Младоженецът не желае сватба

  • 59 692
  • 1 292
  •   1
Отговори
# 570
  • Сф
  • Мнения: 10 658
Ха ха, Christis, яка сватба!
Към авторката.Важно е какво иска дъщерята и може ли да си го позволи.А за това, ще се разбере с бъдещия си съпруг.Мъчно ти не мъчно, нямаш право да им се месиш.
Ако двамата още отсега не се разберат, мани, мани.. .

# 571
  • Мнения: 2 807
Много позната история. Тъщата: "Или ще стане както аз искам, или няма да дойда на сватбата!"
Ами не идвай, бих и казала аз. Обаче младите, които са на 1 мнение за това което искат кандисаха, за да не започват живота си с кавги с родител.
Хей, много обичат старите да се бъркат в живота на децата си. Оставете ги най-накрая, те вече пораснаха. И колко време ще издържи брака им? Не всеки обича да е кукла на конци  Naughty.

# 572
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464

Това са думите на тъщата, ние не знаем дори дали младоженеца е казал, това което се представя пред нас. До преди ден в темаха пишещите смятахме, че става въпрос за 20-22г. момиче, а то се оказа зряла жена, предполага се изграден характер, позиция и т.н. А тя реве пред мама, като ученичка, тъжно е.
Може и да не се налага, я си представи, че като са си само двамата, тя споделя неговото мислене или той нейното и пред тъщата, като мъж отстоява тяхната позиция. Ама тя нали тате е носил, а мама месила не може да каже не и плаче.
Което не попречи на маса народ да си съчини какво ли не, въпреки че не знаем така или иначе. На базата на изнесеното обаче аз намирам за голям проблем мъжът, за когото ще се омъжвам, да ми каже, че той е решил как ще стане сватбата и аз оттук нататък трябва да се съобразявам с неговото решение. Доста жени пропускат ей такива дребни на пръв поглед сигнали или просто не искат да ги видят и вече след години и с деца се сещат, че нещо не е както трябва и тогава тръгват да мрънкат, но вече е късно. Авторката трябва да накара дъщеря си да разбере, че сама трябва да си извоюва собствено мнение и зачитането му. Иначе и Господ няма да й помогне.

# 573
  • Мнения: 2 751
За авторката явно не е толкова проблематично отношението на зетя към дъщерята (ако е такова), а това че няма да си  я изведат от дома, от който се е изнесла вече. Не знам...ако някой ми командори детето последна грижа ми е сватбата.
Общо взето си правим съчинения по картинка  Laughing

# 574
  • Sofia
  • Мнения: 15 551
   La Sombra, а ако ролите в случката бяха обърнати? Т.е., ако булката беше тази с въпросната категорична реплика, че друг тип сватба (с повече от 10 човека) няма да приеме, тогава пак ли това щеше да е толкова обезпокоителен сигнал? Питам, защото аз отлично си се представям в ролята на младежа. Peace

# 575
  • Мнения: 2 887

Това са думите на тъщата, ние не знаем дори дали младоженеца е казал, това което се представя пред нас. До преди ден в темаха пишещите смятахме, че става въпрос за 20-22г. момиче, а то се оказа зряла жена, предполага се изграден характер, позиция и т.н. А тя реве пред мама, като ученичка, тъжно е.
Може и да не се налага, я си представи, че като са си само двамата, тя споделя неговото мислене или той нейното и пред тъщата, като мъж отстоява тяхната позиция. Ама тя нали тате е носил, а мама месила не може да каже не и плаче.
Което не попречи на маса народ да си съчини какво ли не, въпреки че не знаем така или иначе. На базата на изнесеното обаче аз намирам за голям проблем мъжът, за когото ще се омъжвам, да ми каже, че той е решил как ще стане сватбата и аз оттук нататък трябва да се съобразявам с неговото решение. Доста жени пропускат ей такива дребни на пръв поглед сигнали или просто не искат да ги видят и вече след години и с деца се сещат, че нещо не е както трябва и тогава тръгват да мрънкат, но вече е късно. Авторката трябва да накара дъщеря си да разбере, че сама трябва да си извоюва собствено мнение и зачитането му. Иначе и Господ няма да й помогне.
Напълно те подкрепям!

# 576
  • Мнения: 10 993
И аз не познавам мъж, който да се вълнува от вида на сватбата, освен ако трябва да плаща де. Въобще където има жени, там има и проблеми -маловажни но представени като трагедия.

# 577
  • Мнения: 2 887
И аз не познавам мъж, който да се вълнува от вида на сватбата, освен ако трябва да плаща де. Въобще където има жени, там има и проблеми -маловажни но представени като трагедия.
Ти може и да не познаваш, но има такива мъже. Може би най - хубавата, най-издържана във всяко отношение и най-весела сватба, на която съм била през последните години, бе изцяло организирана от двамата младоженци - около 30 годишни, образовани хора. Всичко изпипаха до последния детайл заедно и мъжът искаше той еднолично да плати всичко. И не, не е богат наследник, просто много работи. Родителите им възразили, защото нямало да се чувстват добре, ако той плаща за близките им, и накрая родителите и на двамата платиха частта всеки за своите гости, новото семейство - за приятелите си. Общо около 60-70 човека, може би. Ами какво да ви кажа - простотии нямаше, чалга също (категорично забранили!), пропуснаха сваляне на жартиери и прочие привнесени чужди обичаи, имаше обаче българско хоро в един момент, когато веселбата беше в разгара си. И седем години оттогава, се разбират перфектно - т. е. както началото започнаха съвместния си живот със съвместни решения и взаимно зачитане, така и досега. Та тропането с крак и ултиматуми не са добър знак, ама никак.

# 578
  • Варна
  • Мнения: 25 236
   La Sombra, а ако ролите в случката бяха обърнати? Т.е., ако булката беше тази с въпросната категорична реплика, че друг тип сватба (с повече от 10 човека) няма да приеме, тогава пак ли това щеше да е толкова обезпокоителен сигнал? Питам, защото аз отлично си се представям в ролята на младежа. Peace
Тогава нямаше да бъде, гаранция Tired Доста форумки са против брака, интересно ми е ако половинките им почнат да настояват в един момент дали ще се съгласят с кеф, за да не излезе, че командорят и се налагат ooooh! Много ми е странно това - единият не иска голяма сватба, значи командори другия. Егати логиката, егати чудото. А ако кандидат зетят се навие на голямата сватба по логиката на някои няма ли да излезе, че се е оставил да го командорят?

# 579
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
  La Sombra, а ако ролите в случката бяха обърнати? Т.е., ако булката беше тази с въпросната категорична реплика, че друг тип сватба (с повече от 10 човека) няма да приеме, тогава пак ли това щеше да е толкова обезпокоителен сигнал? Питам, защото аз отлично си се представям в ролята на младежа. Peace
Обезпокоителен е за двойката, да. Категорично съм против безпардонното налагане на мнението на която и да е страна в двойката като задължително за двамата. Затова са равноправна двойка - трябва да се намери компромис двамата да бъдат удовлетворени. За съжаление обаче когато едната страна отсича, че ще стане по нейния начин и отрязва пътя за следващи разговори на другата, не може да става и дума за някаква компромисност. В случая на мен ми прави впечатление не толкова брой на гостите, менчета, питки и други дребни неща, които доста съфорумки коментират. А това, че не е добър признак, когато единият взема еднолично решения за неща, които са общи в живота на двойката. И то при едно от първите сериозни решения, които двойката трябва да вземе заедно. Дали ще е жената или мъжът, все тая. В случая е мъжът. Но има една разлика, на пръв поглед уж незначителна - ако мъжът по всяко време може да си вдигне партакешите и да си се изнесе като ергенче, то в повечето случаи жената остава с децата и с всичко по тях. Та затова трябва и повече да обръща внимание на подобни сигнали, за да не се стига дотам. Ако беше моя дъщеря, щях да я запитам харесва ли й това положение и как смята да я кара занапред така.

# 580
  • Мнения: 2 681
Ами ако не е налагане на мъжкото мнение?
Ако и двамата са се разбрали така?
Тя може да се е насълзила заради реакцията на майка си?
Как го набедихте младоженеца без да сте чули и неговата гледна точка?
А авторката се разсърди и не се обажда вече.

# 581
  • Мнения: 758
Авторката с право се разсърди, защото повечето я обявиха за авторитарна. От разказаното от нея аз разбрах, че се е разплакала от думите на мъжа, а не на майката. На зетя гледната точка е ясна- ще бъде както казва той и точка. И аз като майка бих се притеснила за бъдещето на дъщеря си, ако нещата ми бъдат поставени по този начин.

# 582
  • Мнения: 10 993
И аз съм била на прекрасни сватби. На такава със сваляне на жартиер и танц с пиле никога не съм била, това го научих от тук. Моята беше 100 човека еснафско, с музика, поканили бяла кавалджия от екипа на Анелия. Имаше чалга и бяла роза също. Аз лично си прекарах добре и имам чудесни спомени. Бях прекрасна и сега от опозицията ми на 37 г. Жена съм доволна че съм била булка. Когато пътувахме към църквата св. Седмочисленици по бул. Васил Левски хората от съседните коли ми показваха вдигнат палец за късмет. Вярвам, че брака е късмет, по малко его и повече компромиси.
Но с ръка на сърцето си признавам, че ако аз трябваше да го платя това нещо въобще нямаше да съм ок. Защото работя много и то от 18 г. И всяка стотинка ми е ценна.

# 583
  • Варна
  • Мнения: 25 236
На зетя гледната точка е ясна- ще бъде както казва той и точка.
Това откъде е толкова ясно? От писаниците на потресената и ужасена майка? Не помня да съм чела личния му коментар в тази тема.

# 584
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И много други неща не сме прочели, ама това не попречи авторката да бъде обявена за авторитарно налагащо се чудовище, което си държи на панаира и изостаналите традиции.

Общи условия

Активация на акаунт