На пазар в Лозенград и Одрин - 11

  • 171 807
  • 758
  •   1
Отговори
# 750
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 615
Ние минаваме през Капитан Андреево. Около 7.30-8 сме на границата, на връщане гледаме да не сме по-късно от 16.00-16.30. Никога не сме чакали повече от 45 мин и то основно на връщане. На отиване минаваме за макс 20-30 мин.

# 751
  • Пловдив
  • Мнения: 14 008
А като минем в 6:30 границата после какво ще правим в Одрин толкова рано?

# 752
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 351
А като минем в 6:30 границата после какво ще правим в Одрин толкова рано?

Турция е с 1 час напред във времето,така че по-рано от 8.30 няма да сте в Одрин.А в това време и кафенета и борси и магазини са отворени.

# 753
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 615
Големите магазини, обаче, отварят в 10. Последният път минахме набързо през петъчния пазар, купихме, каквото ни трябва и в 9,15 бяхме на Марги аутлета. Та се връщахме до центъра, че нямаше какво да правим 45 мин там.

# 754
  • София
  • Мнения: 714
Големите магазини, обаче, отварят в 10. Последният път минахме набързо през петъчния пазар, купихме, каквото ни трябва и в 9,15 бяхме на Марги аутлета. Та се връщахме до центъра, че нямаше какво да правим 45 мин там.

Кипата ,ако не се лъжа отваря в 9.

# 755
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 615
Може би, но ние ходим там най-накрая, преди да си тръгнем, защото пазаруваме и храна. Та да не отвисява цял ден в нагорещената кола.

# 756
  • Мнения: 49
Привет и от мен! В петък бяхме на разходко-шопинг.  На КА минахме сутринта доста бързо и на двете места за има няма 30 минути. Но тръгваме рано сутринта, за да сме там преди 8,00 часа. Ония наглеци, след проверката на багажа пак бяха там. Някак дискретно обаче се опитват да препречат пътя на колата. Е да, ама патуша веднъж се мами. Десет лева - сакън! Няма вече. Не им ща знаменцата,  но и парите си не давам! Газ на машината и това е. Бързо бягат като засилиш Simple Smile)))  На пазара беше лудница, но това си го обяснявам с разлика в часовото време, за което четох в предни постове. Не знам за вас, но ми е направило впечатление, че на пазара са различни търговци. Тези, от които съм пазарувала нещо предния път и съм останала доволна, сега ги потърсих, за да взема още бройки - еми нямаше ги. Здраве да е. Термочорапи за мъжете излязоха по 0,80 лв. за брой. Ватирани анцузи долнища за 5 и 10 лева в замисимост от материята и дизайна. Заредих се подобаващо с Персил от складовете 4,200л. за 28 ТЛ, веро Прил - 4л. за 6 ТЛ, шампоани Шварцкопф и Пантен 600 мл. за 8 ТЛ. Точно пред складовете има знак, че е забранено спирането на МПС. Притесних се доста, понеже за пръв път пазарувам оттам. Мъжа ми остана в колата, за да реагира при необходимост. Дали има проблем спирането на автомобила там, защото мразя да пазарувам под напрежение? В Уайкики не ми харесаха особено предложенията и излязохме само с една блузка колкото да не е без хич. Странно защо имаше доста полиция около джамията, движението в града също беше доста натоварено.В безистените до и срещу джамията е по-спокойно. Но там си останахме само с разходката и зяпането на сергиите. Купих и парфюми от един магазин на главната, горе долу в района на Уайкики. Имаше промоция - 2 броя по 50 мл. за 45 лири. На връщане около 16ч. минахме двете граници за около ... няма и час. Следващото ходене се очертава чак догодина пролетта. Дотогава ще следя с интерес вашите коментари и впечатления. Поздрави!

# 757
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 589
А аз искам да попитам за всички от Бургас от коя граница минавате за Одрин.Един път сме били с колата през Малко Търново за Лозенград.Не сме от турско говорящите и английския ни е слаб,а с тези новини за турските граничари се наплаших

Другия път е Бургас-Средец-Елхово-Лесово-Одрин.
През Малко Търново-Лозенград има път за Одрин,който върви през разни селца,но е хубав,само трябва,като влезете в Лозенград да гледате табелите за Одрин.
Какви са тези новини за турските граничари?!Английския не се ползва много в Турция,така че това да не ви притеснява,че не го знаете... Stuck Out Tongue Winking Eye

# 758

Общи условия

Активация на акаунт