Количество АМ

  • 2 667
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, токо що се присъединих към семейството bg mama. Имам един сериозен проблем. Бебчето ми е почти на три месеца, изцяло е на АМ. От вчера и личната и гастрото ни предписаха Аптамил безлактоза, защото детето от понеделник е с диария. Проблемът ми е следния -  за нашите килограми количеството на водата по схемата на кутията е 180 гр. Бебето си ги изпива без проблем. Гастрото днес ми се скара, защо вярвам на тези грамажи, трябвало 130 гр.  И едвали не аз съм виновна за тази непоносимост към лактозата, която детето е развило, защото съм давала по голямо количество храна. А аз винаги спазвам инструкциите на кутията. Преди бяхме на Лактана био. В крайна сметка, майки чиито бебчета изцяло са на ам , спазвате ли написаното на кутиите?

# 1
  • Мнения: X
Никога не съм спазвала. Дъщеря ми се роди по-голяма и от третия ден пиеше по 90мл, вместо по 60мл. Води си се по детето.
Наистина е прието, че на 3 месеца бебето трябва да пие по 130 мляко. Формулата е 1н0 мл, като н са месеците. Но всяко бебе е различно, някои пият повече, други по-малко.

# 2
  • Мнения: 46 403
Написаното е ориентировъчно. Важно е да се спазва съотношението сухо вещество - вода, а колкото точно ще изпие е индивидуално.
Децата са различни, едни се раждат 52 см, други 42, няма как да тежат еднакво и да имат нужда от еднакво количество храна.
Също различно количество изяждат и в различните часове на денонощието, както и в различните дни.

Съветът на педиатърката на моето дете (лекар с дълъг стаж, пенсионерка вече) беше да храня на поискване, и като време, и като количество, но дневният прием да не превишава 1000 мл.

Доколкото знам причината е наследствена, не мисля, че лекарката е права да ви вменява вина за това.

Пуснахте ли изследване по повод диарията?

# 3
  • Мнения: 7
Дали сме проба за изследване. В понеделник ще е готова. Споделям вашето мнение за количеството, че вс бебе си е индивидуално, но разликата е огромна къде е 130 гр , къде 180 гр. Не са коректни произвидителите на храни, ако приемем, че съм си пренаситила бебето.

# 4
  • Мнения: 11 656
Не мисля, че можеш да го пренаситиш/ прехраниш. Бебето ще изпие толкова, колкото му се пие и колкото място има в стомахчето. При различните марки млека количествата за съответната възраст може да имат разлика. Когато моят син беше на 6м влязохме в инфекциозно с ротавирус. Там му даваха по 90-100 мл мляко, а той беше на Хумана и пиеше по-големи порции. Съответно млякото в болницата не му стигаше. А на мен ми казваха, че му давам големи порции, но аз се водех по бебето и препоръките на производителя и детето ми беше нахранено. (Хранех на 3-3,5 часа, а не както казваха в инфекциозно на 1,5-2 ч. Детето си беше като часовник, дойде ли му времето и си търси млякото). Провери калоричността на порциите които даваш, да не би новото мляко да е по-калорично?

# 5
  • Мнения: 7
Благодаря ви за написаното. За съжаление вече сме в инфекциозна б-ца. Излезнаха ни резултатите от акото, имаме бактерия Клепсиела. За сега го оставят сам да се бори без антибиотици. Мисля, че ще се справим.

# 6
  • Мнения: 46 403
Важното е, че сте открили причината, за да следите и лекувате в правилната посока. Бързо оздравяване! Hug

Общи условия

Активация на акаунт