Парфюмни размисли и страсти - 211

  • 143 292
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Денс,мерси за темата. Heart Eyes Heart Eyes bouquet Hug И аз май не страдам по никой парфюм,има толкова нови красоти.

# 16
  • Козлодуй
  • Мнения: 743
Благодаря за новата тема, Денс Heart Eyes Hug
Благодаря и тук за пакетчето със съкровища Hug Пръснах си веднага Trussardi Amber Oud и съм очарована. Довечера ще тествам с хубаво напръскване влиянието му върху колегите Mr. Green Но си мисля, че няма да му се размине...придобиването де Mr. Green
L'instant Magic го има тук на по-поносима цена. И аз страдах за него, поръчвах от два-три бг сайта и все попадах на ментета, докато една приятелка не ми го донесе от някое летище. Но имам чувството, че пак не е онзи плътен и траен аромат, който познавах и обичах...имам подозрения че са го променили, или пък носът ми тотално е прецакан от атомните ми бомби Grinning

По темата, мъчно ми е за Л'арте ди Гучи (имам няколко безценни капки и си ги пазя, като знам че повече няма да го намеря), М7-новата версия не ми е така шлейфова и трайна и ме разочарова, Прада интенз и най-много за Хиноки. Не съм търсила заместители, не може да е същото. Но сега докато пишех за М7, си мисля, че Trussardi Amber Oud май има неочаквана прилика точно с него newsm78

# 17
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Може би изпитвам тъга по Пивоан на Ив Роше - когато бях ученичка ми подариха един и го ползвах с голям трепет. Досега флакончето седи из чекмеджетата на някогашната ми стая Simple Smile

# 18
  • Мнения: 906
Скоро тръгнах да поръчвам Linstant magic от един бг сайт.В имейла за потвърждение изписаха Linstant magic extract.Във Фрагрантика видях ,че е със съвсем друга пирамида и го отказах.Много ми се иска да го намеря,не съм го виждала наживо ,а чета само хубави мнения  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 35 960
първосигнално щях да напиша "ауууу, ужассссссно страдам по ... cry "
* следва списък от поне 20 парфюма *
след известно замисляне усетих, че не стадам за нито един - от повечето имам поне по бутилка - количество, което ще ми стигне за дълго време
продължавам да откривам ароматни любимци и предпочитам да запазя спомена за старите вместо да се тормозя за тях  Flutter

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Аз страдам за два спрени ексклузива на Герлен, защото ги нямам, а се намират само в ибей на космически цени. Става въпрос за Boise Torride и Iris ganache.

# 21
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Денси, благодаря за темата  bouquet

Не страдам за спрени парфюми, минах го вече това упражнение. Всичко, по което въздишах и придобих по някакви невероятни и доста скъпи начини, се оказа, че вече не е това, което помня. При днешното изобилие на аромати, за мен е предизвикателство да открия нещо ново и вълнуващо, отколкото да съжалявам за нещо, на което вече съм се нарадвала. Но признавам, че се запасявам с аромати, които много обичам, само последния месец имам три парфюма запас и планувам още два  Mr. Green

Търсене по ноти и заместване също не работи при мен. Или купувам точно това, което търся, или нищо.

Сънче, знаех си, че Амбър уд на Трусарди е от твоята кръвна група  Twisted Evil Аз не намирам прилика обаче с М7, от който също имам запас  Mr. Green М7 ми е по-шлифован, по-секси, по-дървесен, по-зрял и умерен някак, докато Амбър уд ми е доста по-сладък, с тази нотка на шоколад и пралина, а и кожената нотка в него също заслажда допълнително. Да кажем, че М7 го виждам за романтична вечер с любим човек, а Амбър уд ми е по-клубен, по-нахакан и по-наперен, и търсещ внимание  Mr. Green. Определено си заслужава притежаването и на двата  Wink Иначе точно днес похвалих Амбър уд, прибирам се вкъщи час и половина, след като мъжът ми е излязъл и се е парфюмирал с него, и веднага разбрах с какъв парфюм е, толкова силен остатъчен аромат, цялата стая миришеше на парфюма  Crazy Shocked

Не вярвах, че ще си обърна някога езика, и ще похваля туберозен парфюм, но съм на път да го направя  Whistling Thinking След като харесах зелената Joyeuse Tubéreuse Guerlain, която е доста фин, изтънчен и носим зелено-флорален парфюм, но по-скоро бих допълвала с него, бих напластявала, ако ми липсва флорален елемент, но не бих го носила самостоятелно, харесах много и друга тубероза.

Transformation Sue Wong Флаконът е доста помпозен и приказен, на мен лично ми прилича на парфюм за Ледената кралица, а цветът пък подхожда за парфюм на Елза  Grinning
Парфюмът е силно белоцветен, зноен, богат, наркотизиращ даже. Ако трябва да упоя някого с парфюм, бих се спряла на този  Twisted Evil.  Белите цветя са хладни, но по един фин, нощен и красив начин, и точно това ми харесва. Не са топли, напечени от слънце и излъчващи, каквито са в  Lys Soleia Guerlain или в Terracotta Le Parfum Guerlain, не са и индолови и студени, каквито ги усещам в Carnal Flower Frederic Malle, нито имат онази ретро нотка, каквато усещам във винтидж туберозите. Transformation Sue Wong започва с хубава кора на бергамот, и с любимият ми стипчив розов пипер. Всичко това обилно потопено в плътна, тъмна зеленина. И в пълен контраст със зеленото и стипчиво-горчиво усещане, започват да се наслагват едно над друго, плътни, кремести бели цветя. За мен основна роля в този парфюм играе гарденията, мисля, че точно заради нея харесвам толкова парфюма. Бяла, плътна и уханна, с лъскави зелени листа, препоръчвам я на всички, които търсят гардения, за задължителна проба. Но и жасминът и туберозата са тук. Жасминът е самбак, доста присъствен, подобен на този от Alien, а туберозата е някак млечна, пухкава и креместа, каквато е във Fracas. Харесва ми трансформацията от рязка и зелена цветна свежест, в кремава флорална мекота. Прекрасно са съчетани белите цветя с дървесни и ветиверени нотки и много комфортна ванилия. Модерен, но по един класически начин, женствен и много излъчващ парфюм. От време на време ме избива на лудост и се убеждавам сама, че мога да нося белоцветни аромати. Досега не ми се е получило, но кой знае, може пък с този да се стане  Mr. Green Имам достатъчно голямо количество проба, за да преценя дали ще ми докарва главоболие и как ще се държи в различно време, но определено е парфюм, заслужаващ внимание. Изключителен сияж и трайност.  Моля, ако някой познава останалите аромати на марката, да сподели впечатленията си  Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 38 475
Чак пък да страдам. Има някои, които си спомням с умиление и пак бих си ги взела, ако ги имаше.
Черната Мания дамската.
Spiced Green Tea EA
Givenchy/Eau-Torride
Може би Fragile/JPG
Всъщност май са доста. Тия дни се сетих за още нещо, ама забравих сега какво. Ще допълвам.

# 23
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 150
Благодаря за хубавата тема. Чувствам се по някакъв начин добре когато се сещам за парфюми отпреди двайсет години. Връщам се към спомени и емоции от моята младост които са ми много мили и ценни. Някои от тези парфюми са спрени, някои вероятно все още се намират но не ги търся, предпочитам да си останат там с отминалите спомени и преживявания. Парфюми които обичам от преди са Attraction Lancôme, Armani Sensi, един на Габриела Сабатини който дори името му не мога да се сетя, Benetton Sport Women, Emporio Armani White, Love in Paris Nina Ricci.

И за да се върнем в настоящето - към днешна дата ползвам Angel Muse Mugler. Бях се спряла преди на Mon Paris YSL който обаче ми идва една идея по-шипров от колкото ми е по вкуса дори и в ЕДТ вариант.

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 21:41 от Athena

# 24
  • София
  • Мнения: 1 002
Мерси за темата. И аз мисля, че има достатъчно нови изкушения, между които да намериш нов любимец. От спрените бих си взела Midnight Poison, но няма драма чак в липсата му.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 5 933
Благодаря за темата!

Аз нямам аромати, по които да страдам. Занимавам се и купувам  парфюми от сравнително скоро и не познавам старите, които вече не се намират.
А тези, които много обичам, съм се запасила добре и няма опасност да ги изразходвам скоро.

# 26
  • Мнения: 8 460
Денси, благодаря за темата. bouquet Hug
Все още не страдам по никакъв аромат, защото от любимия ми Дона на Лучано Сопрани имам още едно количество, което си кътам. Като свърши, ще мога да отговоря, дали ми е мъчно, но едва ли. Иначе е  спрян, по неизвестни за мен причини.

# 27
  • Мнения: 7 029

Да използвам също така да попитам, ако някой има информация, дали Acqua di Gio Джорджо Армани е спрян от производство? Гледам намира се по сайтовете, но се притеснявам да не би да е застоял. Иначе макар и старичък си го харесвам още за лятото, дори днес се напръсках с него.

Днес го мернах в един Дъглас, в който тествах в несвяст почти всичко, което ми препоръчахте  Laughing но така и нищо не взех. Хареса ми много https://www.fragrantica.com/perfume/Burberry/Body-Tender-17320.html и утре ще намина пак да видя дали ще се спогодим.
Ако не откриеш Аква-та в България, пиши ми, ще уредим нещата.  Peace
От спрените парфюми страдам/силно казано/ за Aquawoman Rochas, но слава Богу, благодарение на тая тема намерих негов много добър заместител при Рефан.

Още веднъж благодаря на всички за съветите и препоръките!  bouquet

# 28
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
 Моля, ако някой познава останалите аромати на марката, да сподели впечатленията си  Praynig

Като прочетох описанието веднага зачетох във фрагрантика и видях, че има и Сю Уонг - Бюти с пирамида, която много ми допада. Особено без ванилия, но с тамян и мандаринови цветчета и жасмин (обожавам жасмин).
Скрит текст:
Знам, че тук не се обсъжда, но дали е надеждно да поръчам проба от този сайт:
http://www.ausliebezumduft.de/sue-wong-beauty.html

# 29
  • Козлодуй
  • Мнения: 743
Сайта е абсолютно надежден, но не помня дали нямаше доставка и излиза скъпичко...Но пък не открих другаде въпросната марка.
И двата Трусарди -Амбър уд и Черната роза- са много интересни и красиви, но дали заради жегата, доста бързо ми се губят. Определено обаче заслужиха вниманието ми и ще им го дам когато захладнее някой ден.

Общи условия

Активация на акаунт