Нормално ли е 2 х 30 минути дневен сън

  • 808
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Моето момченце е на 7 месеца и ми се струва, че не спи достатъчно през деня. Мисля, че сънят е много  важен в тази възраст - не само нощният ами и дневният. Иначе през деня бебчо е много буен, не се спира, търкаля се, лази, вика изобщо не мисля, че липсата на двигателна активност е причина да не спи. Как не се изморява не знам? Ясно ми е, че при всяко дете нуждите от сън са строго индивидуални, но все пак кажете как е при вас и дали да правя нещо по-специално, за да го накарам да спи?

# 1
Moito :lilangel: spi sa6to 2 pati no po 4as, 4as i polovina. Me pravia ni6to spetzialno, prosto taka si sviknahme.
Sled kato se dviji i e bodar zna4i  sania mu stiga.

# 2
  • Мнения: 928
Ние също сме на 7 месеца и дневният ни сън е горе долу същата продължителност.Понякога дори е по-малко.Иначе сме големи лудетини.Важното е детето да е здраво и да се чувства добре.В крайна сметка нали през ноща се наспива хубаво ,а с него и мама.

# 3
  • Мнения: 2 000
Моят син е същият. През деня спи най-много 1-1.30 ч. Той и през нощта не спи кой знае колко, най-много 10 часа. Но явно на баща си се е метнал, щото той спи по 6-7 часа на денонощие.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 200
Нормално е детето на тази възраст да спи 13-14 часа на денонощие. Александра и сега на година и 7 м. спи следобед по 40 мин. до час и половина. И вкъщи и в яслата така спи... Иначе през нощта спи 12 часа. Ляга в 20:00 и става в 7:30-8:00. Щом се е наспала и не е кисела не се притеснявам...

# 5
  • Мнения: 2 006
Сигурно бебо е по-активен,Алекс и до днес недолюбва следобедния сън,но пък през ноща спи като пън4е Grinning Ако е весел и не е кисел,зна4и му е достатъ4но Grinning

# 6
  • Мнения: 637
Според мен всяко дете има собствени нужди от сън. Моят по - голям син, след като навърши 2 години, категорично отказа да спи през деня и нямаше на света сила, която да го накара. А, вярвай ми, опитала съм всички възможни и някои от невъзможните неща, за да го накарам. Е не ще и това е. Докато по - малкият си дремва винаги, когато може. Simple Smile Деца!

# 7
  • Мнения: 3 562
Цитат на: Meli
Според мен всяко дете има собствени нужди от сън...

Osven tova si imat i periodi Laughing
Kogato spiahme po 2 pyti na den biahme kato vas  Laughing
Okolo 1g i 3 m preminahme na 1 spane i spim 2-3 chasa Laughing

izvinete za lat, ama sam na drug komp i   mixed037   mixed037   mixed037

# 8
  • Мнения: 400
Цитат на: A.A.M.Belev
Сигурно бебо е по-активен,Алекс и до днес недолюбва следобедния сън,но пък през ноща спи като пън4е Grinning Ако е весел и не е кисел,зна4и му е достатъ4но Grinning



По моя преценка е доста активен и много рядко е кисел. В общи линии не ми създава проблеми с лошите настроения...

# 9
  • Spain
  • Мнения: 3 750
bebka sy6to e mnogo aktiwna i . spim 2 ili 3 puti na den sredno po 45 minuti.
 nie sme na 8 meseca toest malko po golemi4ki ot was ....az si mislq 4e e normalno....ta nali tepyrwa zapo4wat da otkriwat sweta  Stuck Out Tongue . makar 4e synq i prez denq e mn nespokoen.....po rano si misleh 4e e ot 6uma na motorite i kolite na wyn no s wyzrastta qwno  dnevniqt syn namalqwa.kazwat 4e postepenno 6te otpadne i sytre6norto spane...a posle 6te spim po 1 put na den ....nai mnogo za 2 4asa.
6te gi widim tezi raboti  Wink

Общи условия

Активация на акаунт