С бебе на море - съвети

  • 15 770
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
С бебе на море..? Ходили ли сте с бебета?  Всичко наред ли беше?  ( Бебето ми е на 8 месеца) С таткото се бяхме отказали да ходим на море заради детето, но наша близка ходиш до Гърция и ни каза, че е пълно с бебета и, че ги държат по цял ден на плажа. По цял ден на плажа за мен е прекалено да стои малко дете, но пък мисля, че ако я водим сутрин и по -късно след обяд няма да има проблеми. Моля, споделяйте опит.

# 1
  • Мнения: 3 480
С бебе на море - бебето не трябва да стои на жега и пряко слънце след 10 сутринта и преди 3 (че и дори 4) следобед. Иначе си вземи любимите му каши и малък бързовар в случай, че в хотела няма.
Предполагам, че плажно мляко/крем с фактор 50 се подразбира.
Добре е да имаш то тези бански, които покриват горната част на телцето, ръчичките и крачетата до колената. Както и шапка, която да покрива ушенцата и вратлето.

# 2
  • Мнения: 138
Ние сме ходили с едното бебе, когато беше на 9 месеца и с другото - на 6 мес. Не е имало никакви проблеми. Избягвахме силното слънце – на плаж сутрин и привечер, винаги с чадър, а следобедите използвахме за разходки по сенчестото и дрямка в стаята. Снабди се с храна, която е по-удобна за жегите, напр. инстантни каши. Пюренца и др. държахме в термусче, което що-годе ги предпазваше от топлината. Редовно през 30-40 мин. им предлагах течности.

Освен гореизброеното ние си взехме и големи чаршафи, за да може бебето да си полегне (и попълзи/повърти) и там, защото само в количката/коша не го свърта.

Ако количката ти не е супер-лека лятна количка, те съветвам да си намериш временно такава. Единият път моята не беше и бутането и носенето по пясъка беше адски трудно и неприятно.

Приятно изкарване!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 551
Моят педиатър не препоръчва водене на бебе под 1.5 год на плажа. Плажовете и водата са ужасно мръсни, ужаснооо - деца, кучета пикаят където сварят, а и не само те  Laughing виждала съм го десетки пъти.  Sick Отделно слънцето вече е толкова вредно. Моят син го заведох на около две годинки, и то на почивка на уж по-чисто от Бургаския плаж място, и хвана ужасния вирус с повръщане и разстройство, при всичките ми опити хигиена и храна да са отлични...Докарахме се до инфекциозното.  Така че, всеки сам си преценя...

Последна редакция: сб, 24 юни 2017, 10:28 от rosi81

# 4
  • Мнения: 2 908
Сега да сравняваш български и гръцки плаж  Joy

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 551
Била съм на гръцки плаж, аз лично и там не бих завела бебе. Синът ми го водих на Синеморец, по всички критерии, уж добър плаж...особено Устието

# 6
  • Мнения: 3 480
Моят син е израстнал на морето, както и дъщеря ми. Докато бяха бебета и можех да си стоя с месеци в България ги извеждах на плаж. Ходили сме много пъти на почивки в чужбина (Испания, Канарски острови) и съм ги водила и на басейни и на плаж. Да, хващали са вируси и настинки, но това е част от порастването. Дай сега да си стоим вкъщи и да не мърдаме никъде и да чакаме детето да навърши пълнолетие.
Гледам децата на англичаните как от родилния дом са в кръчмата. Бебета на 1-2 месеца по самолетите и на почивки в Мексико, в Испания и къде ли не. Нищо им няма.
Имах шефка преди, нейното семейство ходеха по 4-5 пъти в годината на почивки извън Европа и си взимаха детето навсякъде - бебе. На вили в Италия (без да е ОИ), в Мавриций и Тайланд.
Лично аз моите съм ги пазила повече, но ги водех на плаж - в България плажовете наистина са мръсни, но за 2-3 часа на ден (от 8  до 11) не е проблем. чадър, много плажно масло, шапка, взимах от тези малките басейнчета и там са стояли. Покрити части и далеч от жегите.
Парковете са много по-опасни от морето и плажа. Има кърлежи, слънцето там също е силно, кучета, котки, бездомници и луди.
В чужбина плажовете са много по-чисти и добре стопанисвани. Не пускат кучета и се почистват по няколко пъти на ден.

Петя, дано мястото ,което сте харесали е хубаво и чисто. Ревютата в трипадвайзър предполагам могат да помогнат. Вземи си разтворими каши, купички, лъжички, шишенца на бебето, пюрета и АМ предполагам можеш да купиш на място. Термометър, свещички против повръщане, парацетамол, Ла Рош имат хубави серии за бебета за слънце. Вземи си и някакво противоалергично мазило в случай, че се обрине или го ухапе комар. В хотелите има медицински пунктове и лекари предполагам също. Гърция не е толкова далеч, най-лошото, което може да се случи е да се наложи да си дойдете преждевременно. В Гърция има страхотни места за почивка Лефкада, Санторини, Миконос ...

Трябва ти такъв 'бански', не знам момиченце или момченце имате:

http://www.debenhams.com/webapp/wcs/stores/servlet/prod_10701_10 … 63430+21708304_-1

Ако не можеш да намериш от Бг магазини от сайта на Некст можеш да поръчаш, доставят до България.

Не се шашкай и не заминавайте с мисълта, че бебето непременно ще се разболее.
Да не говорим за простотията в България с неизвеждането на бебе до 40 дни, това не знам дали го има другаде по света. Някои педиатри у нас (не говоря за всички) са неадекватни и дават безумни съвети. Важно е да пазите бебето от силното слънце и с поддържане на добра хигиена ще сте ок. Сменяйте памперсите често, купи си и от тези за плуване и вода. Добре е да имаш 2-3 чифта бански (вземи и такива леки, не цели) да си имаш за смяна.
Проследи как минава у вас един ден, виж от какво имаш нужда и си направи списък.
Надявам се да си изкарате страхотно! bouquet Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 737
Мисля,че с добра хигиена и внимаване със слънцето,няма да има никакъв проблем! Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 7 976
Водих сина ми на 10 месеца, супер си беше. Бяхме в Турция, през септември. Плацикаше се и в морето, и на басейна, щькаше по цял ден, тькмо прохождаше сам.
Шапка, сльнцезащитен крем, избягваш силното сльнце и по-често предлагаш вода. Ние и тримата трьгнахме болни на антибиотици, след 2 дни бяхме супер.
За вс. случай носех лекарства, педиатьрката ни беше написала какво да носим.

# 9
  • Мнения: 237
Ние нашето дете за първи път го водихме на море, когато беше на 1 годинка, на българското черноморие. Носехме надуваемо басейнче, няколко плажни хавлии, плажно мляко, лопатки, кофички и такива играчки и разбира се под чадъра.  Отиваме около 9,30-10 часа на плажа и около 12 се прибираме за обяд и почивка, винаги така сме практикували. Следобед около 15,30-16,00 пак на плажа до към 18 часа. Проблеми нямахме никакви- нито с вируси, нито със слънчеви изгаряния. 

Разбира се носехме лекарства за температура, за изгарания, за зъбче... основните лекарства за едно малко бебе/дете.

Изкарахме си супер.

# 10
  • Мнения: 886
Заведох сина си на море, когато беше на 7 месеца. Всичко беше чудесно, не сме имали никакви проблеми. Първият ден като пристигнете не ходете на плаж, за да се климатизира малкото. Сутрин отивате рано и се прибирате по обяд. Мажеш задължително с 50 фактор, шапка и на сянка под чадъра. Вземете бебешки басейн, за да се плацика. Аз малкия и в морето го топвах за кратко, той примираше от кеф. Задължително си вземете изворна вода и всичките му шишета/купички и т.н. измивай с нея. Вярно, че почивката с бебе е всичко друго, но не и почивка, но пък е весело за всички. Simple Smile Приятно изкарване!

# 11
  • В градината...
  • Мнения: 15 923
Ние ходихме на море с бебе на почти 3 месеца и баба, наехме си самостоятелна къща - да сме си като у дома. Бебето с бабата по цял ден спеше, а ние забягвахме за час-два до плажа. Това е идеалният вариант. А миналата година отидохме вече сами /на годинка/ и ходехме на плаж след 4. Пак в къща с печка и всичко необходимо за приготвяне на каши и пюрета.

# 12
  • Мнения: 5 343
Каката беше на 7м, когато я заведохме за първи път. Бебето - на 2м и половина. Не мога да си представя година без море.

# 13
  • Мнения: 18 495
Не съм ходила,още е много малка,на 3 м.Догодина живи и здрави ще я заведем. Няма да ни избяга морето,въпреки че така ми се ходи ако знаете...но и докторите са против и аз съм на мнение,че такова малко бебе не е добре да се води на море, пък и какво ще разбера и аз от морето, тя нито може да седи, нито да ходи. Няма за е почивка като хората, а на бабите да я оставям, та аз да зи ходя за 5-6 дни, няма как да стане.
Да не говорим за бактериите, коремните вируси и силното слънце. Така, че колкото и да се пази, аз съм твърдо против. Но много хора си ходят, нямат проблеми, само да се ходи на плажа в определени часове.
Само споделям мнение, не ангажирам никого с него.
Наскоро говорих и с приятелка, която живеят на морето, а нейната педиатърка и казала до 1 година изобщо да не го води.А да отида на море и да стоя по стаите в хотелите и само по разходки, за мен не е вариант.
Не си представям как ще стане с 3 месечно на плажа.Вашето обаче пак е по-голямо, помислете и си преценете.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 406
Бебето беше на 6м. като я заведохме за първи път, бяхме страшна атракция понеже бебето плуваше в басейна, а хората ме гледаш все едно съм вещица  Crazy Crazy Crazy иначе си изкарахме супер, без болести, без проблеми. Прибирахме се малко по-рано към 11,30 и излизахме към 16,00,  за всички беше приятно.

Общи условия

Активация на акаунт