как се проверява разкритието

  • 5 877
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
по време на раждането.Защото всички пишат че е болезнено!И на колко см. разкритие се появява бебето? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 271
Проверява се с преглед с ръка.Не е толкова болезнено,колкото неприятно.И в сравнение с болките от контракциите е бял кахър.А бебчето се появява на 10см разкритие!

Аз отидох с 3см разкрите.По време на прегледа ми го направиха 4см без да разбера.На 8см се качих на магарето и с преглед направиха 10см.За това родих доста бързо.

# 2
  • Мнения: 596
Разкритието се проверява с туширане на шийката на матката. Да болезнено е , но не е чак толкова страшно Simple Smile При 10 см разкритие се предполага, че бебо вече може да излезе. Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
Както са написали мамите по-скоро е неприятно. Но аз имах доста силни контракции, проверката за разкритие не я усетих.
При 10 см разкритие се предполага, че бебо вече може да излезе. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 936
Както са написали мамите по-скоро е неприятно. Но аз имах доста силни контракции, проверката за разкритие не я усетих.
да и при мен беше така  #Crazy

# 5
  • Мнения: 3 491
С ръка. При мене не е било болезнено.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 259
Както са написали мамите по-скоро е неприятно.
При 10 см разкритие се предполага, че бебо вече може да излезе. Simple Smile

 Peace

# 7
  • Мнения: 1 427
При мен туширането беше най-неприятната част от раждането.Може би лекаря , който го прави беше малко по-груб, но ме заболя.

# 8
  • Мнения: 8 505
При 10 см разкритие се предполага, че бебо вече може да излезе. Simple Smile

Така е.А дали ще е болезнено или само неприятно,зависи от лекаря.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На фона на контракциите,прегледа за разкритие е песен.Не е страшно, в деветия месец ме гледаха два-три пъти,просто трябва да се отпуснеш,по скоро неприятно отколкото болезнено

Последна редакция: нд, 07 май 2006, 09:30 от vania_na

# 10
  • Мнения: 35 891
на магарето, на ръка
болката зависи от това колко е внимателен лекаря!

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Аз и при двете раждания болка от прегледа не съм усетила.
Сигурно лекарите са били внимателни newsm78

# 12
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
С пръсти. При мен беше болезнено Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 006
При мен първия път при три сантиметра разкритие беше болезнено,но  следващите пъти не усетих нищо от прегледа,може би защото бях вече с голямо разкритие.При 10 см. вече може да се появявя бебчето.

# 14
  • Мнения: 5 391
Наистина е по-скоро неприятно, отколкото болезнено Peace

Общи условия

Активация на акаунт