"Лапешка история" или не съвсем ?

  • 18 366
  • 217
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 417
Котето е добре, в клиника е. Ясно е кои са момчетата от клипчето, а едното от тях е предложило да плати лечението на изтезаваното от него коте и....ДА ГО ОСИНОВИ. Откачена работа!

# 46
  • Мнения: X
Кавичките, кавичките................ Нито съм удряла човек или животно през живота си, нито мога да го направя!

# 47
  • Мнения: 12 648
Котето е добре, в клиника е. Ясно е кои са момчетата от клипчето, а едното от тях е предложило да плати лечението на изтезаваното от него коте и....ДА ГО ОСИНОВИ. Откачена работа!

Дали ако  някой нервен хамстер го беше ударил, щеше да е така.

# 48
  • Мнения: 40 310
Попаднах на клип, в който някакви тийнове удрят брутално малко коте.  За който преценява,че иска и може да го гледа - цък  Аз имам мнение по въпроса, но няма да го изложа сега. Не пускам темата за да си казвам аз мнението. Обръщам се към списващите тук - според вас това "лапешка работа" ли е или проявяването на подобна жестокост и възприемането /като забавна примерно/ и отразяването й по подобен начин си е вид патия... До каква степен възрастта има кореспонденция с показаното...
Абе, с няколко думи - как го разчитате вие това ?

Че е лапешка работа, лапешка работа е. Ама не само, а е и липса на възпитание, защото човешкото поведение и моралните норми на обществото не падат от небето, а се възпитават. И тези хлапета сега някой трябва да ги накаже хууубавичко, та белким схванат нещо. Иначе даже не е много сигурно, дали и родителите им са такива, или просто хлапешкия стремеж да се правят на интересни не е надмогнал всякакво домашно възпитание. Ама то и това трябва да бъде превъзпитано Twisted Evil

П.П. Иначе съм виждала подобно поведение и пълна липса на зачитане на живота на по-низшите същества сред хората на село - ходи си и вижда там някакво гущерче, охлюв или каквото и да е и го смачка с крак. Питаш го защо е трябвало да убива без причина гадинката и отговорът е "Ми що да е живо?" ooooh!

Котето е добре, в клиника е. Ясно е кои са момчетата от клипчето, а едното от тях е предложило да плати лечението на изтезаваното от него коте и....ДА ГО ОСИНОВИ. Откачена работа!

Напротив, съвсем типично поведение. Тогава, повлечено от настроението на компанията, нещата са му изглеждали различно - готино, интересно, нестандартно... И на ум не му е дошло, че има и друга гледна точка и сега, като са му я разяснили може да е вдянал. Е, може и да се преструва, ама всяка от вас си спомня случй, когато питат някой пакостник защо е направил нещо и той вдига рамене и не може да обясни.

Последна редакция: нд, 25 юни 2017, 11:58 от Черна станция

# 49
  • Мнения: 46 437
Само шамарите ще ги оправят тези олигофренчета.
Шамарите са причината за поведението им Peace

# 50
  • Мнения: 2 156
Котето е добре, в клиника е. Ясно е кои са момчетата от клипчето, а едното от тях е предложило да плати лечението на изтезаваното от него коте и....ДА ГО ОСИНОВИ. Откачена работа!
Много точен портрет на оформящия се насилник. Той се извинява, че е сгрешил, ще се промени коренно, видиш ли.
Ако не последва санкция, ще е до под крушата. Да не говорим, че извиненията са само, докато се размине.

# 51
  • Мнения: 11 737
Когато бях дете живеех в къща. В съседния двор живееше едно момченце 1-2 години по-малко от мен. Уж беше добро дете, но към 10-тата си година започна да тормози домашните котки и котенцата им ... за забавление. Хващаше предните и задните им крачета и ги мяташе да летят в градината. Струваше му се много забавно. Стреляше с прашка по врабчетата и се хвалеше с постиженията си, какъв кеф било да улучи. То тогава прашките бяха на мода сред момчетата. Ц. не ходеше на градина, само на предучилищна го пратиха и след това на училище. Посредствен ученик. Няма как и да бъде иначе, защото никой не му обръщаше внимание - баща му пред телевизора с вестник, майка му - на кафе с комшийката, дядо му - зает с неговите си работи, баба му - мъкнеше цялата къща на гърба си, а никой не я бръснеше за нищо, най-малкото внукът й. Вечер към 23ч като го слагаше да спи майка му разбираше, че пак е с ненаписани домашни и ненаучени уроци. Повика, повика и си ляга да спи. Ц. не завърши средно образование, но стана престъпник - наркотици, проституция, кражби. Имаше дело срещу бандата, в която членуваше. Някои се укриха в ... ЮАР. Доколкото чух Ц. е сред тях. Жалко, че майка му по образование е детска учителка. Не съм чувала да са го били, по-скоро на никого не му пукаше за него. Може би, ако бяха проявили малко заинтересованост от единственото дете, което са създали, нямаше краят да е такъв.

# 52
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Само шамарите ще ги оправят тези олигофренчета.
Шамарите са причината за поведението им Peace
Ами като не разбират от друго? Ти какво би направила в дадения случай след като и от дума не разбират?

# 53
  • Мнения: 21 266
Инстинктивно можеш и да убиеш детето, мъчило животното, защото си потресена от жестокостта към животното и у теб е нахлул справедлив гняв.Тогава наистина спираш агресията. Окончателно при това - това дете повече няма да мъчи животни.  Как ти звучи? Нее ти, де, просто използвах второ лице, за да се потопиш в ситуацията.

Темата няма да се обърне на деца срещу животни, а за действията на един възрастен човек и оправданията му за тях. На всичко отгоре този възрастен човек е категорично сигурен в правотата си за шамара, което означава, че утре може да зашие още няколко шамари на няколко деца, а вдругиден може и някакво друго действие да оправдае още шамари, а може и нещо друго да направи. Той вече се е самопровъзгласил за имащ право да раздава правосъдие.



Хайде холан, чак пък ще го убие с шамар, горкото дете, дето мъчи животните.

Шамар не, хващаш го за ухото - стар и изпитан социалистически родителски метод. Само че няма да го докопаш нито за шамар, нито за ухо, защото садистчетата ще са избягали на разстояние да не ги достигнеш и само да крещиш от безсилен яд. Няма оправдание да си такъв подлец от малък,  нарочно да изтезаваш животни, защото родителите ти  те неглижирали. Какво има да ги обсъждаме. Трябват адекватни законови мерки и наказания просто, дори и за непълнолетни.

Жива ли остава тая котка, че не мога да гледам такива работи и не го отворих.

Последна редакция: нд, 25 юни 2017, 18:23 от Iris04

# 54
  • Мнения: 2 049
Абе, кви са тия коментари за 10 годишни деца? Тея изродчета са 10 клас - на по 16 години.

# 55
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Абе, кви са тия коментари за 10 годишни деца? Тея изродчета са 10 клас - на по 16 години.
Със сигурност тия изродчета и на 10 са си били същите.

# 56
  • София
  • Мнения: 62 595
Каква стана тя, започна обмяна на информация как да наказваме чуждите деца - един шамари, друг дърпане за ухото. Впрочем, май изобщо не ви идва на ума, че едно дърпане на ухо може да има сериозни подледствия върху здравето. Не мога да повярвам, че с такава лекота  сте готови да шамаросвате, дърпате уши и какво ли още ще излезе. Да, едно дете спокойно може да падне след един шамар от собствената си височина и да получи тежка черепно-мозъчна травма. Изобщо съобразявате ли какви могат да са последствията, освен факта, че посягате на чуждо дете? Ако някой вашите вземе така да ги наказва как ще реагирате?

# 57
  • Мнения: 21 266
Ако някой го види да изтезава котка може собственоръчно да му издърпа ухото, или да ме извика мене, аз и по-сериозно ще го отупам.

Това е единственото нещо, което , заслужава физическо наказание, едно, че за всякакви други мерки явно ще е вече късно,  и друго - да види гот ли е да те боли.

Има хора, които обичат да причиняват болка и страдание, и малки, и големи. Те, обаче са често физически страхливи, и действията им се отличават с подлост и  жестокост към по слаби от себе си. Та общо взето единственото, което може да ги спре да го правят това е страхът.

# 58
  • Мнения: 12 648
Аз не разбирам този мерак на животнолюбителите да дърпат уши, да шамарят, да отупват. 

# 59
  • Мнения: 14 505
Aз пък ги разбирам и без да съм гледала клипа.На човек му се иска насилника да получи от същото!

Общи условия

Активация на акаунт