Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 6

  • 60 101
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 14 476
Според брокери,имота е отлично обзаведен и поддържан.Банята SickСъщевременно има доста добре обзаведени по-големи жилища на мааалко по-висока цена.Фалшиви обяви ли са?Затова не обичам брокери.
https://www.olx.bg/ad/lyulin-7-dvustaen-apartament-obzaveden-ID6 … p.html#68889fc2cf

# 736
  • Мнения: 25 645
Според брокери,имота е отлично обзаведен и поддържан.Банята SickСъщевременно има доста добре обзаведени по-големи жилища на мааалко по-висока цена.Фалшиви обяви ли са?Затова не обичам брокери.
https://www.olx.bg/ad/lyulin-7-dvustaen-apartament-obzaveden-ID6 … p.html#68889fc2cf
Зависи какво търсиш, има много фалшиви обяви да.
Банята в Люлин е майкоуууу...ужас, не че кухнята не е тотален гнус. Sick

# 737
  • Мнения: 4 992
Същевременно има доста добре обзаведени по-големи жилища на мааалко по-висока цена.Фалшиви обяви ли са?
Има много фалшиви обяви, да.

Преди да пусна моята обява, прозвъних конкурентните обяви в нашия квартал и четирите съседни квартала. Всички обяви, които звучаха привлекателно (просторен двустаен, добре ремонтиран и новичък, не за фрапиращо много пари), бяха "току що отдадени". Mr. Green Много от реалните обяви се оказаха пък със сериозен недостатък, който лъсна от разговора ми с брокера - примерно няма тераса, преустроена боксониера, няма коридор, снмките са от преди две години, когато е жилището е било прясно ремонтирано, но предните наематели са били свине, и прочее.

В последствие един от прозвънените брокери с "току що отдаден апартамент" ми звъня обратно да ме заведе на оглед на моята си обява  Joy И това при условие, че номерата съвпадаха.

# 738
  • Мнения: 2 049
Същевременно има доста добре обзаведени по-големи жилища на мааалко по-висока цена.Фалшиви обяви ли са?
В последствие един от прозвънените брокери с "току що отдаден апартамент" ми звъня обратно да ме заведе на оглед на моята си обява  Joy И това при условие, че номерата съвпадаха.



Ами, може да си промените мнението за Вашето жилище, след като брокера Ви го представи под друг ъгъл и да си му платите 6-те процента от цента - хем като продавач, хем като купувач, и да си запазите жилището! Money SatisfiedSatisfiedSatisfiedSatisfied

# 739
  • Мнения: X
Аз ли не съм в час или 450лв. са безбожна цена за гарсониера в Люлин по БДС?
Вярно е,че си има пазар и за мизерното, но освен, че е малко, старо и грозно, ми се струва скъпо.
Не мислите ли,че е по-добре мебелите от соца да се изхвърлят и да се дава необзаведен/полуобзаведен? Истински бих се забавлявала, ако някой брокер взима такса оглед на това жилище, по-скоро вредни трябва да се плащат на кандидат-наемателите Wink

# 740
  • Мнения: 4 275
Да, и на мен ми се струва висок наема, защото го съпоставям с предишната ми квартира, в Младост, на страхотно място. Основен премонт е правен преди 7-8-9 години, ламинат, нова кухня, мнооого прилична баня, абе направо си беше супер, сменена дограма, нает преди няколко години за 330 лева, а след като я освободих преди известно време, беше даден за 450 лева. Нищо общо с люлинската гарсониера. Но може би това са си наемите, пък просто аз да съм изкарала късмет...

# 741
  • Мнения: 2 311
Аз ли не съм в час или 450лв. са безбожна цена за гарсониера в Люлин по БДС?
Вярно е,че си има пазар и за мизерното, но освен, че е малко, старо и грозно, ми се струва скъпо.
Не мислите ли,че е по-добре мебелите от соца да се изхвърлят и да се дава необзаведен/полуобзаведен? Истински бих се забавлявала, ако някой брокер взима такса оглед на това жилище, по-скоро вредни трябва да се плащат на кандидат-наемателите Wink

Вие не сте в час.

# 742
  • Мнения: 1 521
Моето мнение като наемател е, че за тези условия и този квартал 450 лева са много. Макс 400 или по-скоро 350 лв.
То за малко повече човек ще плаща ипотека. В момента гледам оферти от банки, 80 000 лв кредит са по няма и 500лв на месец за 25 години.

# 743
  • Мнения: 14 388
Според мен си е точно,.Не съм срещала цена от 350,00лв за подобна квадратура наскоро.

# 744
  • Мнения: X
Освен квадратурата, мисля,че и състоянието на имота е важно. Ако стар, неремонтиран едностаен апартамент в кофти квартал е 450 лв., излиза,че за централен/южен квартал в нова сграда цената трябва да е поне 650 лв. за едностаен. Кой може да си позволи това? А каква трябва да е цената на двустаен или тристаен, отново нов, обзаведен - съответно 800 и 1000лв.? Струва ми се безумие, не вярвам много хора да са в състояние да плащат това.

# 745
  • Мнения: 4 316
Моето мнение като наемател е, че за тези условия и този квартал 450 лева са много. Макс 400 или по-скоро 350 лв.
То за малко повече човек ще плаща ипотека. В момента гледам оферти от банки, 80 000 лв кредит са по няма и 500лв на месец за 25 години.
Бихте ли дали пример за продажба на сходно ,НО ремонтирано жилище в този район,да е тухла,да не е на първи/последен етаж,да е с поне тази квадратура ,да е жилище а не ателие и да се продава за ДО 80 000лв!
Моля!

# 746
  • София
  • Мнения: 15 884
Е то няма да е само за 80 000 лв. Това дава банката,  за другото да продават нивите на баба и дядо.

# 747

Общи условия

Активация на акаунт