Проблем след взимане на кръв

  • 14 984
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 492
...като ми взимат кръв и опипват вените казват, че са силно увредени от много бодене  ooooh! Та мъката ще е цял живот.
Мен така една ме изкара наркоманка. Никой друг не ми го е казвал и взимат без проблем, само тя. Според мен просто беше некадърна, в болница това...

Ън, спокойно си излизай, почти на всеки му се е случвало, така че едва ли ще си помислят друго Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 1 213
Някои лаборанти са ужасно груби! Аз се научих вече да ходя само в централни лаборатории....все един ще успее да ми вземе кръв  Mr. Green Наркоманка не са ме наричали, но определено съм докарвала главоболия...Много са ми дълбоки вените, почти не се усещат при палпация...абе ужас  Shocked Имам само една читава, но тя е толкова бодена вече....4 години всеки месец....
Може би най-ужасното преживяване с лаборанти ми беше в Александровска, в тяхната централна лаборатория. Тая жена беше садист. Да не говорим че преди мен изтезаваше едно момченце на 2-3г Cry

Относно бътърфлайките, като си обясня случая и почти винаги с тях се работи, само при едни профилактични прегледи лелчето изкара дебелата игла  Shocked после след като се оплаках на някаква управителка там тя идиотката взе да ме убеждава как тази лаборантка била супер нежна и само тя взимала кръв на детето й  Shocked /това в Александра Хелт/

# 17
  • Мнения: 2 480
Тоест подигравка с пациента. Като че ли става въпрос за добитък......Такива  обяснения от управителка заслужават скандал, който трябва да запомни задълго! И дано това да даде някакъв положителен резултат в дейността им.

Затова аз по отношение на бътерфлайките компромиси не правя. Няма ли, няма изследвания! При някои хора това не е от особена важност, защото техните вени не са проблемни.

Едната от моите любимки в Синево миналото лято ме изуми. Вкараха при нея 2-3г. ревящо момиченце. Тя го успокои и набоде за броени минути! И то излезе усмихнато и щастливо! Звучи като приказка, но е истина. Явно, че е намерила подходящи думи, за да го укроти, но освен това е пипала нежно. Ако не беше така, то щеше да реве още по-силно!

# 18
  • Мнения: 8 796
Аз отидох специално в централна лаборатория. Уж да са възможно най-точни изследванията и да пипат по-професионално, че трябваше много кръв да ми вземат, цял ферман са написали от ТЕЛК-а. Е, добре ме подреди.... Никой нищо не ми казва, но като се вгледа някой там и си свивам ръката инстинктивно в опит да се скрия. Да не говорим колко е грозно. Мажа се сега, като че ли е видимо по-добре, надявам се да се разнесе бързо.
Явно не съм само аз, често срещана неприятност....

# 19
  • Мнения: 2 480
Коя централна, къде? Добре е да се знае.

На мен за втори път тази година ми източиха цели 9епруветки! И резултатът е блестящ. Вече го обясних.

Е, че някой се е вгледал не е беда. Това е временен дефект. Вероятно ще изчезне напълно след 3-4седмици.  А боли ли?

Темата за и против ваксините стана една от най-важните.....А темата за качествено правене на инжекции и вземане на кръв почти не се дискутира.....Необходимо е да се завиши взискателността и когато извършват нарушения, да следват наказания! При правенето на инжекции често нарушават правилата, но това не придобива публичност. При вземане на кръв е необходима старателна преценка на вените за всеки пациент и нежно пипане. И когато е необходимо да се използва бътерфлайката, която показах.

Последна редакция: пт, 30 юни 2017, 01:09 от vl

# 20
  • Мнения: 8 796
Отидох в Писанец, намира се до Гранд-а в Пловдив, хората от града знаят за къде става въпрос. Мислих, че там е подходящо. Но....греда Mr. Green А седмица по-късно ми взеха пак за друго изследване, този път в Окръжна болница и сега на мястото вече няма никаква следа. Естествено, вената ми не беше пукната втория път. В Писанец иглата беше доста дебела, спомням си, но имаше толкова хора, че нямах време да се заглеждам и да изявявам претенции. Не помислих и че може да има такива последици. Ще ми е обеца на ухото, щото често давам кръв.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 213
хм...интересно за Писанец  newsm78
Веднъж ми се наложи да се изследвам, докато бях в Пловдив, отидох точно там и след като 2 момчета се припотиха около мен, неуспявайки да ми хванат вена /не ме бодоха/ извикаха един по-възрастен мъж, който ги научи как се хващат вени на такива като мен, беше забавно изживяване, без лоши усещания и белези след това Simple Smile

Иначе основно се изследвам в Цибалаб, централна лабоатория, в Бодимед нещо не останха очарована...
Лаборантката към лабораторията на ДКЦ-то към УСБАЛЕ също пипа много леко

# 22
  • Мнения: 5 819
Здравейте!
Подготвям се за ТЕЛК и отидох да ми вземат кръв. Лаборантката обаче ми пукна вената, получих силно кръвотечение, даже се наложи да се върна, тъй като си бях тръгнала, за да ми промиват мястото и да спрат кръвта. Кръвотечението спря, болката в ръката премина още същия ден, но остана голямо синьо петно около вената. Очаквах, че постепенно ще избледнее. Минаха 12 дни от манипулацията, но петното си седи, не избледнява.
Започнах да се чудя дали да ида при джипито и да я питам дали 12 дни са малко време все още да започне да изчезва синината, защото при други такива случаи е преминавало. Rolling Eyes Имам ли основание за притеснение, или си е нормално да стои синината повече време?
Извинавям се за темата и за въпроса, може би изглежда тъпо да питам за такива елементарни работи, но все пак предпочитам да реагирам навреме, ако има такава нужда.
Благодаря!

   Сините места от спукана вена остават доста дълго време. Не се притеснявайте. Ще мине. 

Общи условия

Активация на акаунт