Ново! Активна Инмунизация

  • 1 690
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте на всички.
Искам да поставя нова тема, за да обменим опит и мнения.
Някой правил ли е т.н. "Активна Инмунизация"? Къде? Как точно протича процедурата? Колко струва?
Доколкото съм чел из нета, има два типа имунизация -  пасивна и активна. В България май се прилага единствено" пасивната" чрез вливане на Имуновенин, Киовиг, Интратек, Интралипид и т.н.
"Активната" я правели в Солун. Знаете ли как точно се прави? Колко време и е ефекта?
Чувала съм, че в Испания също я правят, но извличат плазма от мъжа и така създават ваксина, която слагат на жената. Моля ви за мнения, който е минал по този път. Благодаря ви

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 10:47 от Miraida

# 1
  • Мнения: 5 820
   Интересно. Това не бях чувала, че има ваксина за засилване на Имунната система. Ще следя темата с интерес.

# 2
  • Мнения: 32
Тук се касае за противодействие на ендометриалните антитела, които генерира майката срещу лимфоцитите на бащата. Не става въпрос за засилване на имунната система. По-скоро обратното -  да се ослаби в един момент и да се получи имплантация.
Имаше подобна тема преди време http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=309430

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 10:38 от Miraida

# 3
  • София
  • Мнения: 23 147
преди време имаше доста теми по въпроса.
основно в гърция ги правеха тия процедури.
2009-2010 някъде.
има обаче много изисквания за здравословното състояние на мъжа.
ние например не се класираме, мъжа е носител на хепатит б.

# 4
  • Мнения: 32
Ето какво намерих в един пост на Сдр. Зачатие. Някой да е правил Активна Инмунизация тази година? :
____
"Отговор на Генетик Стела Прапас
1.  За Активна Имунизация определяме един ден от месеца.
2.  Прави се не по-късно от 15 дни преди ТРАНСФЕРА.
3. В един ден се взима 300 гр. кръв от съпруга  и в същия се правят три апликации- венозна, мускулна и подкожна на съпругата.
4. За пренасяне на зарази като СПИН  и т.н. от партньора бих казала, че ако има някакви подобни, те вече са предадени по полов път.
5. Доказано е, че в 80% от случайте  предпазва от спонтанен аборт. За семейства без други проблеми /като мъжки фактор, ендометроза, хидросалпингс, поликистоза и т.н/ е възможно зачеване по естествен път.
6. АИ има давност - 1 година. За една година трябва да направите най-добрия си опит IVF, ICSI или по естествен път .
7. Зачервяване, обрив, почерняване, мехурчета и подуване на мястото на инжектирането се получава  при малък брой пациенти. Както и тежест на ръката където се поставя апликацията. Всичко  е много индивидуално и зависи от чувствителноста на жената.
8. Алeргичен шок не се получава при АИ.
9. Само 1 на 1000 от случайте може да се получи АЛЕРГИЧНА рякция - обрив по цялото тяло.В такива случай се поставя КОРТИЗОН (мускулно).
10. Изработването на АИ се прави само от лекар - ГЕНЕТИК и се поставя от него.
11. Съпруга не трябва да е бил кръводарител през последната една година.
12. При двойки който тя е с Rh (-), а той с Rh (+) се прави допълнителна апликация за несъвместимост.
13. Разлика между Активна Имунизация  и Имуноглобулина е, че имуноглобулина е изработен от 1000 донора на кръвна плазма  и е фабричен препарат.
14. Правенето на генетични и имунологични изследвания е задължително след едно неуспешно ин-витро.Само по желание на пациентите се правят такива, преди първия опит.
15. Генетичните и имунологичните изследвания направени  в България, се признават в ЯКЕНТРО.
С Уважение!
Стела Прапас

# 5
  • Мнения: 683
Здравейте поради положителен крос-мач ми предстоят вливки с интратект по време на бебеправене и след това при бременност.
Понеже вливките ще са доста а и струват доста дълго време търсих най ефтиния вариянт.
Купувам си интратекта от аптеката в болница Надежда София 5г.-430,00лв понеже аз не съм от София приятелка ми го праща по еконт във хладилна чанта(хубавото на интратекта е че може да се съхранява до 25градуса ) и си го вливам във майчин дом Варна за 55лв.дори утре ще вливам.Преди това март месец имах терапия вливки октагам или имуновенин тогава неможах да намеря октагам и вливах имуновенин първият път го вливах за 7 часа като най към 6-я час ме връхлетяха всички странични ефекти понеже засилихме системата останалите 3 вливки отидах след работа към 8 вечерта останах да нощувам в болницата и нямах никакъв проблем.
Имуновенина го купувах от Марешки Варна по 13,10-ампулата вливах 44амп. първия месец и 50амп. Втория месец смятайте колко пари ми е струвало #Cussing out
След като разбрах че всеки месец ще вливам намерих вариянта със интратекта еoно е по пречистен и по ефтин.
Октагам за дамите около Варна във Шумен в една аптека при желание ще ви кажа името на аптеката струва 495,00лв-5г.
Успех на всички! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт