Контракции

  • 1 768
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте!Сега ще навлизам в 9-тия месец и ми е интересно мога ли по някакъв начин да предвидя дали скоро има възможност да родя,понеже термина ми е на 28юли ,но се налага да пътувам за 2 дена в провинцията,а не искам да тръгна да раждам там и да се чудя какво да правя.Има ли някакви симптоми,които показват,че раждането наближава.И може ли някой да ми опише какво точно представляват контракциите,понеже си нямам и на идея имам ли такива нямам ли,силни ли са слаби ли са ... Благодаря предварително за отговорите Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 923
Стягане и отпускане на корема, втърдяване на корема през определен интервал , това са контракции, болки наподобяващи тези преди цикъл, падане на тапата, изтичане на водите...това са симптомите на предстоящо раждане  Wink

# 2
  • Мнения: 16
Стягане и отпускане на корема, втърдяване на корема през определен интервал , това са контракции, болки наподобяващи тези преди цикъл, падане на тапата, изтичане на водите...това са симптомите на предстоящо раждане  Wink

В коя част на корема или целия ? Понеже аз усещам нещо,като болки при цикъл но ниско долу.

# 3
  • Мнения: 1 923
Целия корем се стяга и отпуска, отначало на неравни интервали, а после през няколко минути. Болките може да започнат и няколко седмици преди раждането, те са част от подготовката.

# 4
  • Мнения: 8 934
Има два вида контракции - подготвителни контракции на Бракстон Хикс и същински.
Подготвителните контракции не са болезнени. Усеща се втвърдяване на корема за няколко секунди. Те могат да започнат дори от средата на бременността. Разбира се, преди раждането и те зачестяват.

По-притеснителни са болезнените контракции, при които има болка като при цикъл. По принцип именно те бележат предстоящото раждане.

vampireM, наложително ли е това пътуване?!
Ти вече споделяш за болезнени контракции.

При мен те започнаха известно време преди раждането. Не мога да кажа колко точно - може би седмица, може би няколко дни.

Общи условия

Активация на акаунт