Любители на кучета - 73

  • 41 774
  • 762
  •   1
Отговори
# 255
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Не се е чуло в Русе да има дифонещо си. Давам хапчета на Макс въпреки това. При нас има паровироза Sad

# 256
  • Мнения: 5 597
Щом има комари,напълно възможно е да има и дирофилариоза. SadАз давам профилактично таблетки.Тук в Пловдив комарите са нагли ,жилави и кръвожадни.

# 257
  • Мнения: 3 067
Много са хубави всички! Макс, и прелестната дупла надупена  Hug
Полезно ми е да прочета за хотели и места, на които допускат с кучета - благодаря. Надявам се скоро след ваксините да мога да я водя с нас или поне оставям на майка ми на село.

Понякога ми става малко... знам ли. Понякога ми се иска и тя да е по-игрива, по жива. Сякаш това момиче е преждевременно старо. Съседската кифла (толкова е готина и игрива) подскача около нея, дупи се, върти оапшка - Джина я харесва, вижда се, но не се заиграва. Не стъпва в стаите, в които чистя с прахосмукачка. Така от кухнята мигрира в хола  Mr. Green сега като изчистих в хола - обратно в кухнята. Вече не яде от ръката ми, чака да го сложа на земята, за да го изяде. А аз я лигавя така с хапчици, за да съм сигурна че ще изяде хапчетата. И ме чака да се обърна или да изляза от стаята и тогава яде.
Пак не ака, но пишка.
По-жива и игрива е, но е много бъзлива. Днес тупнах тенистопката от малкосладкокоте да си поиграем - моята газ към другата стая..  Crossing Arms То вярно, че и аз много много не знам какво да я правя понякога и как да я обичам... нощес в бурята се сетих, че ще се уплаши и я пуснах в моята стая. Седя права и нащрек 30 минути, а аз умирах за сън, предвид че в 5.30 всяка сутрин й давам антибиотика и днес имах много тежък ангажимент. Качих я на леглото при мен да легне - пак права стоя. Станах да затворя един прозорец и тя слезе от леглото и легна на кърпата до мен. Така си спахме ... но все пак е живяла цял живот на двор и аз какво очаквам незнам  newsm78

# 258
  • Мнения: 2 905
possessed не е само до това дали някой си е водил кучето в Гърция и е пренесъл заразата. На познати кучета се разболяха, някои дори не оцеляха, защото никой не е очаквал, че е болно от дирофилариоза (не знам дали така се пише). А всички кучета са били в града, а някои и дворни кучета по селата и никога не са излизали от двора по далеко. По добре е профилактика на време отколкото после дълго лечение.
sislaka все някой ветеринар трябва да има хапове за профилактика. Обиколи и по други кабинети, все пак Плевен не е малък град.
matze а пък откакто времето се затопли Макс вече не се качва при мен на леглото. Ей, то било широко така без него, а преди за мен оставаше една малка част като си опъне снажната снага.  Joy

Госпожица Дух дай и време на хубавицата да свикне на контакт с хора и кучета. До сега не вярвам някой да и е обръщал внимание, пък да не говорим за социализация с други кучета. В началото като почнах да ходя на полето с Макс при нас дойде едно куче (живее в една помпена станция). И тя се казва Джина и милата въобще не знаеше що е това друго куче и игра с него, а сега скача и се заиграва с Макс. Качвала съм снимки преди как си играят. Трябва време и ще се отпусне и научи как да контактува и с хора и със себеподобни.
Ето малко от пусканите от мен снимки с Джина, която в началото бягаше щом Макс я погледне, а сега се катери върху него и му хапе ушаците:
Скрит текст:


# 259
  • Мнения: X
Sivi  е права. Изобщо не са само кучета, които пътуват. Казвам само, че така е тръгнало всичко в България. Реално има и много животни, които пътуват, но не пренасят вируса, защото превантивно са обезпаразитени.

Sivi, ти каза ли му на Макс, че с някои жени често е така - уж не ти обръщат внимание и бягат като ги гледаш, после ти скачат на главата Grinning

# 260
  • София
  • Мнения: 8 348
те комарите предполатам и емигрират

в София пък има кучешка кашлица
и ние кашламе
не много, ама достатъчно за антибиотик

Рия не обича прахосмукачки, следи ме зорко и е винаги в различна стая от чистещата се
ама пък моп обожаваме

Духче, ти не тупкай топката, търкаляй я
и и я давай да си играе сама с нея
а старата ми немска овчарка от гръмогевици не се боеше, ама при фучащ вятър направо се побъркваше от ужас

# 261
  • Мнения: 1 959
Духче,
И котаците, и кучето ми са осиновени.
На котаците им трябваше към година да се превърнат в разкошните домашни любимци, каквито са в момента.
Бандит спеше месеци в другата стая и не ни поглеждаше от страх.
Базил също ни подминаваше като храсти.
А сега са ми вечно в краката, в скута, мъркат, говорят ни, страхотни са.
Афи, кучето от БГ, е много, много страхлива.
И аз като теб я гледам и ми се иска понякога да е по-игрива.
В момента, все едно имам трета котка, така се държи.
За два месеца вече тук, не съм я чула да лае, не издава звук.
Понякога я храня буквално в с ръка в устата, защото не яде иначе.
Сигурна съм, че ще се отпусне.
Осигурили сме й комфорт, храна, пространство, когато е готова, ще се си стане семейното куче.
Но спазвам правила и режим. Малко като бебе по Спок я гледам.

# 262
  • Мнения: 2 695
И да го покажа моето златно момче в златното поле:

Това е от серията "Макс и житото" Sparkling Heart Красив Макс!

Госпожице, на твоето момиче му трябва време. То и да свикнеш с хубавото също не е лесно. Милото до сега е живяло скитнически живот, не е била сигурна днес дали ще яде, кой ще я ритне, въобще дали ще доживее до залез, а ето сега изведнъж има дом, семейство, сигурност, човек, който я обича. Малко или много това си е стрес. Нека мине време и ще разбере, че това е НЕЙНИЯТ дом, а ти си НЕЙНИЯТ човек и ще се отпусне. Ще видиш, че ще стане най-доброто, най-умното и НАЙ-БЛАГОДАРНОТО куче на света. Sparkling Heart

Моята Сара, когато я доведох у дома, спасих я от градската автогара, където беше живяла 1,5 година, също беше много неуверена. Когато посегнех малко по-рязко към нея тя се свиваше или бягаше настрани. Беше и необходим около месец да свикне с новата обстановка, да се отпусне и да почне да се заиграва с другото ми куче.

А ето към днешна дата щастието изглежда така Yum

# 263
  • Мнения: 3 067
Sivi, NoMe, zlatnata tolumba - благодаря, че споделихте! Напълно прави сте.
possessed, да и с търкаляне опитах. Тя май си взима дозата игра на вън на двора. У дома само лежи, но на двора вече става все по-игрива и дива  Hug Някак си май е доста умна и лесна за възпитаване (да не стане обрантото само) ММ вика не я учи да скача върху теб, през дъждовния и зимния сезон ще видиш ядове. На две излизаници аз я бутах и й казвах "не", на едно излизане той и от вчера следобяд не се мята. Само веднъж, а иначе направо ме събаряше и връхлиташе от пред, от зад от всякъде  Mr. Green
Снощи добре хапна - ориз и месо, даже два фенера цели й дадох с кокалчетата - четох, че е хубаво твърда храна за аналната жлеза, а до колкото си спомням от предишната тема, костите на фенерите са подхящи - бъркам ли?
Днес се изака два пъти (урааа) и добре се изпика. Отчитам си грешките, че в стремеж да не задържа и да не прави бели я извеждах много често. Вчера я изведох в 18 ч., и днес в 6 - това са 12 часа - излезе на вън, изпишка се, изака се и се наигра за 30 минути, прибра се и се наяде с ориз, бульон и месо. Гранули все още - никакви. Нощес много лая, не знам защо... а не я искаха, щото не била пазач и не лаяла... Душата ми спеше, толкова исках да почина след целия ужас от последните две седмици, но не - госпожицата се прави на куче точно в 2 и в 3 през нощта  Mr. Green
Вече иска да бъде галена - все още е много предпазлива, но не се свива като я погаля и сама идва  и почва да ми се бута, а като спра да си почина ми побутва ръката да продължавам  Mr. Green
 Hug

# 264
  • Мнения: 2 689
Много се радвам, че Джина е по-добре.
Всички кучовци са прекрасни!

# 265
  • София
  • Мнения: 38 475
Какво означава бяло сухо ако? От една консерва се получава.

# 266
  • Мнения: 28
Щом има комари,напълно възможно е да има и дирофилариоза. SadАз давам профилактично таблетки.Тук в Пловдив комарите са нагли ,жилави и кръвожадни.

Какви таблетки давате профилактично?

# 267
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Макс е на Милпразон.

# 268
  • Sofia
  • Мнения: 2 480
Аз давам Nexgard Spectra  Peace

# 269
  • Мнения: 359
YanaDG, за малко да пропусна- добре дошли  bouquet

Момичета, много са ви хубави кучетата, направо очите ми остават (особено по по- големите мечета). Да ги нагушкате всичките от нас  Hug

Ние проблеми с пътувания и престой нямаме, нали сме с едни внушителни 1800 грама тегло, даже често ни глезят повече заради малката, защото й се радват. Навсякъде щъка с мен- в офиса, в магазини, банки, кафенета, ресторанти... сърце не ми дава да не я взема  Joy Joy Joy

За обезпаразитяване и ние сме на Милпразон, Advocate и ежедневно миене с лавандуловия шампоан на Biogance Fleas Away на лапичките, дупето и опашката.

Понеже ние често сме на слънце през деня й взех спрейове със защита от слънчеви лъчи, против петна, хидратиращи и т.н., но все пак дали някой в дългосрочен план има впечатления от Ice on ice и Precious Drop на Christensen?
А, ако имате отзиви и за Yumega на Lintbells, ще съм благодарна да споделите, че днес пристигна и основно ме интересува действието върху стомахчето. Изчетох много хубави неща по чуждестранни форуми, но никой не беше написал дали разхлабва.

Общи условия

Активация на акаунт