Усложнение след обгаряне на раничка на маточната шийка

  • 5 311
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! От около два месеца чета различни коментарии на тази тема и днес реших да споделя и моите терзания, които все още продължават към днешна дата. На 42 години съм и през март 2017г. ми направиха лапароскопска операция за премахване на киста на яйчника във ВМА София. Всичко мина добре и се възстанових доста бързо - благодарности на целия екип на доц. Ковачев. Тогава ми взеха и биопсия от раничка/ектопия на шийката на матката и резултата беше цин 1-цин 2. Предложиха ми да направя конизация веднага след първия мензис. Вследствие на забавяне на цикъла, реших да посетя гинеколог с идеята да ми дойде по-бързо и да отивам на конизация. Гинеколожката при която ходих ме прегледа и ми каза, че според нея не е необходима конизация и с лазерно обгаряне проблемът ще се реши. Направихме нова цитонамазка - ПАП 1 и нова биопсия, на която излезе само наличие на ЧПВ.  И тъй като бях доста изплашена някак си се съгласих на лазерното обгаряне, което беше на 26.04.17г. Уж мина добре, но на 02.05.17г. започнах да кървя и така до 17.05.17., когато отидох на преглед и според гинеколожката обгорения участък е добре, но има кръвоносен съд, който продължава да кърви и следователно го обгори с ток. Добре, кървенето спря, имаше зацапване само и така до 24.05., когато пак почнах да кървя. Пак преглед и пак обгаряне на този кръвоносен съд на 02.06. И отново една седмица с розово-кафяво течение до 12.06., когато пак си потече кръв. Вече не знам какво да правя. На 20. 06. имам преглед при друг специалист и ще видим какво ще стане. Но това е ужасно и не се издържа психически, а и физически дискомфорт, някакво боцкане във влагалището и въобще толкова съм изплашена вече, че не знам от тук нататък накъде. Моля се на господ да попадна на лекар, който има решение на проблема ми. Не знам дали не е и предменопауза, но поне да има някакво обяснение.

# 1
  • Мнения: 5 820
   Това състояние не е нормално. Не може да сте пред менопауза и да имате подобни симптоми като кървене и боцкане във влагалището. Аман от некомпетентни лекари, които само чакат да вземат парите.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 923
Защо не отидеш отново при Ковачев?

Мен той ме е конизирал, кръвоносните съдове бяха зашити.
Не съм имала никакви проблеми.

# 3
  • Мнения: 11 234
Успокойте се  Peace

Имате адекватно предположение за тези кървенета. Отлични цитонамазки и няма сериозна опасност за здравето ви. В крайна сметка най-лошото е да се наложи и конизация въпреки обгарянето. Макар да съм учудена защо ви предлагат конизация за раничка с добри резултати. Редно си е да бъде обгорена, нали така? И сте постъпили правилно.

А не ви ли пратиха да си направите изследване на кръвна захар? Време на кървене. Въобще пълни кръвни изследвания? Пълна или слаба сте?

Чудесно е, че чакате второ мнение.

Бих ви предложила да пиете ударна доза Витамин Ц + калции и фосфор, за да подпомогнете спирането на кървенето.  Peace

# 4
  • Мнения: 7
Благодаря Ви за леко успокояващото мнение. Не мисля, че в моя случай има отношение теглото ми, защото тежа 65кг. Интересното е, че никой досега не ми предложи да си направя кръвни или хормонални изследвания (въпреки моите молби затова). Но лапароскопията ми беше през март месец и кръвните изследвания бяха добри, ако имах проблем щяха да ми кажат смятам. А кървенето е по-силно сутрин и вечер. Проблема с вит.С е, че от него ми тече още повече. Тази седмица пия Калциум фосфо Це и чай от овчарска торбичка, резултатът е - намалява, но не  спира, а и се появи болка влагалищна и понякога при уриниране, но по-рядко. Не знам, мисля че съм се поуплшила вече доста. Благодаря все пак за вниманието Ви.

# 5
  • Мнения: 7
Имам записан час при доктор Цветана Ралчева за 20.06., но и аз си мисля дали направо да не отида отново при доц. Ковачев. Според мен ако отида при него ще ми предложи веднага конизация и може и да ми се намръщи, че съм предприела обгаряне след като ме е извикал тогава за конизация. Дано не ме отпрати, че не не знам къде ще ходя.

# 6
  • Мнения: 11 234
Калциум Фосфо Ц се пие 2х2 - сутрин и вечер, нали така?
Овчарската торбичка се пие поне 3 чаши на гладно 30 мин. преди хранене.
+ Допълнително хапче разтворено витамин Ц 1000 мг..

Трябва да полежите малко. Няколко дни например. Не присто да седите, а да полежите. Никакви горещи душове, за вани то се знае.

Моето мнение е да идете при Ралчева /нямам за нея представа добър лекар ли е/ за още едно мнение. Трябва ви безпристрастно мнение. Ковачев сигурно ще се намръщи, че не е станало по неговата, но няма да ви отпрати. И е нормално да потърсите по-леко решение на проблема, което в случая е с малко усложнения, но все пак си е Ваше решение и няма какво някой лекар да се сърди. След консултацията с трети лекар ще вземете решение какво да правите, но моето усещане е, че проблема скоро ще се реши сам т.е. кървенето ще спре.

Питах за килограмите, защото имат пряка връзка с хормоните и респективно с кървенето след процедура. Например един диабет в начална фаза би могъл да ви измъчва така, но май няма защо да се мисли за това.

# 7
  • Мнения: 7
Здравейте отново и благодаря за отделеното време.  Калциум..... пия по едно сутрин и вечер, а чаят три пъти на ден по една винена чаша. Но вит Ц не вземам, защото последните два пъти ми усили кръвотечението. Както и да е благодаря Ви за доброто отношение. Утре съм при д-р Ралчева, а за 21.06. имам записан час при доц. Ковачев (дано ми се размине операцията, но ще видим).

# 8
  • Мнения: 11 234
Калциума е малко. То и в листовката се пише 2*2.
Витамин ц няма как да увеличи кървенето. Просто принципа му на влияние върху кръвоносните съдове няма как да бъде такъ. Било е съвпадение.

Стискам палци до утре  Peace

# 9
  • Мнения: 7
Здравейте! Ходих на преглед при д-р Ралчева, за която впечатленията ми са чудесни. Тя ме прегледа на колпоскоп и ми обясни, че след три обгаряния съм направо "леш“ и маточната шийка ми е "като мекица". За да заздравее всичко ще са необходими поне три месеца и ми изписа Цикатридина овули. Тя също сподели мнение, че не е нужна конизация. Посъветва ме да продължа да пия чай от овчарска торбичка и ми обясни, че с времето този кръвоносен съд, който продължава да прокървява трябва да се затвори. Сега започвам с Цикатридина (дойде ми(или поне така си мисля на 21.06. и по време на мензис не се ползват) и след 20 дни на преглед отново. Дай боже този път да се поуспокоят нещата, че ще се побъркам от мисли.  Не знам вече кое е мензис като непрекъснато съм с кръвотечение.

# 10
  • Мнения: 11 234
Моя съвет е да изчакаш да ти спре цикъла /или колкото дни е е нормално/ и да пиеш Калциум фосфо Ц 2*2 поне още 10 дни, Цикатридина, овчарска торбика, според мен витамин Ц, но ако те е страх недей.
Също така ако шийката е зле като тъкан е добре да приеш малко Геритамин /витамин А и Е/. Примерно 10 дни.
А после да продължиш дълго време с рибено масло.
Шуслерови соли.
Изследване на витамин Д.
Правила ли си изследвания на ЧПВ вируси?

# 11
  • Мнения: 7
Здравейте! И аз смятам да продължа с Калциум фосфоЦ и чаят. Но за какво ми е необходимо изследване за вит. Д, не съм си правила такова. На втората биопсия имах папилома вирус, но гинеколожката ми каза, че така или иначе го имам и не е необходимо да си правя веднага изследване за да видим кой вид е. Ако искам по-нататък да съм си направела. Геритамина на хапчета ли се приема, че глобули направо ме е страх след като е толкова наранена шийката. Но Цикатридина започвам, пък ще видим. Благодаря Ви отново.

# 12
  • Мнения: 11 234
Да, геритамина е на малки перлички.

Все пак витамин А и Е са мастно разтворими и се натрупват в организма. Може в началото да приемате 2*1 перличка и после да минете по 1 перличка дневно.

Витамин Д е важен витамин за имунната система и цялостното оздравяване. Предпазва от рак и сърдечни заболявания. Важно е ако имате ЧПВ да го държите висок.
Хубаво е скоро да направите изследване за ЧПВ и да започнете лечение в тази насока.

А лекарката каза ли ЗАЩО шийката е в това състояние?

# 13
  • Мнения: 7
Лекарката каза, че шийката е в това състояние, вследствие на трите обгаряния едно след друго през  около 10-15 дни.

Общи условия

Активация на акаунт