Малки момичета и гримиране

  • 12 069
  • 140
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 193
Ами аз лично мааалко не съм съгласна. Не може да се позволяват неща, само защото децата ги харесват или защото другите правели  нещо си. Това с имитаторите е така, но точно това е вредното. Да  ги оставяме да са имитатори, вместо да бъдат сътворители. Стадото върви-  и то с всички. Еми не съм съгласна.  Всички деца имали спинери- ами моето НЯМА, няма и да има. И не щото струва 5 лева, а защото е безсмислено. Същото е и с грима в детската градина. Какъв е смисълът?  Нулев. А не шарен и  пъстроцветен, както бил света...

# 106
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Не виждам нищо нормално едно малко дете да се гримира, да не говорим, че не е здравословно, колкото и на гримовете да пише " за деца".

# 107
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
За грима, че не е подходящ за малко дете- ясно. Може да се ограничи с някакъв балсам за устни или там каквато залъгалка ви дойде на акъла.
Ама да не купиш играчка на детето си за някакви 5 лв, защото всички я имали и щяло да бъде имитатор... ми идва прекалено.
Май забравяте колко е трудно в отношенията между децата, и всяко нещо, което те прави различен, може да те направи обект на подигравки. Ама естествено, ако не го е изпитал човек няма как да знае.
Достатъчно е на тази възраст да си по- пълен, с очила, с шини и не знам си какво за да ти е трудно да си намериш среда. Добавете и някакви добавки към тези деца от родителите им, например по- различно облекло или разни такива и става чудна картинка.
Ама нали да ги "каляваме" да са по- силни в живота, все едно войници отглеждаме.

# 108
  • София
  • Мнения: 193
Някакви си 5 лева...

 Ами да. Няма да й купя. Ако ще и 5  стотинки да струва.  Щото спинерите са простотия, която бързо ще отшуми и няма да научи на НИЩО детето ми.  Който иска да й се подиграва. Тя прекрасно знае, че не може да притежава всички боклуци, които се продават по магазините. За сметка на това също знае и, че тя самата има играчки, които другите деца нямат.

# 109
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Мале мале, не знам защо тропате с крак за такива неща, но вие си знаете все пак. Вие сте родителя.
То е ясно, че не може детето да има всичко, но тука май не ставаше въпрос за това.
Понякога не е лошо децата сами да решат с какво да са различни, и нещата да се развият по по- естествен начин.

# 110
  • София
  • Мнения: 193
Е вие сама си противоречите. Първо да имат каквото имат всички,  после сами да си решават с какво да са различни... Ами по-добре да почнат да им дават личните карти на 10 години.... Май голяма част от днешните родители страдат от чувство на непълноценност, която се излива  под формата на безкрайна благословия. Друга крайност.

# 111
  • София
  • Мнения: 12 374
Благодаря, Таис. По-добре не го афиширай така. Нехаресващите мненията ми са повече.
Техен проблем  Peace

Спинър купих наскоро, не знам и аз защо. Всъщност знам: щото не спря да мръня как всички имали, как щяла да го ползва ЦЯЛ ЖИВОТ, блаблабла. Кефи му се точно 2 (словом два) часа. После го захвърли някъде, може и да е изгубен вече, не знам. Е, следващия път когато пак дойде да ми мрънкоти за нещо, само щото другите го имат, показвам червен картон.

Относно различността: твърде добре знам какво е. Като дете ми се наложи да се смеся и разбера с деца от 1001 националности, тотално различни от мен по език, култура, навици, цвят. Отделно трябваше да комуникирам на език, който не бях учила. Ревала съм дни наред докато се впиша. С времето се получи, и то добре. Така че няма как да съчувствам особено на днешните пикли, които знаят само да искат да имат всичко, което другите пикли имат.

# 112
  • Мнения: X
Таис, предаваш се лесно Wink

Спинър, Покемони, таблет, телефон и прочие имали всички и не знам си какво още имали и все ми се обяснява как Всички ги имали. И не ги купувам, защото при разговор каква им е целта и защо се прави този маркетинг за да ти вземат парите за ненужни зарибявки се разбираме. Пробвай и ти.

Запиши я някъде където всеки път ще трябва да се гримира и разгримира като правило и може и да се отврати, както се случи при нас.
 И аз се гримирам рядко, а майка ми всеки ден и не виждам никаква връзка с каква е била майка ми и каква съм аз. И щерката е коренно различна от мен, както аз от моята майка и тя от нейната и така.  Peace

# 113
  • София
  • Мнения: 12 374
Този път със Спинър-а, да. Твърде лесно - но няма да се повтори  Laughing
Таблети, телефони и покемони изобщо не ме интересува кой има и кой няма от децата около нея. По този въпрос съм adamant и тва е. Баща й също. Тя се е пробвала вече няколко пъти да ''пробие'', но вече си знае, че няма смисъл и не й се занимава.

За записването, трябва да помисля. То за лятото няма как - след 2 седмици заминаваме на море, после август ще е при баба си, а от септември ще е първолак и ще трябва да си преразгледаме цялата програма. После ще видим.

# 114
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Е вие сама си противоречите. Първо да имат каквото имат всички,  после сами да си решават с какво да са различни... Ами по-добре да почнат да им дават личните карти на 10 години.... Май голяма част от днешните родители страдат от чувство на непълноценност, която се излива  под формата на безкрайна благословия. Друга крайност.
Интересна отбранителна позиция заемате, аз ако трябва да тръгна да се уточнявам детайлно за всяка дреболия за да може думите ми да не се изопачават, трябва по цели романи да пиша. Не знам защо решавате, че когато някой не е съгласен с вас, той е в другата крайност.
Не става въпрос дали е спинър, минър или тем подобни. Няма как да знам колко прищявки има детето ви.
Самото изказване, че няма и НЯМА да се купи нещо на дете, само защото всички други го имат е това, което ми се наби в очите, и не се съгласих с него.
Дали родител на дете, което има много прищявки страда от непълноценност- не знам, не слагам етикети по хората.
Но със сигурност от страдащите от непълноценност има доста такива, които като дете са нямали съществена част от това, което им се е искало. Те или доста вероятно ще залеят децата си с безкрайни подаръци, или още от момента в който започнат да взимат пари, ще ги пръскат за глупости непрестанно по себе си.

# 115
  • София
  • Мнения: 193
 Ами вие продължавате да четете между редовете. Казах,  че няма да купя спинър,  защото е лишено от смисъл нещо, а не защото всички други имат. Има разлика.  Просто доводите,  че всички имали,  не могат да ме убедят. Това е. 

Поздрави!

И пак за грима- аналогично е. Ако едно  дете отиде на градина с грим, щото майка му е кифла, обаче другите деца възприемат това нещо като неправилно,  първото има шанс да осъзнае, че това е нелепо. Но ако всички почнат да подражават и искат като него,  тогава същото ще реши,  че е правилно и много готино. Ето тук е тънкия лед.

# 116
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Какво имате против спинерите? С тях и аз си играя. Говоря си с някого, въртя си спинера... цяла диагноза направо. Joy Joy Joy

# 117
  • Мнения: 12 662
Мислете си, че може всичко да контролирате.

# 118
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Цеца-  До колкото разбирам проблема със спинера, е че е просто играчка, не е нищо образователно  newsm78
Трещерица, най- вероятно е така. Учителите все казват "Ако можеха родителите да видят какви са всъщност децата им..."

# 119
  • София
  • Мнения: 12 374
Цеца-  До колкото разбирам проблема със спинера, е че е просто играчка, не е нищо образователно  newsm78
Трещерица, най- вероятно е така. Учителите все казват "Ако можеха родителите да видят какви са всъщност децата им..."
Не, разбира се. Играчките са си играчки, у дома имаме купища. Спинър не исках да купувам заради мрънкането, че ''всички имат''. Познавам детето си и знаех, че няма да играе с него повече от час-два. На нея такива неща са й безинтересни, иска ги само защото и другите имат. И бях права.

Трещи, всичко, не. Една част, да - все пак съм й родител, не съсед. Или може би дъщеря ти контролира 0 част от живота на внучка ти? Да, бе.

Общи условия

Активация на акаунт