Работа на плажа и бременност

  • 2 077
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте! Бременна съм в 8мата седмица и съм на морето за целият летен сезон и преди 2 седмици работих на плажа по 12 часа, налага ми се да влизам във водата, да ходя напред - назад, но вече започва да става прекалено горещо. Попринцип аз не мога да стоя много на слънце, защото ми става лошо и понякога започва да ми се вие свят. Ходих при геноколога ми и каза че не е много добре бременна жена да стой по цял ден на плажа особенно 12 часа и не е хубаво да влиза във водата, защото морската вода не е една от най - чистите и съдържа бактерии, който могат да причинят сериозни болести. Каза ми аз да си преценя дали да продължа да работя на плажа, но не е препоръчително даже изобщо. Трябва да си почивам, а не да ходя по слънцето цял ден. И така искам да Ви попитам според вас добре ли и да се върна на работа на плажа или да си търся някоя по спокойна и да не ми се налага да стоя на слънцето по цял ден и да влизам във водата?
Блягодаря предварително!

Последна редакция: вт, 27 юни 2017, 17:31 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 46 403
Попринцип аз не мога да стоя много на слънце, защото ми става лошо и понякога започва да ми се вие свят...
Щом ви става зле + препоръките на лекаря, едва ли има има човек, който да каже, че е добре да се върнете на работа.

Иначе по принцип за плаж и бременност - според мен не е проблем, стига да се спазват стандартните правила за безопасност - сянка в определени часове, ползване на слънцезащитни средства.
За бактериите във водата според мен е преувеличено.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 366
Е ти сега какво, не искаш да слушаш лекаря си и искаш някой да ти каже, че няма проблем?

# 3
  • Мнения: 8
Е ти сега какво, не искаш да слушаш лекаря си и искаш някой да ти каже, че няма проблем?

Искам да чуя и други мнения. Разбира се, че ще послушам лекаря си.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 976
Жегата не е най-подходящото време за стоене по цял ден. То за жена в нормално сьстояние е много, какво остава за бременна. Риск от претопляне, повишаване на пулс, крьвно, дерматологични проблеми. Ако имаш и проблеми с щитовидната жлеза, сьвсем неподходящо става.

# 5
  • Мнения: 46 403
Искам да чуя и други мнения. Разбира се, че ще послушам лекаря си.
Казваш, че ти става лошо. Дори да не ти го препоръча лекар, щом ти влияе толкова зле, не мисля, че имат значение другите мнения.

От начина, по който описваш нещата виждам, че ти е неприятно и не ти се отразява добре, защо тогава обмисляш да се връщаш? Някой притиска ли те да се върнеш - от семейството, от работата?

# 6
  • Мнения: 8
Искам да чуя и други мнения. Разбира се, че ще послушам лекаря си.
Казваш, че ти става лошо. Дори да не ти го препоръча лекар, щом ти влияе толкова зле, не мисля, че имат значение другите мнения.

От начина, по който описваш нещата виждам, че ти е неприятно и не ти се отразява добре, защо тогава обмисляш да се връщаш? Някой притиска ли те да се върнеш - от семейството, от работата?

Не, никой не ме притиска да се връщам и няма и да се върна. Искам да чуя мнения и на други майки и бъдещи майки. Знам, че здравето е много по-важно и трябва да се пазя.

# 7
  • Мнения: 46 403
Ами на мен ако ми става лошо от условията на дадено работно място и без да съм бременна няма да продължа.
Очевидно е, че дори на друг да му е добре, при теб има проблем, така че нещата са ясни  Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 737
Не е добра идея щом ти става лошо,а и лекарят ти е казал  Naughty Пази си здравето!
Желая ти безпроблемно раждане! Hug

# 9
  • Мнения: 10
Мен ако питаш зависи от много фактори
1во - хубава ли е работата? плащат ли ти добре? осигуряват ли те на пълна работна заплата?
Ако отговора на който и да е въпрос е НЕ, не виждам какво те задържа там

2ро - ставало ли ти лошо до момента или просто се притесняваш превантивно?
Писнало ми е от тези глупости бременната жена да се третира като болна, нищо му няма на никой, бабите ни са копали с часове на жегата и нищо им е нямало. Ако се чувства човек добре не виждам какъв е проблема. Ако обаче отговорите в точка 1 са ДА.

3то - ако ще сменяш действаий бързо, скоро ще започне да ти личи и няма да искат да те наемат на друга работа

Дано да съм ти помогнала, ако си попаднала на лекар идиот (каквито са 90% може да ти каже и да легнеш в къщи да лежиш 9 месеца, те вечно се презастраховат)

# 10
  • Мнения: 1 872
Някой лекари наистина са свикнали да изписват болнични за цялата бременност с повод и без повод. Провери дали случая не е такъв (ако не си на постоянен трудов договор му обясни, че моментът с болничните няма да се получи).

По-важното в случая е:

1) 12 часа на най-големия пек, от които ти прилошава - явно условията не ти влияят добре, а в случая рискуваш и здравето на бебчето

2) чистотата на морската на вода - на много места отходните канали завършват в морето. Миналата година брат ми беше в Лозенец с компания от 16 човека, 12 от които получиха разстройства. Хич не ти трябва да се чудиш в каква смрад си влязла.

Съветът на лекаря е резонен в случая. Стискам палци да си намериш по-подходяща работа в най-скоро време.

# 11
  • Мнения: 71
Повече от половината бременни, с нормално протичаща бременност, се чудят дали да отидат до морето, а ти да работиш на тази жега- всеки ще ти каже да си почиваш. Моето мнение е същото- бременната е нормална жена, но ако нещо случайно стане, ще се чудиш дали не си виновна ти и ще се тормозиш после. Лека бременност

# 12
  • Мнения: 5 468
Писнало ми е от тези глупости бременната жена да се третира като болна, нищо му няма на никой, бабите ни са копали с часове на жегата и нищо им е нямало. Ако се чувства човек добре не виждам какъв е проблема.


Тук става въпрос за 12 часа ходене по слънцето, а не за някоя спокойна работа на хладно, така че в случая трябва да се прояви предпазливост.

Иначе лекарят много добре е казал за водата. По нашето черноморие водата е пълна с бактерии и само вирус с повръщане й трябва на една бременна... Аз две лета подред почивах в гореспоменатия Лозенец и ме хвана повръщането с диария и двата пъти. Единия път даже бях на системи в болница. Следващото лято, като бях бременна, не посмях да отида на море при положение, че имах нормална бременност без усложнения. Бременните вярно, че не са болни, но трябва да са отговорни за здравето си.

Общи условия

Активация на акаунт