За децата и телевизията?!

  • 564
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 097
Питането ми е по отношение на това, по колко време прекарват децата ви пред телевизора, като в това число имам предвид и моментите, в които не гледат пряко, но са в стая с пуснат телевизор. И изобщо от каква възраст смятате, че могат да гледат телевизия?

# 1
  • Мнения: 5 299
На този етап се зазяпва особено много по  рекламите. Не ме притеснява изобЩо гледането й на ТВ.

# 2
  • Мнения: 3 760
Мислех поне две-три години да не допускам дребната до ТВ-ито, но тя от сега гледа по малко... Поне я държа на 3-4 метра от екрана и за не повече от час...май е множко  newsm78

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ние почти не гледаме вкъщи.......Вечер след като заспи чак....иначе нямам време

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Голям проблем ни е този телевизор. Всяка свободна минутка използва да е пред него. Въвела съм някои ограничения и за сега ги спазва: Вечер след 20ч. никаква телевизия и докато не си е написал домашните пак не му давам, да не му се уморяват очите, че почва да прави много грешки.
Гледам да излизаме повече навън, иначе в къщи веднага се залепя за ТВ-то.

# 5
  • Мнения: 8 505
ТВ е включен постоянно,но тя не се заглежда изобщо.

# 6
  • Мнения: 7 821
В къщи телевизора работи почти непрекъснато на Дискaвъри или на някой музикален канал, като фон. Децата не се заглеждат вече и по реклами, изобщо не му обръщат внимание. Гледат анимации на дискове (почти нищо от телевизията) по около 30 до 60 мин. на ден. Колко време ще са пред телевизора зависи дали са били на градина, какво е времето на вън и т.н.
Не се вманиачавам излишно, в крайна сметка живеем в 21 век. Смятам, че от телевизията и компютрите може да се научат много полезни неща.
Ето и други подобни теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21792.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=76775.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=64178.0

# 7
  • Мнения: 4 978
Моята бебка, едва на 4.5 м., проявява огромен интерес към телевизията, може би заради това, че има непрекъснато движение и много цветове. Включен ли е ТВ просто няма откъсване и нищо друго почти не е в състояние да й отвлече вниманието. Просто не знам как ще се справям като поотрасне.

# 8
  • Мнения: 922
Нито Вальо, нито Деничка ги ограничавам - ТВ-то работи постоянно в кухнята, т.е. когато се храним децата така или иначе са пред екрана - я се заглеждат, я - не...
Пък и Вальо е толкова шавърклив, че няма опасност да прегледа Joy
Поздрави Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 596
Не зная по колко трябва да му разрешавам, но у нас ТВ-то работи почти нон-стоп, а той ако чуе някоя позната реклама тогава тича да я види, или на някоя от любимите му песни /гледаме Сити канала/ - каката която пее да види Joy Joy

# 10
  • Мнения: 3 367
аз съм твърдо против тв като фон;слушаме приказки,песни и радио ако ни стане тихо слу1аино.. докато децата са будни не пускам тв изобщо,след като ние ве1еряме 1ат=пат гледаме по някое 30мин шоу и толкоз..
НИЯ  гледа тв около 1ас сборно на ден у ситерката си,само детски филм1ета и то подбрани от родителите предварително,но ако мен питат и това е много..хи1 не я оби1ам тази вещ телевизора,абсол.време и мозък губка е според мен
бтв-има такива теми из форума,погледни назад и из архивите

# 11
  • Мнения: 1 771
На този етап избягвам в негово присъствие да пускам ТВ-то. Колкото по късно, толкова по добре. За сега не знам. 

# 12
  • София
  • Мнения: 39 740
ТВто го занесохме в кухнята. Рядко се гледа, по точно само като сме на масата. Има и ТВ в стаята на Дияна, но не се пуска.
За това пък имаме 2 ПЦта... на които Дияна виси, или гледа филм, или играе игри, разбира се я ограничавам.

Общи условия

Активация на акаунт