Как бихте променили дома си, ако нямате ограничение от време и средства?

  • 16 799
  • 123
  •   1
Отговори
# 60
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Не се сърди, човече , ако искаш нещо трябва да рискуваш...и да влезе животно в къщата ти.

Съседската къща е катоп постваните снимки. Съседката ми ме светна, че намерила змия в кухнята си и после я пуснала на свобода в градината. Тук вече едва не се строполих и очаквам хайванчето у нас. Надявам се само в градината.

# 61
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 963
Изключвам факта, че от съдържанието на първа и втора страница в темата стигнах до заключението, че Елена Йончева живее в лофт 9А  Wink hahaha
В останалата част прочетох за какво се мечтае, но някак не ми се връзва много със зададения въпрос.
Освен квадрата с нужните още по 50 см. Laughing Peace

Ако нямах ограничение от време и средства ... както и от разни други ограничения, бих променила дома си в няколко посоки.
1. Бих си разкарала радиатора под прозорците в хола и заедно с вратата към терасата бих ги направила изцяло отваряща се стъклена стена от тавана до пода. Лятно време терасата ми и хола ще са едно цяло. Тераската ми е хубава има нужда само от леко тунинговане. ... Може би и от една тента.
Ако разширя мечтата и с едно басейнче  Mr. Green вече ще е мечта за друг дом, а не за промяна на сегашния.
2. Бих избила прозорец на стената на кухнята към терасата и бих си изместила мивката там. Не знам какви са тия наши проектанти и майстори, но мивките все ги слагат на вътрешна стена гранична с баня и тоалетна, все едно В-то и К-то не могат да се прекарат и другаде. ooooh! Писна ми да мия чинии на лампа и посред бял ден.
Съответно ще си изтипосам готварския блок с аспирацията в средата между кухнята и дневната. И без това са ми едно помещение, що трябва да готвя с гръб към публиката?!
3. Бих си реновирала основно банята и тоалетната. Всъщност бих пробвала към банята да направя втора тоалетна, а към тоалетната втора баня. Така де! Трудно се живее с една баня и една тоалетна дори и в двучленно семейство. Нека има за всеки. Wink
4. Бих си осигурила на покрива или нейде из избите някакви източници на евтина енергия, защото и аз искам да вървя към пасивна къща.
5. Бих си наела прислуга, че всичко това си иска грижи, за които и цялото време на света не би ми стигнало.  hahaha

А душата ме тегли към пясъчни плажове с палми .....  Whistling

# 62
  • SF
  • Мнения: 21 096
Аз съм безкрайно изненадана от факта, че повечето идеи за дом на вашите мечти, съвпадат с моята!!!
Мислех, че повечето се разпознават сред уюта на дървото и печката, канелени сладки върху дантелени покривчици, малки порцеланови джунджурийки, книги, за да е интелектуален домът, спомени и възглавници...

Моят дом е минималистичен, модерен, стерилен откъм украшения. Стъклото и камъкът са основния строителен елемент.Отварящата снимка на темата е открадната от мисълта ми за моят мечтан дом.

# 63
  • Мнения: 299
ellisa.s, така е Simple Smile
А и както беше споменато вече доста са непрактични, затова си остават само идея...

На мен например ми допада идеята за къща, но за мечта, защото като съм живяла знам колко се шашках от всичко, да не влезе животно в двора, в къщата и т.н. По-добре ми е на високо, на 5-6-7 етаж се чувствам най-добре, мъжът ми се шегува с мен, че има и летящи кучета, но все пак спя спокойно Mr. Green
И не само това. Къща, в която не се живее постоянно, колкото и красива и добре обзаведена да е, е "без душа". Когато си отидем за почивните дни, ми трябват часове за да проветря, избърша прах, помета двора и т.н. И когато седна блажено в градината с чаша кафе, то е станало време да се прибираме в града.Друго е, когато си там за седмица, две, но това се случва едн път в годината. Така че май и на мен третият етаж и няколкото саксии на балкона са ми по-добре.

# 64
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
А не така, не се отказвай сега. А и крачката от мечтата до реалността е само една

# 65
  • България
  • Мнения: 6 203
Тематата е за ново, различно и модерно, затова не си показах мечтания дом, но като гледам поне по точка "различно" ще се впиша.

Разбира се, да има и стотинки за ремонт  Grinning.
Интериорът ще подхожда на сградата.

# 66
  • SF
  • Мнения: 21 096
Аууууу... Ти тотално ме уби!
Има хора, чиито вкус е точно като на интериорната картинка, която си показала. За мен това е много потискаща обстановка.
Ако избирам хотел, в който да прекарам само 3 дни, бих избегнала типа "стар замък".
Е, ако трябва да се потапям изкуствено в някаква атмосфера, ще го преглътна.
Аз се заплесвам и впечатлявам от футуристичния дизайн.

# 67
  • България
  • Мнения: 6 203
Сещам се, че ще избия рибата.  Grinning
Отдавна следя темите в групата и май няма човек със сходен вкус.
Обаче все натам ме тегли, нещо като фентъзи жанра- много техника, замъци и мечове.
Най-доброто от всички епохи- според мен.
Модерните дизайни от много метал и стъкло ме убиват.
Ламинати разни- също.
Искам дърво, копринени тапети, естествени материи. Изкуственото- само в техниката, добре прикрита, за да не ми разваля идилията.   Sunglasses
Ще се примиря и с рустик, от мен да мине  Grinning

# 68
  • SF
  • Мнения: 21 096
Ма много прах трябва да му се бърше на това!

# 69
  • България
  • Мнения: 6 203
Роботизацията напредва.  Wink
Не искам слуги/ роби, свободата е хубаво нещо.

# 70
  • София
  • Мнения: 30 107
Бих живяла в малка къща, море, планина, зеленина, градина, малко на брой съседи, малко градче с малки магазинчета, уютно кафене и училище за децата. И задължително бих си направила библиотека, в която да има удобно диванче за четене на спокойствие. Heart Eyes Обожавам мирис на книги и море. Blush

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 03:19 от missence

# 71
  • В света на ЕлБАр
  • Мнения: 10 368
Бих живяла в малка къща, море, планина, зеленина, градина, малко на брой съседи, малко градче с малки магазинчета, уютно кафене и училище за децата. И задължително бих си направила библиотека, в която да има удобно диванче за четене на спокойствие. Heart Eyes Обожавам мирис на книги и море. Blush

Мише  Hug и аз обожавам мириса на книги и море  Crazy

# 72
  • Мнения: 9 052
И аз не харесвам "стар замък". Имам чувството, че има много прах сред всичкия този текстил.
Но нямам против стара семпла селска къща с голяма дървена маса и стабилни дървени столове в кухнята  Wink

# 73
  • София
  • Мнения: 38 431
М да. Реално до морето, особено ако има зеленина, е пълно с бабалюги, така че мечтите за отворени спални към прекрасни тераси си остават мечти.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Бих живяла в малка къща, море, планина, зеленина, градина, малко на брой съседи, малко градче с малки магазинчета, уютно кафене и училище за децата. И задължително бих си направила библиотека, в която да има удобно диванче за четене на спокойствие. Heart Eyes Обожавам мирис на книги и море. Blush


Ти ме подсети, забравих за библиотеката! И киносалон!

Когато финансите не са ограничени, всичко е практично!


Общи условия

Активация на акаунт