Бебето спря да гука

  • 5 019
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
Имаме следния проблем със съпругата ми.
От 3-4 дена, бебето ни (на 3 месеца) спря да гука и така да кажа да "говори" през деня.
Често се събужда от сън със силен рев, изглежда унил.
Може ли някой да ми каже на какво може да се дължи и дали е нормално.
Не можахме да намерим педиатърката вчера и днес и нея да я питам, та ако някой има някаква идея, ще съм благодарен.
Преди това често гукаше много, изглеждаше че се опитва да комуникира.
А от няколко дена изглежда унил и не го прави.
Не изглежда болен, няма температура, храни се нормално, през нощта спи, усмихва се като си играем.
Благодаря предварително

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Скоро да е имал ваксина?
Добре е да го види педиатърът.Принципно обаче не очаквай да ви обърне внимание.Обикновено казват нормално е и изчакайте.Потърси и друго лекарско мнение

# 2
  • Мнения: 1 344
Най-вероятно всичко си е наред. Бебетата си имат всякакви периоди Simple Smile
Въпреки това не е изключено и да има някакъв проблем, в т.ч. дефицит на В12 или друг недоимък (повечето от които се коригират много лесно, стига да бъдат установени).

# 3
  • Мнения: 4
Не, втория прием на петвалентната ваксина беше 10 дена по-рано на 6 юни. След нея 9-10 дена си беше добре.
А как да установим дефицит на B12 или друго, предполагам педиатъра трябва да каже, но ме съмнява да направи някакво кръвно изследване?

# 4
  • Мнения: 1 344
Само с кръвни изследвания могат да се установят, но повечето такива изследвания така или иначе не минават по здравна каса, така че ако се ориентирате за какво би могло да става дума, можете сами да ги направите. За съжаление, малко са лекарите, които мислят в тази посока, а дефицитите са доста разпространени, като симптомите обикновено настъпват бавно и постепенно. В интерес на истината, много е тънък балансът между това, човек да не се притеснява за щяло и нещяло, но в същото време да долавя достатъчно навреме тревожните симптоми... надявам се при вас все пак да е излишна тревога  Peace

# 5
  • Мнения: 30 802
Гукането минава бързо, понякога само месец и спират. Три към 4 мес. почват разни "магически седмици", бумове на растеж, повече глад ги гони, и зъби може да почват скоро, така че е по-скоро нормално.

# 6
  • Мнения: 1 700
Сега се сещам,че и при сина ми имаше такова нещо.Мисля че ваксината не му влияеше добре.Пак така беше унил и без настроение за усмивки.Имаше неспокойни и ревливи периоди.Сам се оправи.Доколкото помня реагираше така винаги след слагането на 3-та Пентаксима.А след 3-тия му падна имунитета и се разболя.

# 7
  • Мнения: 1 565
Малко е крайна да казвате нещо като дефицит на витамин в12 това е сериозно нещо и не се определя в толкова ранна възраст ,а по към 1,5 ,но ако толкова се притеснявайте може да си направите изследвания , а витамин д давате ли за костите мисля  ,че беше по една капка до годината ? Има ли надути венци ,според мен е зъби може да почнете да мажите с нещо,но не очаквайте чудо и че помага кой знае колко .Зъбите минават сами като избият с каквото и да мажите ще е временно облекчение .

# 8
  • Мнения: 1 344
Малко е крайна да казвате нещо като дефицит на витамин в12 това е сериозно нещо и не се определя в толкова ранна възраст ,а по към 1,5
Да, много е сериозно. Затова съм го споменала - защото ако все пак става дума за тенденция в поведението на детето, е изключително важно своевременно да се установи евентуален недоимък. Уточнила съм, че описаното поведение може да е в рамките на нормалното развитие (което всъщност е най-вероятното). А това, че се определя "по към 1,5" (ако имате предвид годинка и половина), е пълен абсурд. За дете с кобаламинов дефицит до 1,5 г.  могат да са настъпили трайни и необратими неврологични увреждания, така че не подхвърляйте,  моля, с лека ръка подобни твърдения.

Общи условия

Активация на акаунт