Отговори
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Преди две седмици майка ми  претърпява тежка катастрофа с мозъчен кръвозлив и два дни кома.  
  След операция вече се възстановава.  За щастие вече в що годе донякъде - "добре"  макар че е силна дума добре....вече се движи на 17-тия ден сама с подпиране и говори свързано.    
Въпроса е че възрастна жена - 63 год. я сърби около мястото на удара в главата като се преобръща колата.   Измито е колкото може.  Според лекарите е недопустипо в близкия месец около мястото на удари и дори въобще главата....какво може да посъветвате.  Косата вече е доста сплъстена.  Но пък при намокряна усеща болки в главата.    Очевидно вече леко заспочна зарастване на вътрешните рани  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 15 884
Освен да слушате лекарите и да спазвате каквото са казали - какво друго ви остава.
Поне аз така бих действала.

# 2
  • Мнения: 35 873
отрежете й много късо косата - поне да не я запарва

# 3
  • София
  • Мнения: 4 176
Може да използвате сух шампоан. Така си мисля, че няма да навреди. И подстрижете, както казва bubanka

# 4
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Е то мястото на удара е обръснато за операцията.  Но въпросът е как да се рискова ли да се намокри косата....която вече почти трета седмица вече почва да сплъстява.
 Да оставим настрана че обръсната част от глава е побърква от срам....въпреки успекоенията че така обръсната от еддната страна е като модерна тийн. и популярна фолк певица.   Не се успокоява от външия си вид който поддържа винаги идеално. 

# 5
  • София
  • Мнения: 4 176
Като искате да я мие - казах ви, ползвайте сух шампоан. И да се благодари, че лошото се е разминало. Косата е най-малкия проблем в случая. Тя израства.

# 6
  • Мнения: 2 755
Не е добра идея сухият шампоан. Според мен може да сложите от специалните непромокаеми лепенки за операции и да измиете леко.

# 7
  • Мнения: X
Възможно е сухите шампоани да усилят сърбежа. Доста от тях съдържат парфюм и други потенциално дразнещи съставки. Ако лекарите не могат да препоръчат нищо за сърбежа, най-добре е наистина косата да се отреже. Не е нужно да обръсвате и другата част, достатъчно е да е къса, така няма да се стресира допълнително, макар че косата не е важна в случая. Важното е, че е сред вас и се възстановява. Peace

# 8
  • Мнения: 5 478
Пълен абсурд е да се използва сух шампоан около място с операция. Shocked С всичките парфюми и химии вътре?! Не си правете експерименти да използвате произволна козметика.
Има специални медицински разтвори за почистване и дезинфекциране в аптеките. Преди много години ми се беше наложило да се сблъскам с такива, но няма спомен за име. Попитайте на място и ще ви насочат.

# 9
  • Мнения: 8 147
С памук напоен със спирт спокойно можете леко да минете цялата коса.
Дезинфектант е и ще отсрани неприятното чуство на мръсна коса.

# 10
  • Мнения: 328
С мокри кърпички

Общи условия

Активация на акаунт