ДНК тест за потекло

  • 35 336
  • 179
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 495
Би ли казала как по този тест си открихте роднини?
Струва ми се ,че  детето е нямало смисъл да си прави теста,съответно да плащате.

# 61
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Ами незнам,ММ чете и изведнъж намира ,че има братовчед по майчина линия в Канада.Като разпитахме майка му,тя каза че има такъв човек,но не го познава.Това само въз основа на някакво съвпадение в генома.
Нашите изследвания ги правихме най-вече да видим евентуално към какви болести сме предразположени,затова и детето има.На мен ми показа тромбофилията,която имам,това че не мога да усвоявам всеки вид естроген,не трябва да приемам Кю 10,че по време на бременност риска от преекламсия и гестационен диабет ми е висок,дори риска от аборт ми е по-висок-това са важни за мен неща,защото от години се опитваме да имаме още деца.За детето също гледахме неща,свързани със здравето...Като цяло не се вълнувам от къде съм произлязла,по-скоро здравно-профилактичната страна на нещата ми е по-интересна и полезна.

# 62
  • Мнения: 4 275
Това не са ли различни тестове?

# 63
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Теста е различен от този на Нат.Гео,но също показва произхода на човек...Става въпрос за 23andMe(не го приемайте като реклама)...Съвсем наскоро четох статия точно по този въпрос-там бяха посочени тези двата и още един.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Моя роднина наскоро си беше правила подобен тест и в резултатите пише еди колко си процента - еди какъв си произход, еди колко си - друг произход и т.н. Не виждам по това нещо как може да си намериш роднини или болести.

# 65
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
То не показва болести,а дали си предразположен и как да ги профилактираш.На мен ми показа и алергия към ибуопрофен,за която подозирах,но не бях сигурна дали я имам.А това с роднините,както обясних и по горе,незнам точно как става.

# 66
  • София
  • Мнения: 10 825
Четох блога на един човек, който си е правил теста на 23andMe. Много подробно беше обяснил всичко.
Относно роднините - сайтът на 23andMe ти показва твои роднини, които също са си правили теста
https://www.singularityweblog.com/23andme-dna-test-review-its-ri … it-right-for-you/
Ето го

# 67
  • Мнения: 5
За какво ви е ДНК-тест? Да разберете да не са ви подменили в родилния дом ли? И ако разберете, че са ви подменили, тогава какво? Ще кажете на родителите си ли?

# 68
  • Мнения: 4 304
Четох блога на един човек, който си е правил теста на 23andMe. Много подробно беше обяснил всичко.
Относно роднините - сайтът на 23andMe ти показва твои роднини, които също са си правили теста
https://www.singularityweblog.com/23andme-dna-test-review-its-ri … it-right-for-you/
Ето го

Аз,дъщеря ми и баща си си направихме същия тест преди три години/по-скоро,защото баща и настояваше за това/,така и не съм прочела още всички страници с резултатите за мен.Това,което се случва в момента е,че от тогава постоянно получавам писма от някакви роднини в Америка. За мен,лично,това си е абсолютна глупост.

# 69
  • Мнения: 596
То не показва болести,а дали си предразположен и как да ги профилактираш.На мен ми показа и алергия към ибуопрофен,за която подозирах,но не бях сигурна дали я имам.А това с роднините,както обясних и по горе,незнам точно как става.


Елисавета, много ме заинтригува. Би ли показала къде точно сте си правили този тест. Линк към сайт или нещо подобно.

# 70
  • Мнения: 4 322
То не показва болести,а дали си предразположен и как да ги профилактираш.На мен ми показа и алергия към ибуопрофен,за която подозирах,но не бях сигурна дали я имам.А това с роднините,както обясних и по горе,незнам точно как става.

Става, понеже въпросният роднина също си е правил теста и сходството се вижда. Това не е много скъпо, защото искат да натрупат голяма база данни за изследвания върху генома, т.е. вероятно потребителите не плащат пълната цена. Не мисля, че има някакъв начин да се използва в твоя вреда, но всякакви параноици има, предполагам могат да измислят нещо.

# 71
  • Мнения: 22 036
Как точно няколко клетки могат да се ползват с вреда? Да, генетиката напредва, ама аз съм ръсила генетичен материал, къде ли не по света (косми, кожа, телесни течности).
Тук правят изследване на отходната вода, с което следят приема на таблетки против забременяване и наркотици.

Не разбирам каква е драмата да се пратят две клетки, но...

Интересни са ми тези изследвания и е страхотно, че ги има, но моята мечта беше антропология и археология, та съм пристрастна. Исках и ветеринарна медицина, а къде ме завлече живота  Laughing.

# 72
  • Мнения: 25 590
Как точно няколко клетки могат да се ползват с вреда?
...
Не разбирам каква е драмата да се пратят две клетки, но...

Бедна ти е фантазията, значи. Или малко филми си гледала.  Laughing
Веднага се сещам за поне 5 вероятности твой ДНК материал да се използва в твоя вреда. Подчертавам – вероятности, но нищо чудно някой ден да станат и възможности.

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти може да си ръсила къде ли не, но не са го изследвали. А тези подхвърлят парченце информация на клиента, зарибяват го с тази идея за родството и генетичните болести, но всъщност изграждат база данни, която не се знае как ще се използва. Търговска организация без контрол.

# 74
  • Мнения: 2 495
Тестът 23andMe явно е съвсем друг и реално има по-голяма пряка полза за клиента по отношение на болести,предразположения и т .н .Този на National geographic e много общ по отношение на произход и след като  човек го има ,малко трудно ще извлече реални ползи за себе си относно произхода.Защото рядко се попада на някакъв специфичен маркер ,който да те насочи към конкретно място на произход. Но явно,че може да се ползва като изходна база за търсения,защото както казах ,има сайтове в които хората правили този тест ,могат да обменят информация за следващо  търсене.Също така,теста на Натгео ,не дава информация за близки роднини ,които са правили теста .Той се отнася до много далечни във времето миграции на населението и за много по-големи групи хора.
По отношение на евентуална злоупотреба-напълно възможно е да се използва за нещо,което не уведомяват клиента. С интернет ,телефони и всякакви бази данни за населението/например банки/,за всеки някъде се съхранява и ползва информация.Няма какво да се заблуждаваме ,че сме анонимни.

Общи условия

Активация на акаунт