведа на лекар. още утре. После ще ви пиша.
Цитирай

in the boulevard of broken dreams

Светлокафевите бенки, особено ако са мънички петънца са безопасни. Но понеже се убол на трън, му биха тетанус. Но моят съвет е: за по-сигурно, разранили се и най-незабележимата бенка, веднага на лекар!!! Така ме посаветва JP-то. (да ми е мирна главата; инче на моя син нищо му няма - само устата му голяма)
Ей, вие ме стреснахте!!! Но и аз съм чувала, че не е хубаво да се наранява бенка. Днес сина ми се убол точно на бенката на дланта, чак я разкървил. Тя беше мъничка, светлокафява. За сега няма раничка, но като гледам какво сте писали, ще го заведа на лекар. още утре. После ще ви пиша.
Цитирай

Заведи го на лекар, за твое успокоение  Peace

Аз имам на десния крак голяма, колкото 50 стотинки и когато бях на 10-тина години я порязах на половина при едно падане, но нямаше последствия, сега си я следя дали си променя формата, дали нараства, няма промени и се надявам за напред да е така  Praynig
Цитирай

Sofia

Лекар - задължително, най-малкото за твое успокоение. Аз, за съжаление, съм от хората, които имат стотици бенки по кожата и то най-различни. Изобщо не се пека на слънце, мажа се с най-високите фактори и ходя с тениски дори и на плажа. Преди време си разкървавих една бенка и веднага отидох на лекар. Той ми казаха да изчакам бенката да зарастне и да я махна, защото беше на място, на което постоянно ми се закачваха синджирчета и гердани. И така отидох на хирург-дерматолог и си махнах не една, а 5 и съм много доволна.
Препоръчва се "опасните" бенки, особено такива разположени на места свързани с хронично травмиране или излагане на слънце, да бъдат премахнати хирургично, заедно с ивица от заобикалящата ги кожа. Има специални хирургични техники, които гарантират възстановяване на кожния участък без белег. Това е най-сигурният начин да се предпазите, а иначе избягвайте чоплене, удар, триене, излагане на слънце на "заподозряната" бенка.
До колкото знам, на запад хората изобщо не се притесняват и това се прави много често.
Цитирай

Аз имам на десния крак голяма, колкото 50 стотинки...
Голямата ми дъщеря има такава бенка на десния крак (още не е колкото 50 ст., но ще стане с израстването й). Тъмнокафява е. Прегледа я много добър кожен лекар... Каза, че до пуберитета с бенките няма проблем, но след това трябва да се следи. А може за успокоение да се изреже превантивно.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.