Какво да стане от каменна къща?

  • 3 942
  • 19
  •   1
Отговори
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 284
Имаме стара неизмазана къща с каменни основи.
Искаме да съборим тухлите и от останалия каменния зид да направим нещо красиво и полезно.

Четох, гледах , мислих, питах и НИЩО!!Снимки на нещо подобно в нет-а - няма или поне аз не намерих а рових два месеца!
Ако бутнем цялата лицева страна ще стане нещо като лятна кухня с три стени.
Въпросът е че ми се вижда много голяма за целта. Дълга е около 10 м и широка около 6.

Моля ви помогнете ми с идеи!





# 1
  • Мнения: 5 060
А не трябва да е къща ли?
Бих я запазила автентична.

# 2
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 284
Възстановяването й се оказа невъзможно за нас. Чисто финансово ще ни струва колкото нов строеж, но най-лошото е че документално не можем да се оправим. Много е объркано и продължително.

Затова решихме да я ползваме като допълващо застрояване.

# 3
  • Мнения: 40 039
Ако бутнем цялата лицева страна ще стане нещо като лятна кухня с три стени.
Въпросът е че ми се вижда много голяма за целта. Дълга е около 10 м и широка около 6.

Сложете един дървен покрив върху тези три стени и вътре можете да си направите чудно барбекю с камина, хубава дървена маса, пейки и т.н.

# 4
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 284

Сложете един дървен покрив върху тези три стени и вътре можете да си направите чудно барбекю с камина, хубава дървена маса, пейки и т.н.
Да, това с лятната кухня и ние го мислихме. Възможно най-лесния вариант.
Недостатъците му са че ме се вижда прекалено  голямо -60- 70 кв.м.
И че е нещо което може да се ползва само лятото.
Но си стои като единствения вариант, който сме измислили за сега.

Много се надявам на някакви различни идеи.

# 5
  • Мнения: 5 060
Ателие, зимна градина, стая за четене, сауна, ама пак си иска инвестиция.
В същия двор ли живеете?

# 6
  • Мнения: 46 403
Да, това с лятната кухня и ние го мислихме. Възможно най-лесния вариант.
Недостатъците му са че ме се вижда прекалено  голямо -60- 70 кв.м.
И че е нещо което може да се ползва само лятото.
Не е нужно да запълвате цялото място, можете да направите кухня на около 20-25 квадрата, която да се затваря за зимата, а останалото място да е с барбекю и маса за сядане като това:
Скрит текст:

# 7
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 284
Мохини,  Hug  и аз казах сауна за част от помещението и предизвиках смях в залата.
Значи не било толкова абсурдно! Пък аз се обезкуражих и така и не порових по-надълбоко.

 Не знам точно как се казва , но знам, че има някакъв примитивен вид бани с камъни и печка?? върху които се пали огън и някак си се сипва вода....? Гледах го тази година в едно от реалити предаванията мъжете си бяха напалили такава баня .
 Представях  си я като допълнение на банята, в която може да има една душ кабина за нормално къпане. И без това има една такава кабина с високо корито при майка ми , която трябва да се маха от банята защото не я искат.
Така , явно  част от помещението може да остане като баня.

Ние не живеем там, това е селска къща но сега сме решили да я  върнем към живот. Мисля че остарявам  Sick  Grinning и все повече ми се иска да стоя там , а не в апартамента. Ако можехме да я направим годна за обитаване цяло лято и есен мисля че бих стояла там.
Друга жилищна постройка в мястото няма.

Едната идея беше новата жилищна постройка в бъдеще да се сглоби със старата каменна  под формата на буква Г, защото парцела не позволява двете да са на една линия, а това е най-хубавото място от парцела.

# 8
  • Мнения: 5 060
Ако нямате нужда от друго, може да си направиш цялата къща като домашно СПА. Само трябва добре да прецените частта с опазването, защото знаеш, че на повечето необитаеми имоти това им е слабото място.
Та, правиш си една сауна/руска баня, една стая за релакс и примерно едно шоково ведро. В стаята за релакс инсталирате колонки, за да имаш приятна тиха музичка, а ако има прозорци в нея, би могла да си направиш и библиотека. Така ще си преценяваш според настроението дали искаш просто да полежиш след сауната или да почетеш.
Ох, искам и аз.  Grinning

# 9
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 284
Попрегледах сега и като че ли, да ,  руска баня е. Определено обаче се оказа че  не е проста работа изграждането й. Но принципно може да се планира като чат от помещението, да си пази място.

Не е нужно да запълвате цялото място, можете да направите кухня на около 20-25 квадрата, която да се затваря за зимата, а останалото място да е с барбекю и маса за сядане като това:

Не се сърди, човече
не те разбрах кое  и в какъв смисъл да се затваря за зимата? Помещението  цялото е 10 м х 6 м.

# 10
  • Мнения: 46 403
Не се сърди, човече
не те разбрах кое  и в какъв смисъл да се затваря за зимата? Помещението  цялото е 10 м х 6 м.
Прочетох, че обмисляте да бутнете едната стена, затова го предложих. Едната част да е отворена, само с покрив, другата да е затворена, за да можете да ползвате и зимата.
Скрит текст:






Идеята за СПА е чудесна, но имайте предвид, че ще са нужни доста сериозни средства за специална вентилация, иначе ще е страшен мухъл...

Последна редакция: ср, 21 юни 2017, 01:47 от Не се сърди, човече

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 978
Не става ясно от кога ползвате къщата на село, през кое време на годината и за колко време, но през ятото животът там протича предимно навън, особено за хора, които са отишли , за да сменят единия вид работа с друг. Тогава просто не можеш да се нарадваш на деня, а вечерите  на масата с песни на славеи, щурци и дори жаби ти се иска да са безкрайни. Затова аз бих превърнала това помещение с тристрани в една многофункционална лятна кухня. Под един голям навес сме премествали голяма люлка вачар, за да лежи там внучката, докато ние си говорим на масата.

# 12
  • Мнения: 1 456
За да ползвате тази постройка като допълващо застрояване, трябва в мястото поне да има място за основно застрояване. До колкото обаче разбирам, такова няма. По принцип, за да сте изрядни документално, първо трябва да имате влязъл в сила подробен устройствен план за имота. Ако се намира във вилна зона или в населено място - вероятно вече има разработен такъв. От тук трябва да тръгнете. Всички дадени идеи са добри, но дали са осъществими в конкретния случай?
Аз лично бих се опитала да постигна едно жилищно застрояване, въпреки трудностите, за които споменавате.      Peace

# 13
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 284
Скрит текст:
Не се сърди, човече
не те разбрах кое  и в какъв смисъл да се затваря за зимата? Помещението  цялото е 10 м х 6 м.
Прочетох, че обмисляте да бутнете едната стена, затова го предложих. Едната част да е отворена, само с покрив, другата да е затворена, за да можете да ползвате и зимата.
Скрит текст:






Идеята за СПА е чудесна, но имайте предвид, че ще са нужни доста сериозни средства за специална вентилация, иначе ще е страшен мухъл...

Не се сърди, човече,
благодаря ти за идеята и снимката.
След като те разбрах , намерих някакви проекти за т.нар. летни кухни , в които има и малко помещение, че дори и две,  които са затворени. На мен ми приличат всъщност на малки къщичики с големи навеси.
Ще пусна снимки за някой който би се интересувал.
За нас изградени изцяло не са интерес, защото и по цена са си една къща .

Ще съм благодарна на всеки за всякакви други идеи!

# 14
  • Мнения: 9 800
част може да се затвори с тези силиконови прегради -срещу дъжд и вятър. ще ви излязат 1500 лв макс, но са удобни. вие ще сте там само лятото, така или иначе. и си сложете разтегателен дован за спане. и сте готови. не харчете много, да не ви оберат - по селата ако не се пазят, е ужасно крадливо..

Общи условия

Активация на акаунт